2008. november 19., szerda, Erzsébet, Bodor napja van.  

Kuruc.info kezdőlapnak    Kedvencekbe!    RSS


In English
Főoldal
Antimagyarizmus
Anyaország
Cigánybűnözés
Elcsatolt részek
Elhallgatott hírek
Emigráció
Extra
Felkelés
Humor
In English
Jó és szép
Külföld
Lapszemle
Mozi
Olvasói levelek
Publicisztika
Rendőrbűnözés
Tanulmányok
Videók
Zsidóbűnözés

Linkek

Honlapok
Média
Szervezetek

Legújabb linkek

Szilveszteri mulatság székelyekkel a Hargitán
Megújuló energia
Önvédelem - hasznos tanácsok
Turul Márkabolt
Internetes hírküldő
Hangos verstár
Egy református lelkipásztor blogja
Véderő Honvédai
Szállás- és étteremkeresõ portál
Egy pesti srác blogja
Kossuth tér online
Chat korlátlanul - www.jocset.com
Közösségi hálózat
Erdély korabeli képeslapokon
Jobb Salgótarjánért Mozgalom

Linkek találomra

Nemzethír
A nap vicce - a honlapjára!
Túrakör
Dévai gyerekek
Magyar versek
Internetes hírküldő
Ha az amerikaiak tudnák - medöbbentő adatok az izraeli népirtásról
Magyar Sors
Versek
Mindent a magyar várakról - igényes kivitelben
Termelői méz házhozszállítással
Torrent
Elgondolkodtató írások
Fegyverek
Jobbegyenes - hírek hazánkról
Budapest: tiszta, 5°C (2°C, 6°C) | holnap: főként felhős, (4°C, 8°C)

Gettólázadással fenyegetőzik a cigányügyi ombudsman
2008-04-17. 09:35

"Ha romaprogram kell, nem működik jól a társadalom?

A kisebbségi ombudsman szerint a kormány halogatja a valós romaprogramok elindítását. Kállai Ernő erről a "Romák és nem romák közös hazája: Magyarország" című vitaesten beszélt kedden, Budapesten.

A nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosa kijelentette: addig, amíg a romák nem jelennek meg politikai nyomásgyakorló csoportként, vagy amíg nem lesz éhség-, illetve "gettólázadás", a kormányzat áttörő, komoly lépéseket nem fog tenni a romák társadalmi integrációjának érdekében. (Kuruc.info: addig örüljetek, cigányok, amíg nem keményítenek úgy be a többségiek, élükön a kormánnyal, mint minden másik, cigányfertőzött országban – például Szlovákiában. Ugye, jól tudjuk, mi is történt odafent? 70%-kal csökkentették a segílykéket, és azokat jórészt természetben folyósítják, nem készpénzben. Az “éhséglázadásokat” kíméletlenül leverték. Az EU nem vinnyogott eközben. Azzal, hogy a segílyeket így leredukálták, valamint a cigányokat befenyítették, a legkomolyabb féktől megszabadultak; ma Szlovákia gazdasága évi 10%-kal bővül és már most magasabb az életszínvonaluk, mint nekünk – bármit is hazudozzon ennek az ellentettjéről Gyurcsány.)

"Normális, jól működő társadalomban" nem kellene külön romaprogramokat indítania a kormányzatnak, ha a népcsoport lemaradása pusztán szociális eredetű lenne, akkor gazdasági intézkedésekkel meg lehetne szüntetni a problémát – mondta (Kuruc.info: a mondat eddigi részével tökéletesen egyetértünk: a cigányok akarata is kellene – például: tanulás, szorgalom, becsület stb. – ahhoz, hogy felemelkedjenek. Nem tehetünk senkit se boldoggá akarata ellenére), hozzátéve, hogy a romákat a társadalmi kirekesztettség mellett a naponta megélt diszkrimináció is sújtja. (Kuruc.info: ja, hogy Kállai nem úgy gondolta, hogy a cigányság lemaradásáért csak és kizárólag önmaga felelős? Megint csak a többségiek azok? Akkor mindjárt más a leányzó fekvése.)

Kállai Ernő a Friedrich Ebert Alapítvány és az Eötvös Károly Intézet által szervezett vitaesten feltette a kérdést: a kormányok évente azt hangoztatják, hogy 15-20 milliárd forintot fordítanak romaprogramokra, de akkor miért nem lehet érzékelni a változást, miért nem lehet látni áttörő eredményeket. (Kuruc.info: egyrészt: lásd fent. A cigányok egyszerűen nem érdekeltek a változásban, mert "urassan" eléldegélnek a segílykéből, és számukra, az ő beszűkült, tudományos kutatások által bizonyítottan 70-es IQ-jú, értelmi fogyatékos világukban nem létezik az a szó, hogy “holnap”. Hadd utaljunk megint Finnország példájára, ahol még a magyarországinál is lényegesen több segílykét adnak a cigányoknak, őket automatikusan rokkantnyugdíjazzák 18 évesen, azaz soha egy fűszálat keresztbe tenniük nem kell, és mégis: a hihetetlen sok beléjük nyomott píííz, a hihetetlenül színvonalas oktatási rendszer stb. ellenére nem képesek felemelkeni. Ugyanúgy bűnöznek, ugyanúgy iskolakerülnek, ugyanúgy drogoznak, isznak, feleséget vernek / ölnek, mint nálunk. Másrészt: a pííízt lenyúlják a cigányvezetők – Kolompártól az ezügyben büntetett (!) Dancsig mindenki.)

