Legkevesebb 388 milliárd dolláros (106 ezer 700 milliárd forintos) kárt okozott eddig Szíriában a több mint hét éve tartó "polgárháború" – közölte szerdán az ENSZ.
Az erre vonatkozó becsléseket az ENSZ Nyugat-Ázsiai Gazdasági és Szociális Bizottsága (ESCWA) tette közzé egy több mint 50 szíriai és nemzetközi szakértő részvételével tartott bejrúti gyűlést követően.
Szíriában 2011 óta pusztít a több ország beavatkozásával folyó háború, amely eddig több mint 350 ezer ember életét követelte, a lakosság több mint fele elmenekült az országból.
Bassár el-Aszad szíriai elnök kormánya jelenleg az ország területének kétharmadát tartja ellenőrzése alatt, a fennmaradó területeket az amerikai támogatású kurd fegyveresek vagy a számukban jelentősen megfogyatkozott kormányellenes lázadók és iszlamisták uralják. Ez utóbbi kettő – egyes délnyugati és keleti területeket leszámítva – leginkább az északnyugati tartományban, Idlíbben van jelen.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán kiadott közleménye szerint legkevesebb 700 ezer ember válhat földönfutóvá abban az esetben, ha fokozódnak a harcok Idlíb tartományban.
Aszad nemrég bejelentette: a kormányerők egyik következő csapásiránya Idlíb tartomány lesz. Szavai szerint a tartomány elsődleges fontosságú lesz a szíriai hadsereg terroristák ellen folytatott harcában.
(MTI nyomán)