Szilágyi György, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: mind Horváth Zsolt korábbi fideszes, mind Boldvai László volt MSZP-s parlamenti képviselő érintettsége esetében bizonyítottnak látják a gazdasági és költségvetési csalás gyanúját, ezért az ügyek kivizsgálását kérik.
Értékelése szerint a két párt az elmúlt 26 évben "ugyanúgy rabolta szét az országot", busás megrendelésekhez juttatta a "haverokat", akik a közpénzeket adózatlanul kimenekítették az országból.
A jobbikos politikus szerint Horváth Zsoltnak fel kellett volna tüntetnie cégeit korábbi vagyonnyilatkozataiban, Boldvai László feleségének bevallásában pedig meg kell nézni, hogy szerepeltek-e abban több 100 millió forintos pénzmozgások.
Szilágyi Györgyöt kérdezték arról, hogy sajtóhírek szerint Kiss László, az úszószövetség kapitánya csoportos nemi erőszakért börtönben ült a '60-as években.
Úgy reagált: Kiss Lászlónak le kell mondania tisztségéről, mert az megengedhetetlen, hogy az olimpia évében egy olyan ember vezesse a válogatottat, aki ilyen bűncselekményt követett el. Egy edző egyben tanár is és nem folytathatna ilyen pályát - foglalt állást.
Felfüggesztette MSZP-tagságát Boldvai László
Felfüggesztette párttagságát Boldvai László, az MSZP Nógrád megyei elnöke - közölte Tóbiás József pártelnök kedden Budapesten újságírókkal. Elmondta, a nap folyamán beszélt Boldvai Lászlóval, aki azt mondta neki, "teljes mértékben fedi a valóságot", ami a médiában megjelent. Hozzátette: Boldvai László áll a vizsgálat elé, és nem kíván teher lenni az MSZP számára, ezért felfüggeszti párttagságát.
Tóbiás József azt mondta, a párt elnöksége szerint az elit nem tüntetheti el jövedelmét az adóhatóság elől offshore cégeken keresztül, miközben Magyarországon milliók nem tudnak megélni a fizetésükből.
Hozzátette: szükség van egy olyan szabályra, miszerint Magyarországon offshore hátterű cégek, vállalkozások nem juthatnak uniós vagy állami támogatáshoz.
A Direkt36 számolt be arról, hogy Boldvai László, aki korábban az MSZP országgyűlési képviselője, pénztárnoka is volt, érintett a felesége révén az offshore-ügyben. A politikus feleségének 2012 novemberében került a tulajdonába egy Szamoa szigetére bejegyzett offshore cég, amelynek irataiból kiderül, hogy a cégen több százmillió forint ment keresztül.
(MTI)