Déli ork-levrov 2008-04-28. 12:39
T . Kurucok!
Budaházyt bünteti..az érdi rendőrkapitányság?? Nevetséges. Jómagam érdi lakos vagyok, Érd az ország egyik legfertőzöttebb települése a cigánybűnözés szempontjából.Betörtek hozzánk is ,intézkedő rendőr válasza..hát, legközelebb fogják meg. Erre én (már bocsánat), megkérdeztem, hogy akkor ti mi a kurvaanyátokért kapjátok a fizetést?
Azért, hogy Nemzeti Ünnepeinken minket verjetek, lőjetek??? Rendőr kérdése..mé, maga ott vót? Mondom neki ja. Akkó előállítathatom..tudja he? Szerencsére a társa talán befejezte a nyolc általánost, meg hát talán hozzánk törtek be, így nem lett semmi az előállításból.
Egyébként az érdi rendőrök közismerten összefonódtak a cigánymaffiával, pár évvel ezelőtt a brfk is megelégelte, és pestieket vezényeltek ki. Akkor egy hónapig viszonylag csendben voltak a cigók.
Azóta? Minden megy maga útján..cigány, rendőr ( ő nyelvükön) lespanolódtak egymással! Öt éves cigánypurdék quadokkal, crossmotorral, nagyobb orkok műszaki nélküli kocsikkal..nekik mindent lehet!
***
T. Kuruc.info szerk.
Ez az eset a napokban látott napvilágot nálunk.
Ti vagytok az első médium, akit megkerestem vele.
Az zsarolás a fiammal esett meg sajnos.
A történet mellékelve. Remélem felhasználjátok.
Ha van ötletetek, hogy mit tehetek még az ügy érdekében erre az emilre szívesen várok tippeket. Természetesen vegytiszta cigány volt mind a három zsaroló.
Üdv: Resistant
“Vérlázító gyerekbűnözés a Nógrád megyei Cered község általános iskolájában.
Három 13 éves szilaspogonyi diák tartotta lelki terror alatt évfolyamtársukat, és másfél hónapon keresztül rendszeresen védelmi pénzt zsaroltak ki tőle veréssel fenyegetőzve.
Ha a diák nem hozta időben a pénzt a zsarolók napi 1000 Ft kamatot számoltak fel a késésért. A korona az egészre egy 20.000 Ft-os MP4 – es lejátszó volt, ami szintén a bűnbandánál kötött ki. A megszerzett mintegy 50.000 Ft-ot fajtájukhoz híven szerencsejátékra és ékszerre költötték. A szülőknek feltűntek az otthonról hiányzó pénzek, de a gyerek annyira félt a banda bosszújától, hogy nem mert szólni sem otthon, sem az iskolában a tanároknak. Az osztálynak legalább a fele tudott a dologról, de annyira féltek ettől az – úgynevezett „rapper” - bandától, hogy inkább mélyen hallgattak. A megzsarolt fiú másfél hónapig bírta a terrort, majd egy nap hazatelefonált az iskolából, hogy egyre több pénzt követelnek rajta (a végén már fejenként 10.000 Ft - ot kellett volna vinni), és nem tudja mit tegyen. A szülők a salgótarjáni rendőr-főkapitányságon tettek feljelentést.
Mivel Magyarország jogállam ezért mindenkinek vannak jogai. Ez esetben főleg a zsarolóknak. Azért mert nem múltak el 14 évesek (néhány hónap van hátra hozzá) nem indítható bűnvádi eljárás ellenük. Tehát megússzák, még ha bűnösök is. Behajtani az elzsarolt pénzt szintén lehetetlen, mivel a törvény annak ellenére, hogy kiskorúak különálló jogi személynek tekinti őket, tehát a szüleiken nem hajtható be a tartozás, csak a gyerekeken, de mivel ők gyerekek, rajtuk sem. A 22-es csapdája.