Véleménye szerint akkor, ha a politikusok megértenék, hogy kormányokon átívelő programokra van szükség, 20-30 éven belül áttörő változást lehetne elérni. Igaz, ehhez sok pénzre lenne szükség (Kuruc.info: témánál vagyunk: még több pííííízt, még több segílykét, legyen mit lenyúlni, miből etetni a játékgépet, berúgni a kocsmában, kilós aranyláncokat venni!), és csak akkor lenne érdemes hozzáfogni, ha a szándék komoly, ugyanis minden program annyit ér, amennyi megvalósul belőle - fűzte hozzá.

Osztolykán Ágnes politológus, a Roma Integráció Évtized Program volt magyarországi titkárságvezetője előadásában úgy fogalmazott: a kilenc ország részvételével 2003-tól előkészített és 2005-ben elindított közép-európai program eddigi tapasztalataiból az a következtetés vonható le, hogy a roma civil képviseletek semmilyen legitimitással nem bírnak, vezetőik pusztán önmagukat képviselik. (Kuruc.info: az egyetlen igaz hang…)

A "Mi fenyegeti a Harmadik Köztársaságot?" elnevezésű, 11 állomásos programsorozat negyedik rendezvényén Magyarország legnagyobb lélekszámú kisebbségének, a cigányságnak a helyzetét elemezték az előadók. Az eseményen vendégként megjelentek roma civil szervezetek vezetői, roma értelmiségiek, közéleti szereplők."

Kuruc.info - Arppi S.

Két zsindex cigánytopicos vélemény:

"Jellemző hogy pont akkor akarnak gettólázadást csinálni amikor ekkora szarban van az ország. Amikor még ha akarna akkor sem tudnak segíteni többet rajtuk. Tényleg nem várható el hogy a segélyből gazdasági lapokat vegyenek - és elemzéseket olvassanak de azért a vezetőiknek legalább lehetne valamennyi eszük... És mit érnének el vele? Ilyen gazd. helyzetben - hiába gyújtogatnak meg ölnek meg embereket - nincs olyan pozitív diszkrimináció, hogy általánossal cégvezetők legyenek. "

"És még mindig tudják feszíteni a húrt a cigányok! De nem háborodok fel... oké, legyen gettólázadás. Legyen. Igaz nem így képzeltem el. Gondoltam, csinálnak valami nagy, égbekiálltó gaztettet a cigányok (pl. Olaszliszka) és kipattan a szikra. De nem pattant. Vagy szlovák mintára az uras segíjjeket megvonják tőlük, kipattan valami. De nem merik megkurtítani a segíjjkét. Majd a cigányok csinálnak maguknak forradalmat. Oké, csináljanak. Biztos lesz pár tucat kifosztott falusi kisbolt, pár tucat otthonában kirabolt "paraszt". De kíméletlenül le lesz verve, az biztos. Oké, adják meg a gyújtószikrát a cigányok..."



Friss hírek az elmúlt 24 órából
17:33Budapestre jön Fico
17:29Újabb tömegsírt tártak föl Boszniában
17:24Az ETA vezetője is volt a hétfőn elfogott parancsnok
17:17Folytatódott a Zsanett-per
17:07Tanulékony házi néger az Izraelt támogató Obama - állapítja meg az al-Kaida
16:16Csabára megy Gyurcsány - várja a Jobbik
16:09Két nappal elhalasztották ifj. Hegedűs Loránt tárgyalását
15:19Fidesz-zászlót égettek a III. kerületben
14:56"Igen, megcsináltuk!" - plakát az MSZP eredményeiről
14:17Levegőt még vehetünk, de a Kárpát-medence kifejezést már betiltanák a tótok
14:15Két cigánymaffiózót megöltek - Sajttáj-anyagokkal frissítve: fehérellenes összefogással és "vissza"ütéssel fenyegetőznek
14:03Elbocsátották az MSZP-t riogató tűzszerészt
13:39Halottakat is "bevont" Zuschlag a projektekbe
13:23Képekkel frissítve: "Éljen Ficó! Öld a magyart!" - festették a Turul-szoborra (videóval)
13:13Avasőrség a mokkák ellen? "Meglátjuk. Hátha."
13:12A Miskolci Rendőrkapitányság vezetője: "szinte minden trükkös tolvaj roma"
13:10Molnár Csaba lesz a közlekedési miniszter
12:50Olvasó: Hátrányos megkülönböztetés az oktatásban + jó kép
12:43Akku/kábellopás?! Nem működött a fénysorompó: Gödöllőnél ketten meghaltak + Frissítve: 2 olvasó
12:30Putriscigányok az iskolában: "A gyenge tanulók a többieknek is árthatnak"
12:22Kutyájának tetemét őrzi a hűtőben egy másik "normális" homokos vitéz (képpel)
12:19Egy 1944-es lapszámot keresünk! - a Gede Testvérek felhívása
11:39Interneten a Brit Nemzeti Párt tagságának névsora - orvosok, tanárok, tisztek, lelkészek, tudósok, rendőrök a listán
11:20A duma másodszor is helybenhagyta Medvegyev hosszabbítását
10:59Kína lett az Egyesült Államok legnagyobb külföldi hitelezője
10:50Tovább provokálnak a tótok: még Gyurcsány minimalista kéréseit is lesöprik az asztalról
10:24Olvasó: cigánytámadás
09:55Képek a tótok által megsüketített Krisztiánról - Tóta W. szerint megérdemelte, nekünk is ez járna + angol nyelvű videó
09:21Popper Péter hazudozik a Gárdáról és a cigány-polgárháborúról
09:06A Pufajkás "szélsőséges hangulatingadozások" közepette döglődik tovább
08:57Utcai harcok Csehországban - a normálisabbja a cigányok ellen - király képekkel frissítve
08:45Cigány kampányarccal indul a Fidesz? + szakkommentár
08:40Hatályon kívül helyezte a bíróság az ÁVH tiltását - vasárnap tartják a sátoraljaújhelyi útlezárást
08:19Olvasó: Nőket vertek a szegedi Cserepes sori cigányok
08:13Bárddal fenyegette a lányokat a cigány futtató
07:41Kisfiút avatott be a másság rejtelmeibe egy liberális + olvasónk kiegészítése
07:28Amerikai páncéltörő rakétákat kap Izrael
07:17A hazudozó Ficót tartják a legmegbízhatóbbnak a tótok, Slota sem marad le nagyon
07:06Gyásznap Petrozsényben és Petrillán - magyar áldozatai is vannak a dél-erdélyi szerencsétlenségnek
06:53A gyilkos blokád ellen tüntettek a palesztinok
06:36Most a nyúltartásról készített hazug klipet a magyarellenes Négy Mancs
06:00Lapszemle: Izrael háborúban áll minden emberrel, minden nővel és minden gyerekkel
22:17Fotó + cikk: Plakáttépkedő RMDSZ-es banyák
21:45Hivatásos katonatiszt készítette a szocionistáknak szánt bombát?
21:29Fotó: Zuschlag "fogja" a rendőrséget
20:24Olvasó: Orkok vs. magyar lány
20:18Kiganézták a cigánytelepet, de minek?! - javítva
20:10Dzsálnak magyart ölni: megint cigányok lincseltek; az áldozat egy hete kómában + Olvasó
19:32Találkozóra hívta Sólyom tót kollégáját
18:57Olvasói kérdés: miért nem magukon kezdik a spórolást a tisztelt képviselők?
Összes friss hír »»

Heti TOP 10

Beilleszkedő, szolidáris roma cikke a magyarverésről: Köszönet a szlovák kormánynak! + képek és adatlap: az év MTI-tudósítójáról van szó + szakkommentár (30727)
Újabb zsidó hololufit leplezünk le: közönséges hamisítvány Feldmájerék gázkamra-tervrajza (21683)
"Le akart köpni a Rajkán magyarokból meggazdagodott tót" - 2 történet 2 olvasónk elbeszélésében + képek a házáról, autójáról és róla (21471)
Olvasó: zsidónegyed épült Debrecenben + újabb reagálások (20737)
Szabadkőműves jelképek Debrecen főterén (15117)
Olvasgassunk Magyarországról szóló izraeli kommenteket! (14978)
Frissítve, videókkal: Mi szégyelljük magunkat a magyar nácik miatt, mondta Eörsi, majd összeborult tót kollégájával (14680)
A nap vicce: fideszesnek nézték, pofán vágták az antimagyar Érsek-Obádovicsot (14420)
'67-es Pannóniával a kazakisztáni madjarok földjén - félszáz képből álló galéria és élménybeszámoló (14156)
Melegházasságért harcol egy kendermagos izraelita hölgy - támogatjuk! (13919)

TOP 10

Videó: Sváby atomrészegen röhög az MTV ostrománál (257735)
Tarlós a zsidó bevándorlásért demonstrált (187341)
Forradalom vagy rabszolgaság? Megvan Gyurcsány mobilszáma! (percről percre) (179868)
Kokárdáért kislányt ütött a zsidó (175440)
A felkelőket börtönbe juttató bírák, ügyészek adatai (169513)
Megvan a kislányverő dávidcsillagos neve! (165717)
Budaházy városnézni indult - percről percre + friss képek alul (157767)
Most vagy soha: hídzárat szervez a Kuruc.info a taxisblokád évfordulójára! (147194)
Választási plakátok (139891)
Rendőrterror 2006. október 23-án (138528)
JUSTBOOKIT HIRDETÉS

Készült a Kuruc.info által, minden jog fenntartva © 2006-2008 - Impresszum - Privacy Policy - About Us



Partnereink:

Hirlapom