Megtámadtak két, a parkot felügyelő közhasznú munkást a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Apagyon. A támadók cigányok voltak, s az egyik szomszédos faluból érkeztek - értesült a HavariaPress.
Szombaton este történt az eset, a szabolcsi megyeszékhely közelében fekvő községben. A település parkjára vigyázó, a polgármesteri hivatal alkalmazásában álló két embert támadott meg három fiatal cigány.
A támadók az egyik szomszédos faluból érkeztek autóval Apagyra. A parkra vigyázó két embert először csak szidalmazták, majd többször megütötték, s meg is rugdosták őket. A megtámadott közhasznú munkások a polgárőröktől kértek segítséget, akik aztán rendőrökkel együtt érkeztek nagyobb erővel a helyszínre. A támadók addigra elmenekültek, de autójuk rendszáma alapján sikerült azonosítani őket. Otthonukban azonban nem találták meg a támadókat a rendőrök, továbbra is keresik őket.
A megtámadottak nyolc napon belül gyógyuló, zúzódásos sérüléseket szenvedtek. A rendőrség garázdaság gyanújával indított eljárást az ügyben.
Frissítés (13.36): a BOON alábbi cikke tovább árnyalja a képet; belőle kiderül, hogy a (természetesen részeg – italra van pénz a segílyből?) cigányok azért támadták meg a polgárőröket, mert azok nem tudták, ki az a Jenő.

Polgárőröket vertek a romák Apagyon
Feszültségben telt az éjszaka megyénkben, ami egy helyen tényleges összecsapásba torkollott, máshol pedig egymást heccelő pletykák tartották félelemben a romákat.
 
Szombat este Apagy központjában végeztek megfigyelést részben civilben a polgárőrök. Ketten a főtéren ültek egy padon, amikor az egyik sértett elmondása szerint egy fehér Renault-val érkezett három roma, és a kocsiból kiszállva egy személyt kerestek, akiről nem volt közelebbi információ, csak az, hogy Jenőnek hívják. A polgárőrök nem ismertek ilyen személyt, mire további kérdés, és szóváltás nélkül ütni-verni kezdték a polgárőröket. Ezután kocsiba ültek és elmenekültek. A sértettek a rendőröket értesítették, és a rendszám alapján keresik a támadókat.

Az eset hátterében vélhetően nem rasszista ok lehet, hanem a részegségből eredő agresszió. Ezzel egy időben több településen is az utcákon járkáltak a romák, mert telefonon terjedt az a pletyka, hogy Nyírlugoson, vagy Nyíracsádon lelőttek egy romát. A két szomszéd település két megyében van, így aztán az információt nem is lehetett egyszerűen ellenőrizni. A felheccelt romák emiatt nagyon nyugtalanná váltak, például a rendezvényről hazatartó érpataki polgármester Orosz Zoltán Mihály nem hazament, hanem a helyi cigányokhoz, hogy megnyugtassa őket, nincs a hírnek alapja.