Az iskolából sem tanácsolhatók el, csak akkor ha egy másik iskola befogadja őket – kérdem én melyik iskola kapkodna ilyen „rendes” tanulók után – és az áthelyezésbe a szüleik is beleegyeznek (természetes, hogy nem fognak). Így hát a megzsarolt és megalázott gyereknek kell keresni másik iskolát. A bűnözők pedig maradnak, büszkén, érinthetetlenül és folytathatják tovább a bűncselekményeket.
Ez Magyarország, ez az Unió, ez a 21. század, ez a DEMOKRÁCIA, ez kellett nekünk.
Ez kellett nekünk?”
***
Tisztelt Kurucinfo. Tisztelt Csobay Noémi!
Kérdésem, hogy a Kurucinfón az olaszországi olvasó által kifogásolt részen kívül megjelent-e az azt megelőző levelem? Ha, nem kérem jelentessék meg, mert anélkül a második nem értelmezhető.
De, még, ha az olvasó csak a második levelet olvasta volna is, akkor is hamis tényt állít rólam. Nem a cigányokra vonatkoznak megjegyzéseim, hanem a fehér galléros magyar hatósági emberekre, és egy szintén nem cigány bányavállalkozó körre, akik nem cigány magánemberek és a Sajóhídvégi Önkormányzat. Az ő törvénysértéseik, és bűnpártoló magatartásuk után „mentek rá a területre a cigók, mint a sáskák", mint, ahogy írtam. Úgy gondolom, ha a Magyar Államról megmondom a véleményemet a akkor a cigányok eljrásáról is beszélhetek akár indulatosan is, bár éppenséggel nem mocskolódva, aki elolvassa a szöveget láthatja.
Egyébként az idézett második levelem kissé szaggatott mondata "..az erdészeti .most meg arra kötelez...." is utal arra, hogy ezt az előző levelem kiegészítéseként ÁESZ határozat kézhezvételekor írtam jogos felháborodásomban.
Az életveszélyre való hivatkozás megértéséhez is szükséges az alábbi első levelem közlése, továbbá most mellékelem a korábban nem küldött fotót:
Üdvözlettel: Perlaki Tamás
ui: Ezt a levelem elküldtem az Origónak is.
“Tisztelt NOL!
Sajóhídvégi kiemelt jelentőségű természetmegőrzési NATURA 2000 területen azért adott ki az Állami Erdészeti Szolgálat Miskolci Igazgatósága tarvágási és kavicsbánya nyitási engedélyeket a „Kárpát-medence egyik legértékesebb zöldfolyosólyára" (idézet a bánya környezeti hatásvizsgálatából!!!) mert a cigányok lopják a fát, és nem lehet ellenük megvédeni az erdőt.
Miután bepereltem a Magyar Államot első fokon megnyertem a pert, kértem a Népszabadság cikkíróját, hogy korábbi kitűnő cikkét egészítse ki az újabb fejleményekkel.
Csakhogy őt is, akárcsak a TV 2 azóta elhunyt fiatal tudósítóját megfenyegették – utóbbi esetben magától a tudósítótól tudtam meg, hogy halálosan - és nem közölt több cikket az ügyben, bármi is történt azóta. ( A TV 2 a késő esti híradóba beszerkesztett sajóhídvégi riportot az utolsó pillanatban kivették a műsorból, azt így nem adták le.) Persze másodfokon elveszítettem a pert, perköltség 3 millió forint, lakásomra végrehajtás beindítva stb. stb. Korábban az korrupt megyei ügyész azért még megfenyegetett egy hamis vád-váddal, bár ezt valóra nem váltotta.
A korrupt másodfokú bíró arra hivatkozott, hogy nem az államtól kell pénzt kérni, hanem a bányavállalkozó (ál)erdőgazdálkodóval kellett volna megegyeznem.
Gondolom, ezt úgy értette, máshogy nem érthette, hogy be kellett volna szállnom egy természetkárosító az állami szervek részvételével végrehajtott szervezett bűncselekménybe. Mert ma ez a normális magatartás.
Most ezek után csodálkozzam azon, ha a Magyar Gárda végigvonulna Sajóládon-Sajóhídvégen?
Félreértés ne essék. A Magyar Gárda és a korrupt Magyar Állam kép és ellenkép, a Magyar Gárda pedig rossz válasz egy rossz helyzetre. A tekintélyelvű maffiaállam erőkultuszára ( például a bíróságokon eleve az erősebbnek van igaza, holott az igazságszolgáltatás feladata éppen az lenne, hogy a gyengébb fél mellé álljon, már, ha jog szerint annak van igaza, hiszen az erősebb fél államhatalom nélkül is meg tudná védeni magát), adott erőfitoktató válasz, lényegében ugyanannak az erőkultusznak a másik oldala. Más kérdés, hogy az erőszakmonópóliumával szisztemetikusan visszaélők ellen jogos lehet az önhatalom is, csak, hogy ezt nem a cigányok ellen kellene fitoktatni.
Más is lenne a véleményem, ha nem a cigányok ellen, hanem a korrupt, szétrohadt állami közhatalmi szervek ellen vonulnának.
Persze akkor az alkotmányos jogállam ellen vonulnának, harsognák ezt a maffiaállam és lakályai, bár én igazán nem tudom, hol van itt az alkotmányos gyakorlat és a jogállam.
Az, ami ebben az országban van sok minden egyéb mellett a kisebbségvédelem álcájába bújt gyűlöletkeltők munkásságának eredménye.
Akiknek éppen úgy nincs érkezésük az igazán súlyos fekély ellen fellépni, mint a félkatonai gárdáknak.
Sem békésen, sem fizikai erőfitogtatással.
Üdv: Perlaki Tamás"
 |
***
Kedves magyarok!
Naponta találkozm cigányokkal, nem felhőtlen a kapcsolatunk, de a mostani eset annyira felbaszott, hogy úgy érzem muszáj megosztanom a közvéleménnyel.
A történet 04. 23-án, szerdán esett meg a Kaposi Mór Megyei Kórház kardiológiai szakrendelésén. Egy kb 60 éves dagadt cigányról van szó, életéről nem tudok sokat. Korábban összejátszott egy kocsmárossal, aki leitatta a népet, ezután már könnyű volt őket kirabolni (ez volt a feka feladata). A cigány szívproblémákkal küzdött, ezért kb egy hónapja bekerült a kórházba. A betegeket terrorizálta, órákat töltött a mosdóban a többieket elzavarta, és fenyegette a szobatársait. Lehet hogy ez viccesnek tűnik, de képzeld magad egy 60-70 éves, beteg nagymamának, aki épphogy nem hal meg a párnák között. Akkor te is befosnál ha egy erőszakos cigány az ágyad fölé magasodna.
De a lényeg. Az eset szerdán, 10:30 körül történt meg a szakrendelés előtti folyosón. A cigány hirtelen lefordult a székről, leállt a szíve. Az orvosok kirohantak, próbálták újraéleszteni, átvitték a sürgősségi kardiológiai osztályra, de nem sikerült elindítani a szívét, ezért meghalt.
Szar ügy, de megesik. A cigánynak 10:00 -ra volt időpontja a kardiológiai szakrendelésre, tehát fél órát kellett várnia, mivel nem került be azonnal. De a szépség csak most kezdődik. A cigány családja feljelentést tett, mivel fél órán át nem került be a szakrendelésre, hiszen ha időben sorra kerül, túlélhette volna.
Szerintem egy normális embernek ilyenkor kinyílik a fokos a zsebében.
Főleg, ha tudjuk azt a mellékes információt is, hogy a cigányt elítélték egy 11-12 éves kislány megerőszakolásáért, és a napokban kellett volna bevonulnia a börtönbe, letölteni a büntetését.
Erre én már nem találok szavakat. Csak annyit tudok mondani, hogy fogjunk össze, mert végünk.
Dusi
***
ismét cigányok
Szervusztok Kurucok!
A helyszín Szigetvár -ismét-.
Tegnap délután/koraeste történt az eset, miszerint 6-7 buflák cigány, (élükön Orsós(?) Márió istvándi lakos -100% cigánytelep- ) meglátogattak néhány kocsmát. Semmi baj nincs ezzel gondolná az ember, mindenhol fogyasztottak majd miután fizetésre szólították fel őket felháborodásukban kötekedtek, megvertek 1-2 békésen iszogató embert, majd átmentek egy másik kocsmába és előről kezdődött az egész.
A rendőröket többször is rájuk hívták, akik igazoltatták őket majd továbbengedték a következő kocsmába eljátszani ugyanezt.
Kettős mérce? Uggyanmááááár miről vaker ez a sok idióta?
5 magyar egy kis lökdösődésért fél év előzetest kap(+ megjósolható, hogy az életük tönkre is ment), ugyanakkor 5 cigány szabadon garázdálkodhat, és kimerítheti a enyhe és súlyos testi sértés fogalmait is, fogyatékos igényeik kielégítésére kénye- kedve szerint.
A rendőrség? Igazoltat, jó pofát vág és elhúz, sőt talán némi kenőpénz fejében még el is kísérné őket randalírozni.
Hová tartunk emberek? A magyarok végignézik ahogy a cigányok megverik embertársukat, a rendőrök szintén asszisztálnak ehhez!
Miért nem akasztjuk fel őket Istvándi hepatitises póznáira?
Miért nem törjük szét a sörösüveget és toljuk be a gégéjükbe?
Mert minket neveltek gyerekkorunkba szeretetre, békességre, türelemre!?
Nem léptük már réges-régen túl a béke és a türelem határait?
Purrhon
***
Nemzetközi focibotrány Harsányban!
Persze a nemzetközi jelző nem teljesen igaz, ugyanis a szendrőládi csapat balhézott de a tagjai mind egy szálig Norvégok.
A mi csapatunk vezetett. Az összetűzés azzal kezdődött , hogy a norvég vendégjátékosok sorra rúgdosták fel a mieinket, amiért a bíró teljesen jogosan kiállította a szabálytalankodókat. Ez a súlyos diszkrimináció persze nem tetszett a norvégoknak így először szidkozódni később verekedni kezdtek. A meccset ezért lefújták.
A nap hátralevő részében kutyás polgárőröknek kellett járőrözni a faluban.
Bence
***
KURUCOK,MAGYAROK!
Teljes elkeseredésemben és félelmemben írom ezt a levelet.Egy tolna-megyei faluban élek Faddon.Tehetetlenül állunk három vagy négy nagycsaládos cigánycsaláddal szemben.Mindennapos rablások,lopások,verések, terror amit ők elkövetnek ellenünk.Mindennel próbált a falu megoldást találni.Nem sikerült semmi.De ami tegnap történt és ma délután erre a törvényes út lehetetlen megoldásként.Tegnap este négy családi házba törtek be és megvertek minden ott élő embert.Nőket,gyerekeket egyaránt.Ma a falu lakosai, akik nem féltek a cigányok házaihoz akartak menni,hogy felkérjék őket a távozásra.De a rendőrség ezt megakadályozta, mondván nem bejelentett demonstráció.Ezért szerdán este 19 00-kor bejelentett demonstráció lesz.Ezt megtudva a cigányok kaszákkal,karókkal,baseballütőkkel jelentek meg egyes képviselők házainál.Mindenki tudja,hogy nem lesz megoldás a szerdai "felvonulás".Talán nem is mer mutatkozni senki.Magyarok!!Félünk!!Segítsetek nekünk!!! Minden faddi lakos nevében merem ezeket a sorokat írni.Nem akarunk tovább rettegésben élni!Féltjük a családunkat,gyerekeinket.Kérlek Benneteket, segítsetek erőt mutatni nekünk.Segítsetek szerdán nekünk,hogy ne féljünk mi is megjelenni.Gyertek bárhonnan is ,hogy végre nyugodtan ÉLHESSÜNK!A szó teljes értelmében.Köszönettel:egy faddi lakos.....
***
Antiszemita, cigánygyűlölő és szexuálisan abberált a Rádió C igazgatója?
Érdekes írás jelent meg a C-press honlapján, amely Magyarország első roma hírügynökségének weblapja. Már pár napja fent van, de én csak most találkoztam az olédallal, nem is tudtam, hogy van ilyen....
Sok érdekes írás van ott a cigányokról, vagy inkább orkokról... :) A Rádió C két volt női dolgozója által közölt levélben és videóinterjújában azt fejtegeti, hogy Fátyol Tivadar, a cigányrádió igazgatója sokszázezreket, milliókat sikkasztott el a műsorkészítőktől, míg baráti körének jó pénzt fizetett, a dolgozókat pedig félelemben tartja, de szexuálisan is kihasználja dolgozóit a részegeskedő bulikon és az igazgatói irodában!
â01ELeszarom ezt a liberális szart, a biboldók ide a lábukat nem tehetik, nyalod a zsidók seggétâ01D mondj gyakran Fátyol Tivadar a levélíró Láng Judit szerint. Azt is írja, hogy a zenészcigány nemcsak a zsidókat, hanem az oláhcigányokat is utálja. Cigányutáló cigány és antiszemtia igazgató? Kérdés, hogy a keresztényeket kiírtani akaró Tilos Rádiósokkal milyen kapcsolatba van ez a Fátyol? Már csak a kérdés az, hogy az állami költségvetésből, tehát a MI PÉNZÜNKBŐL erre az évre 80 MILLIÓT !!!kapott a cigányrádió, amit a volt dolgozók szerint ismét a rádióvezető és a tulajdonosa, Csongor Anna zsebébe fog vándorolni,, pedig sokmilliós tartozása van már évek óta! Ha hihetünk a szintén cigány hírportálnak.
Tegyünk ellene valamit, Önvédelemből, ne hagyjuk, hogy a gyűlöletkeltő Rádió C is kifossza az országot, ami a MAGYAROKÉ, ugyanis a cigányok csak megtűrt faj csonka hazánkban! Az ORKOKNAK mindent szabad??????????? Miért ne lehetne odavonulnunk nekünk is, hogy megvédjük a judapestiek érdekeit? Bezzeg a Tilos rádió kapcsán mindenki felháborodott, ezt m,eg elhallgatja a ballibsi cionista média....
Fejezzük ki jókívánságainak a rádó adásában. a honlapjuk szerint a 459-0042 számon lehet nekik telefonálni!
ITT a fotója, és az elérhetősége az igazgatónak, aki szereti a nőket kihasználni...
Cím: 1086 Budapest, Teleki László tér 7. (Bejárat a Lujza utcáról)
Telefon: (1) 459 0095 Fax: (1) 459 0094
Adás: (1) 459 0042
Adás sms: (20) 956 8888
E-mail: radioc@radioc.hu
ITT és ITT a két link, az említett cikkből, nézzétek meg ti is, mit szóltok hozzá?
Üdv! Egy rendszeres olvasótok, Pali, aki sok mindenben osztozik véleményetekkel!.
***
Tisztelt Szerkesztőség!
Egy pécsi olvasó vagyok, az Új Dunántúli Napló weboldalán érdekes cikkbe botlottam, gondoltam fehívom rá a figyelmüket, az ország déli részét sem kíméli a probléma amelyről az önök oldalán is olvashattunk.
Remélem még nem írtak az esetről, és nem voltam figyelmetlen.
A cikk ITT van.
Egy olvasójuk
***
Tisztelt Kurucok!
Alig tértem magamhoz a náci vakondok okozta megdöbbenésből, amikor újabb, égbekiáltó megalázásáról értesülhettem a hazai roma kisebbségnek...
Íme a rövid hír (ami ugyan nem mai, de akkor is...):
"Rablás elkövetőit keressük 2005.12.14. szerda 09:25 2005.11.30 napon 19:15 órakor a 14-es villamoson, a XIII. kerület Béke tér megállóban odalépett egy 25 év körüli, 180 magas, vékony testalkatú, fekete rövid (nem zselézett) hajú, vékony körszakállat viselő, cigány férfi fekete pulóverben (kabát nélkül) és fekete nadrágban a gyermekkorú sértetthez, akitől megkérdezte hogy mennyi idős, majd a pontos időt.
Miután sértett válaszolt a férfi közölte vele, hogy vagy átadja neki a telefonját, vagy két társával (akik ekkor álltak a sértett mellé) megvárják míg leszáll a villamosról és megszúrkálják.
A fenyegetés hatására a gyk. sértett a Sony Ericsson T610i típusú mobilját átadta, abból a kártyát kivette. Ezután a három férfi - mindhárman cigányok - a Rokolya utca megállónál leszállt, de előtte megfenyegették a sértettet újból, hogy ne merjen kiabálni ha leszállnak, mert visszaszállnak és megszurkálják.
A másik két férfit a sértett nem tudta megfigyelni, mert kapucni volt a fejükre húzva.
A férfi , akinek a telefont a sértett átadta a villamoson folyamatosan énekelgetett, fütyörészett magában, másokat is megszólítgatott.
BRFK-s kollégák, ha esetleg a módszer vagy a személyleírás ismerős kérlek benneteket az XXXXX telefonszámon hívjatok.
A gyermekkorú sértett egy kollégánk kisfia.
Reméljük mihamarább megkerül a három elkövető.”
Mindez a Rendőrség belső honlapján, amint azt a mellékelt, ITT található pdf is mutatja. Döbbenetes, hogy a XXI. században még ott tart a Rendőrség, hogy cigányként nevezi meg az elkövetőket, holott köztudott tény, hogy a fenti módszerrel elkövetett rablás mennyire távol áll hazánk egyik leghasznosabb kisebbségét kitevő büdös cig... akarom mondani roma polgártársainktól.
Azonnali anifasiszta, antirasszista, etc. tüntetést a Rendőrség elé, Kolompárral, Demszkyvel, Gyurcsánnyal!
dr. kakas
***
Tisztelt Kurucok!!!!
A következő történetet szeretném elmesélni. Szeretném ha adataimat és e-mail címem nem írnák ki és szeretném ha "egy nemzeti érzelmű hazafi"-ként írnák ki. Kb. 2 hete Kikörén történt az eset. Kiköre "csak" mérsékelten cigányfertőzőtt. 3200 lakosból, kb.: 800 cigány van. Az utóbbi időben egyre csak "elmérgesednek" a "dolgok". Legutóbb egy tanárt bántalmazott egy 17 éves cigány a vasgyűjtésen, hála Istennek a pedagógusnak nem esett baja, "csak" fellökték székestül,(az igazság az hogy, a cigánygyerek öccsét elverte egy másik gyerek és a pedagógus volt a nevelőtanár), de a cigánygyerek azt hitte hogy a tanár verte el az öccsét. A cigánygyerekről annyit, hogy nem fejezte be az általános iskolát sem, van vagy 5 osztálya, 2 gyereke van, most jön a 3-dik, ráadásul 3 cigánylotyótól van. Kikörén a cigányok megélhetésének számít - a segélyen kívűl - a színesfém-business, legutóbb a főúton lévő 4 házból vitték el az alumíniumból készült csatornát, ereszt, ablakpárkányt, ráadásul fényes nappal!!!! Ezen kívűl betörtek több helyre is. Minden mozdíthatót visznek:aknafedelet, a magyar gazdák mezőgazdasági gépeit is megrongálják és "szétszedik":traktorokból, kombájnokból több szászezer forint értékű alkatrészeket lopnak el.
