Az Európai Unió sürgősségi "menekült"áttelepítési mechanizmusának teljesítése alól egyéves felmentést szavaztak meg Svédország számára az Európai Parlament képviselői a csütörtöki plenáris ülésen - közölte az uniós parlament.
Az indoklás szerint a EU-tagországok közül a lakosság arányához képest Svédország fogadta be a legtöbb védelemre szorulót (csakis sajtóhiba lehet, inkább a svédek szorulnak védelemre tőlük - a szerk.).
Az uniós áttelepítési mechanizmus keretében Svédországnak 5727 menekültet kell befogadnia.
Zoom
Szeretettel várják a betolakodókat a barnább svédek is
A skandináv ország a migránsok ostobák számára váratlanul magas száma és érkezésük erőteljes növekedése miatt kérte az áthelyezés felfüggesztését a maximális időszakra, 12 hónapra.
Az EU-tagországok kormányait képviselő tanács 2015 szeptemberében döntött az ideiglenes áthelyezési mechanizmus bevezetéséről, amelynek értelmében a tagállamoknak 2017-ig összesen 160 ezer menekültet kell befogadniuk Olaszországból és Görögországból.
A tájékoztatás szerint eddig azonban a mechanizmus keretében mindössze 1500 embert helyeztek át más uniós tagállamba (mindössze, mert sokkal többet szeretnének kéretlenül ráerőszakolni a taghállamokra - a szerk.), 909-et Görögországból és 591-et Olaszországból.
Az Európai Unió statisztikai hivatalának (Eurostat) adatai szerint a nemzetközi védelemért folyamodó menedékkérők száma Svédországban 2014 januárja és októbere között 60 százalékkal emelkedett. A következő év ugyanezen időszakában a benyújtott menedékkérelmek száma 68 245-ről 112 040-re nőtt.
Az EP-jelentés a statisztikák alapján azt is megemlíti, hogy Svédországban minden negyedik menedékkérő olyan kiskorú, aki kísérő nélkül érkezett az országba. A korukról a hatóságok mindig jól tájékozottak, hiszen a az érintettek mindig őszintén tájékoztatnak az adataikról. Kivéve, amikor 45 éves erőszaktevők adják ki magukat  kiskorúnak. Más esetben fiatal felnőtteket néznek gyereknek, amíg nem kezd el molesztálni, de a dédelgetésmániában szenvedő svéd nő gyilkosa is elszámolta a korát.
Az Európai Parlament csütörtöki szavazását követően a téma még a tagországok minisztereinek tanácsa elé kerül, annak - minden bizonnyal támogató - döntése a jövő héten várható.
(MTI nyomán)
A svédek viszont úgyis önként adják fel országukat, olyanok is az állapotok: