Gyurcsány Ferenc, Magyarország jogilag még funkcióban lévő, erkölcsileg és politikailag megbukott miniszterelnöke nemrégiben a személyes jövője iránt érdeklődő újságírói kérdésre válaszolva világossá tette, hogy véglegesen politikus kíván maradni, nem tér vissza a gazdasági életbe. (Az összeprivatizált vagyon működése persze közvetlen részvétele nélkül is termeli számára a busás jövedelmet.) Az elmúlt hetek közszereplései alapján kirajzolódott, hogy a pártja általi menesztését, vagy választási vereségét követően konkrétan milyen funkciót szándékozik betölteni.
Az elmúlt időszak permanens holokauszt-megemlékezéseinek nélkülözhetetlen szereplője, állandó szónoka Gyurcsány Ferenc volt. Legyen szó a Hollán Ernő utcai jegyiroda minősíthetetlen magyarellenes afférja kapcsán összetrombitált liberális ellentüntetésről, az Élet menetéről vagy az MSZP szervezte, szerény létszámú, de tízezrek közlekedését megbénító Békenapról. Utóbbi rendezvényen a miniszterelnök meghirdette a harcot a fő ellenség, a Jobbik Magyarországért Mozgalom és a Magyar Gárda ellen. Az antifasizmus elleni árnyékboxolás régebbi forgatókönyvéhez a fekete veszedelmet a mesterségesen létrehozott és a médiában felnagyított, néhány tízfős operett-náci csoportokkal jelenítették meg. (Kuruc.info figyelmeztetés: rossz út az összeesküvés-elméletek gyártása, a Jobbiktól elég volt a múltkori ilyen hülyeség. Miért ne lehetne a tízmillióból tíz olyan, aki igenis nácinak vallja magát? Ha mászkálhatnak lila hajú emberek az utcán, akár csak ugyanilyen erővel miért ne lendítgethetné a karját bárki magától, akinek meggyőződése, hogy úgy lesz jobb?) Most új taktikát választva valódi politikai tényezőt jelöltek ki veszélyforrásként, az erősödő Jobbikot és a vele együttműködő, egyre növekvő létszámú és népszerűségű Magyar Gárda Mozgalmat. Mindezek érdekében túlléptek az eddigi eszközökön, a szokásos rágalmakon, s az igazságszolgáltatás kormányzati befolyásolásával jogi eszközökkel is próbálkoznak.
Gyurcsány Ferenc elkötelezettségének e rendezvényeken való lázas bizonyítása miniszterelnöki bukásán már nem segít, reális célja így minden bizonnyal a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MAESZ) elnöki pozíciójának elnyerése. Ehhez a Jobbik Magyarországért Mozgalom őszinte szívvel kíván mihamarabbi sikert, hiszen felemelkedésünk egyik záloga: "Minden embert a megfelelő helyre!"
Balczó Zoltán
a Jobbik alelnöke
(jobbik.hu)