A megélhetésükhöz még hozzá tartozik a "kutyalopás", "természetesen”
fajtatiszta kutyát lopnak és azt viszik harcoltatni illetve ezeket el is adják. Hát röviden ennyi... Hogy mi lesz 5, 10 év múlva csak a JóIsten tudja?! Mindenesetre ha ez így megy tovább és csak a segélyt tömjük a cigányokba és Elqróék nem takarodnak el, nem lesz újabb rendszerváltás, egy erős (szélső)jobbos kormánnyal, akkor nekünk magyaroknak végünk... vagy lehet emigrálni.
Üdv!!!!
***
Milyen az ÉLET?
Tisztel Kurucok!
Kaptam egy levelet, egy internetes kutatással foglalkozó cégtől, melyben azt kérdik, milyen az élet.
Egy részlet a levélből: "...Ezúttal egyetlen témában várjuk gondolatait. Arra kérjük, írja le nekünk saját szavaival, hogy Ön szerint milyen az ÉLET?
Örülnénk, ha hasonlatokkal, "képekkel" illusztrálná, hogy Ön milyennek látja.
Természetesen nincs jó, vagy rossz válasz, az Ön érzései valóságosak!
Kérjük, engedje szabadjára fantáziáját!
Válasza stílusát Ön határozza meg, az lehet humoros, filozofikus, földhözragadt, festői, precíz... vagy akár kategóriákba sorolhatatlan.
Egyetlen kérésünk van csupán: ne hírességektől idézzen, mert az Ön eredeti gondolataira és megfogalmazására vagyunk kíváncsiak!
Ha lehet, ne két szóba tömörítse mondandóját - kicsit engedjen betekintést számunkra is az Ön világába.
Miért kérjük Öntől mindezt?
Szeretnénk képet kapni arról, hogy milyen színesen gondolkodunk mi XXI. századi emberek erről a kimeríthetetlen témáról....”
Erre én a következőt válaszoltam: Tisztelt Kérdésföltevők!
Azt hiszem a „földhözragadt" megfogalmazást választom, számokkal alátámasztva.
Ha röviden akarok válaszolni, akkor azt mondom: vacak.
Ha bővebben, akkor nagyon vacak :( Anélkül, hogy ne tennék egy kis visszaemlékezést, nem igazán tudom megfogalmazni a miért-et.
Mi akik még ismertük a „kopasz embert" akik a Rákosi rendszerben születtünk, van némi rálátásunk, milyen volt régen és ma. Ráadásul én egy speciális helyzetben vagyok, mert vesetranszplantáció miatt 1984 óta rokkant nyugdíjas vagyok.
A háború után, nagyon szegény volt az ország. Mindenki, aránylag egyenlően szegény volt. Így nem is nagyon „fújtunk" a gazdagokra.
Nagyapám, édesapám még summásként dolgozott az uraknál. Én mint pici gyerek, még a grófnő gyerekeivel játszottam. Mi, gyerekek egyformák voltunk, nem éreztettük a másikkal a származásunkat. Ma ez már nem így van sajnos. Minden a pénz körül forog. Akinek több van, az azt hiszi, több a másiknál, okosabb, sőt mi több, úgy gondolja, hogy neki több joga van mindenhez mint a szegényebbnek.
Régen elég volt az adott szó, nem kellettek az ügyvédek, nem kellett mindent jogilag agyon szabályozni. Mindenki tudta mit illik, mit nem, meddig szabad elmenni és hol van ahol már meg kell állni. Tiszteletben tartottuk a 10 parancsolatot. (nem vagyok vallásos).
