A Fehér Ház új kommunikációs igazgatója, Anthony Scaramucci szerint Donald Trump változatlanul nem fogadja el a hírszerzés megállapításait Oroszországról.
Scaramucci a CNN hírtelevízió vasárnap délelőtti politikai vitaműsorában fejtette ki véleményét Donald Trump álláspontjáról, jóllehet szavai szerint az elnök így fogalmazott neki Oroszország beavatkozásáról a tavalyi választási folyamatba: "Hé, lehet, hogy ők voltak, de lehet, hogy nem ők voltak".
Az új kommunikációs igazgató hangsúlyozta: amint meglesz a biztonsági átvilágítása és hozzáférhet a hírszerzési jelentésekhez, ő is részletesen áttekinti az információkat, és majd után ad tanácsokat az elnöknek. “Ha van valaki, aki szuperkemény lesz Oroszországgal, az éppen Trump” – fogalmazott Scaramucci.
Bírálta egyúttal a médiát, mert az – álláspontja szerint – a “történet” állandó napirenden tartásával Donald Trump választási győzelmét akarja aláásni. Az elnököt egyébként sikeres üzletembernek és hatékony politikusnak minősítette.
Szerinte “egy kicsit másként kell eljuttatni az üzeneteket, mint eddig”. A pénteken kinevezett kommunikációs igazgató azt fejtegette, hogy “nyilvánvalóan kommunikációs probléma van”. Jelentős változtatásokat ígért a Fehér Ház médiapolitikájában, javítani szeretné a kormányzat viszonyát a sajtóval, bár leszögezte: ha a sajtó “keménykedik velünk, mi is keménykedni fogunk”.
Hangsúlyozta továbbá, hogy véget vet a kiszivárogtatásoknak.
Mindenkit kirúg, aki nem alkalmazkodik
Scaramucci több televíziós csatornának is nyilatkozott vasárnap. A CBS televízió Szemben a nemzettel című műsorában leszögezte, hogy “mindenkit kirúg”, aki nem alkalmazkodik a kiszivárogtatásokat megakadályozni hivatott új előírásokhoz.
A Fox televíziónak adott interjújában szintén kifejtette, hogy “drasztikus lépéseket” tesz majd a Fehér Házból történő kiszivárogtatások megakadályozására, ezt egyik fő feladatának tekinti. A republikánusokhoz közelálló televízió műsorvezetőjének adott interjújában azt is hangoztatta, hogy “az orosz helyzetet felfújták”.
Ezzel kapcsolatban kitért azokra a sajtójelentésekre is, amelyek szerint Donald Trump és jogi tanácsadói azt tanulmányozzák, hogy az elnök hogyan részesíthetné kegyelemben önmagát, vagy legközelebbi munkatársait az orosz beavatkozások vizsgálatai után.
Scaramucci leszögezte: erről szó sincs, Donald Trumpnak és munkatársainak nincs szükségük elnöki kegyelemre. Az amerikai elnök egyébként szombaton Twitter-bejegyzésben értekezett arról, hogy – mint írta – “mindenki egyetért” abban, hogy az elnöknek “teljes kegyelmi jogköre” van, bár egyelőre a kérdéssel nem foglalkoznak a jogi tanácsadói.
(MTI)