Három, Jemenből Szaúd-Arábiára kilőtt ballisztikus rakétát és szintén három, robbanószerkezettel felszerelt drónt semmisítettek meg a szaúdi erők szombaton - közölték szaúdi illetékesek.
Az El-Ihbaríja szaúdi állami televízió híradása szerint a hatóságok "szigorú" intézkedéseket hoztak a polgári lakosság védelmi érdekében. Sebesültekről, károkról nem adtak hírt. Négy nappal korábban az abhai nemzetközi repülőtér ellen intéztek dróntámadást. Akkor nyolc ember megsérült. A szaúdi hatóságok a jemeni húsz lázadókat tették felelőssé.
Szaúd-Arábia szövetségesei élén 2015-ben avatkozott be katonailag a jemeni polgári háborúba a nemzetközileg elismert kormány oldalán, melyet az Irán támogatását élvező, síita, húszi lázadók elűztek az országból. A jemeni konfliktus az ENSZ szerint a világ legsúlyosabb humanitárius katasztrófáját idézte elő; több tízezer ember meghalt és milliók váltak földönfutóvá.
Frissítés: Húszik: mi voltunk
A Saudi Aramco kőolajipari vállalat Szaúd-Arábia keleti részén, Rász-Tannúrában, illetve a Vörös-tenger partján, Dzsiddában és más településeken lévő létesítményeit támadták a jemeni húszik - közölte vasárnap az Irán-barát lázadó szervezet katonai szóvivője.
A húszik tájékoztatása szerint a támadást ballisztikus rakétákkal és drónokkal hajtották végre.
Szaúdi illetékesek korábban jelentették be, hogy három, Jemenből Szaúd-Arábiára kilőtt ballisztikus rakétát és szintén három, robbanószerkezettel felszerelt drónt semmisítettek meg a szaúdi erők szombaton.
Az Arab(Perzsa)-öböl partján fekvő Dammámban két gyermek megsebesült, és tizennégy épület megrongálódott, amikor egy ballisztikus rakétát szombaton elfogtak a kőolajban gazdag terület felett - közölte a szaúdi védelmi minisztériumra hivatkozva az SPA szaúdi hivatalos hírügynökség.
Az állami médiában közzétett felvételeken látni lehetett a lakóházak törött ablakait és a megrongálódott bejáratokat.
A Szaúd-Arábia vezette katonai szövetség közölte, hogy elfogott és megsemmisített az ország déli részén fekvő Dzsazán és Nadzsrán ellen kilőtt két ballisztikus rakétát is.
Szaúd-Arábia keleti részén számos kőolajipari létesítmény működik, amelyek korábban már voltak légicsapások célpontjai. 2019 szeptemberében az Aramco két jelentős nyersolaj-feldolgozó létesítménye elleni dróntámadások következtében Szaúd-Arábia olajkitermelése átmenetileg kevesebb mint felére esett vissza. Több támadás elkövetését a jemeni húszik vállalták magukra.
Egy jól értesült, nevének elhallgatását kérő illetékes szerint a szombati támadások során az Aramco létesítményei nem rongálódtak meg, a támadás az üzemek területén kívül történt.
(MTI)