Aztán jött az államosítás, kommunizmus. Elvették azt a kevés vagyonunkat földjeinket is ami volt.
Nagyapámnak letépték a körmeit mert nem akart „önként" belépni a TSZ-be...stb.
Mégis, utána a Kádár rendszerben, aki dolgozni akart, meg is tudott élni. Igaz, nem olyan fényesen, mint most azok akik ellopták a fél országot, yacht-okat vettek az Adrián, Svájcba menekítették a pénzüket. Nem is itt a fő probléma. Mindezek után még el akarják hitetni a tisztelt politikusaink, hogy nehéz helyzetben van az ország, húzzunk össze magunkat, adjunk többet a közösbe. Mindezt azért, hogy még többet eltudjanak lopni tőlünk, kétkezi melósoktól és még több vagyont összeharácsolhassanak.
No EBBŐL VAN ELEGÜNK!!!
Meddig akarják ezt csinálni? Birka nép a magyar de előbb-utóbb elege lesz és kapáért, kaszáért fog nyúlni, majd nem néz se istent se embert. Visszaszerzi azt amit megtermelt, ami az övé!
Szeretném számokkal kissé érzékeltetni: 1984-ben lettem nyugdíjas.
Akkor 3600Ft volt a rokkant nyugdíjam. (előtte a BKV-nál voltam buszvezető) Pl. egy 1kg almát Szabolcsból 2Ft-ért lehetett hozatni.
Most a nyugdíjam 65eFt és 370Ft 1kg alma.
Ezek után kell még valamit magyaráznom, hogy milyen az ÉLET?
Soxorosan rosszabbul élünk mint régebben.
A feleségem aktív dolgozó. Finommechanikai műszerész egy japán multinál. 340Ft órabérben dolgozik, látástól vakulásig. Vagyis napi 9-12 órát. A fizetésének a 48.5% -át egyből levonják.
Majd ha valahová megyünk vásárolni, jönnek az áfák meg a többi különféle adók csak azért, hogy az „elit" ismételten minél többet el tudjon lopni. Ez siralmas, kiábrándító és megalázó.
Ha ki meri nyitni az ember a száját, rögtön azt kapja, hogy szélsőséges, fasiszta, náci és rasszista.
No itt kezdődik a következő ÉGETŐ probléma a cigányok!
Olyan életfeltételeket adunk(nak) nekik mint a szegény, tisztességben megöregedett magyaroknak, akik végig dolgozták az életüket. Nem kaptak, segélyt, családi pótlékot de nevelték a gyerekeiket, építették az lebombázott országot a háború után.
A cigányok meg szülik nyakra-főre a pulyákat és élősködnek rajtunk.
Nem tesznek semmit az országért de a jogaikat azt ismerik!
Hová vezet ez?
Tudnám még folytatni, de minek :( Maximális Tisztelettel: KF.
Szerintetek, mit lehet/kellett volna írnom?
Üdv: Feri
***
Tisztelt szerkesztőség!
Egy rövid kis történet ami ma délelőtt röviddel fél tíz előtt történt velem.
Sopron egyik legforgalmasabb pénzváltójából kifele jövet,leszólít egy nem a napon barnult"norvég",hogy vegyek tőle zsebkést.Pillantásra sem méltattam,elmentem mellette és nem is szólt többet.(talán csak mert egyedül volt)
Az autóban hazafele tartva azon járt az eszem,hogy mi van ha már nem árulja,hanem használni fogja a kést?Aki onnan kijön mindenkinél pénz van,tehát potenciális áldozat a"norvégok"számára.
Tisztelettel: P.T.
***
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek ezt a kis hírt, nem is gondoljuk kik tehetnek ilyesmit!
Ha véletlen feleslegesen küldtem vagy értéktelen előre is bocsánat!
További szép estét! K.G.
Kuruc.info: Ez persze nem terrorizmus, hanem a hátrányos helyzetű roma kisebbség
sajátos önkifejezési formája.
|