Mindnyájunk örömére elérhető már az új irányt és a régi-új szövetséget bemutató dokumentum teljes egészében is. A "Magyar" Hírlap beszámolója szerint az izraeli főnökség küldötte biztatóan nyilatkozott, megnyílhat hát az út Széles előtt a nagypolitikába, s a cionizmus is új szócsőre lelt a Hírlapban (melyet egyes gyengébb képességű radikális lapok is hazafias orgánumnak tartottak).

A gyerekgyilkosok képviselője a hírlaposokkal - Nem sült le a képükről a bőr (Fotó: Burger Zsolt)
A barátság megerősítése jegyében egy kicsit még gárdáztak és jobbikoztak is, mindezt a tömeggyilkos, fajüldöző, népirtó, kőrasszista, gyermekmészáros zsidó állam emberével. Az édesanyjuk emlegetésére is méltatlan "független" és "tárgyilagos" újságírók mélyen hallgattak olyan bődületes hazugságok hallatán is, mint például: "az izraeli vállalatok befektetései nem a legjelentősebbek Magyarországon, még az ingatlanszektorban sem", (cáfolat pl. itt), miközben tisztességes magyar ember azonnal kutasította volna házából a szélsőséges cionista lotyót.
Alább közöljük teljes egészében ezt a beszámolót is, hadd tájékozódjanak (és gondolkodjanak el, ha még nem tették volna) a kedves olvasók. Várjuk a "nemzeti" Bayer Zsoca és a többi "hazafias" magyar hírlapos elhatárolódását és a szerkesztőségből való kilépését a népirtó kaftánok előtti hajlongás okán. Hát, várhatjuk...
Nem vásárolhatja fel egy ország a másikat

Izraelben barátként tekintenek Magyarországra, a kétoldalú kapcsolatok alapvetően jók, az elmúlt időszakban azonban aggasztó antiszemita jelenségek voltak tapasztalhatók Magyarországon. Erről Aliza Bin-Noun, Izrael Állam budapesti nagykövete beszélt tegnap a Magyar Hírlap szerkesztőségében. A magyar származású diplomatával lapunk vezetősége több mint egy órát beszélgetett politikáról, gazdaságról, kultúráról, a két országot, népet érintő aktuális kérdésekről.
"Aggodalomra adnak okot az elmúlt két év eseményei, a Magyar Gárda megalakulása, vagy a csoport holokauszttagadó tüntetése a várban, ilyen korábban nem volt tapasztalható Magyarországon" – mondta Aliza Bin-Noun izraeli nagykövet lapunknál tett látogatásakor. Cáfolta ugyanakkor, hogy Magyarországon különösen erős lenne az antiszemitizmus (Kuruc.info: Korábban az ellenkezőjét is állította). Mint mondta, a gazdasági válság hatására ilyen jelenség máshol is tapasztalható, fel kell lépni ellene, ezt a jelenlegi magyar kabinet határozottan megtette, más politikai pártoktól is hasonlót várnak. "Az antiszemitizmus nem csupán a zsidókat érinti, arról is szól, hogy Magyarország milyen országgá szeretne válni, a magyarok milyen országban szeretnék felnevelni gyermekeiket" – tette hozzá. A Magyar Hírlap szerkesztői megjegyezték, hogy a kép sokkal árnyaltabb, mivel számos antiszemita megnyilvánulás körül merült fel az a gyanú, hogy provokációról van szó. "Egyébként is - tette hozzá a lap főszerkesztője, (Kuruc.info: a tehetségtelen volt pártállami zsidó) Stefka István -, egy szűk csoport rasszista megnyilvánulását, akár a Magyar Gárda megalakulását éppen a jelenlegi kormány nézi tétlenül."
A Jobbikról szólva a nagykövet azt mondta, hogy az "problematikus" párt, s a jövőben eldől, hogy mi lesz a tömörüléssel (Kuruc.info: itt sem tiltakozott senki, hogy mi a körülmetélt apjának ugat bele a magyar belügyekbe - a szerk.). Aliza Bin-Noun hangsúlyozta, hogy Izraelben nagyon érzékenyek az antiszemitizmusra, ha egy politikai párt ilyen jellegű kijelentéseket tesz, arra felkapják a fejüket. Aliza Bin-Noun hangsúlyozta, Izraelben Magyarországra barátként tekintenek, különösen fontos Budapest politikája az unióban, amely segíti közelebb hozni a közösséget és Izraelt. "A magyar–izraeli kétoldalú kapcsolatok egyébiránt alapvetően jók – mondta a nagykövet –, példa erre az Izrael Állam fennállásának hatvanadik évfordulója alkalmából elfogadott parlamenti határozat vagy a kölcsönös politikusi látogatások, e hónapban Bajnai Gordon miniszterelnök utazik Izraelbe".
A másik két pillér a kulturális és gazdasági kapcsolat. Magyarországon él a negyedik legnagyobb zsidó közösség Európában, és Izraelben kétszázezer Magyarországról származó zsidó van, ők nagy elfogadottságnak örvendenek az országban. A nagykövet azt tapasztalta, hogy mindkét államban nyitottak a másik kultúrája iránt, a Zsidó Nyári Fesztiválra például egy izraeli flamenco táncegyüttes érkezik Budapestre, lesznek izraeli fellépők a Sziget rendezvényein, és lehetne még fokozni az együttműködést. Erre példa, hogy Izraelből százezer utazó érkezett tavaly Magyarországra, Izraelbe viszont csak tízezer magyar látogatott el. A nagykövet fontosnak tartja, hogy minél többen utazzanak Izraelbe, ismerjék meg jobban az ország kultúráját, ez segíthet megszabadulni a sztereotípiáktól. Aliza Bin-Noun beszélt a gazdasági kapcsolatokról is, amelyek erős pillérei a kétoldalú viszonynak: a kétoldalú kereskedelmi forgalom tavaly elérte a félmilliárd dollárt. Az izraeli nagykövet sikernek nevezte a januárban aláírt izraeli–magyar kutatás-fejlesztési megállapodást, amelyet konkrét projektekkel sikerült megtölteni. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy senkit sem akart megbántani Simon Peresz izraeli elnök azzal a kijelentésével, mely szerint Izrael felvásárolja Magyarországot, az államfő beszédében csak arra utalt, hogy az izraeli gazdaság sikereinek a jele, hogy már külföldön is befektetnek az izraeli cégek, s ennek egyik helyszíne Magyarország. "A kétoldalú viszony barátságos, olyan nincs, hogy egy ország felvásárol egy másikat" – mondta erről a nagykövet. Hozzátette: az izraeli vállalatok befektetései nem a legjelentősebbek Magyarországon, még az ingatlanszektorban sem, amelyben nagyobb ír és spanyol cégek vannak.
A nagykövet újságírói kérdésre a magyar sajtóról azt mondta, hogy az túlságosan vagy jobb-, vagy baloldali, nincs nyitottság a két tábor között. Emlékeztetett rá, hogy Izraelben is hasonló volt a helyzet a Rabin-gyilkosságig, a két oldal egymásnak feszült. "Nem szabad idáig eljutni – mondta –, a médiának csitítania kellene az indulatokat." Éppen ezért, hangsúlyozta Aliza Bin-Noun, mint diplomatának az a feladata, hogy a sajtó minden képviselőjével egyaránt jó viszonyt alakítson ki.
Megköszönte a Magyar Hírlap közel-keleti helyzettel kapcsolatos cikkeit, amelyek kiegyensúlyozott, tárgyilagos tájékoztatást adnak.

Janzsó Viktor


Korábban írtuk:
Alább a "Magyar" Hírlapban megjelent hányingerkeltő szöveg, mely minden bizonnyal bearanyozta Lendvai Ildikó napját, felelevenítve a régi szép időket. Csak így tovább, Gábor bátyánk, érik már az a miniszteri szék! Narancsseggűek, ha hazánk további izraeli gyarmatosítását kívánjátok, szavazzatok legközelebb is Viktorra és Farkas Flóriánra, és olvasgassátok Bayer Zsoca "nemzeti érzelmű" cikkeit.
Vitás kérdések nélkül a magyar–izraeli kétoldalú kapcsolatok

Szerkesztőségünkben járt az izraeli nagykövet

"Aliza Bin-Noun szerint lapunk tárgyilagosan tudósít Izraelről" - írják Bayerék (Fotó: Burger Zsolt)
Izraelben barátként tekintenek Magyarországra, a kétoldalú kapcsolatok jók – mondta Aliza Bin-Noun izraeli nagykövet a Magyar Hírlap szerkesztőségében. A diplomata szerint a két ország viszonya politikai, kulturális és gazdasági téren egyaránt jó. Kifejtette (Kuruc.info: azt hazudta): félreérthető volt Simon Peresz izraeli államfő korábbi kijelentése Magyarország felvásárlásáról, erről szó sincs, az elnök az izraeli gazdaság és vállalatok külföldi sikereiről beszélt. Aliza Bin-Noun a magyar sajtóról azt mondta, hogy az túlságosan jobb-, vagy baloldali, nincs nyitottság a két tábor között, a médiának csitítania kellene az indulatokat. A Magyar Hírlapnak a nagykövet asszony megköszönte a közel-keleti térséggel kapcsolatos kiegyensúlyozott és tárgyilagos tájékoztatását.
Bővebben a mai Magyar Hírlapban

MH-összeállítás
Kapcsolódó: