2010. március 13., szombat, Krisztián, Solt, Ajtony napja van.
Vakbarát/PDA
Kezdőlapnak
RSS
Látogatottság
In English
CSS váltás
Friss hírek
08:49 A pápa megerősítette a cölibátus "szent" jellegét 08:42 Másfél milliárdot lopott el társaival Pintér lánya 08:34 "Izrael megsértette Amerikát" - de persze ezt is lenyelik a zsidóknak 08:17 "És Demszky Gábornak is voltak elképesztő kérései" 23:11 Mutassuk meg, hogy mi vagyunk többen! Vona Gábor seregszemlére hív 21:15 Rossz hír Ibolyéknak: nem módosíthatók a már leadott szelvények 21:09 Kiszáll a Balatonringből az MFB 21:00 Pintér lánya, volt titkárságvezetője stb. - nevek az Eclipse-ügy körül 20:46 Hirdessen a Kuruc.infón! Nálunk már 60 ezerért kap bannerhelyet, máshol milliókba kerülne - nem vicc! 20:38 Hűtlen kezelés gyanújában Komló polgármestere 20:27 A canterbury érsek is bírálta Izraelt 20:25 Vége a fehérek többségének az Egyesült Államokban 20:19 Rátámadt a nyugdíjas csürhe a szocionisták ellen tüntető sopronira 20:07 Szombaton Morvai Krisztina gyűjti a kopogtatókat Budaházynak 19:32 LMP-s választási csalót leplezett le a Jobbik Nagykőrösön
24 óra legolvasottabbjai
Rövid hírek
2009-07-02. 15:46
Nyomtatóbarát változat
Megosztom!

A Jobbik a tót nyelvtörvény ellen

A Jobbik Magyarországért Mozgalom határozottan elítéli a szlovák parlament által elfogadott nyelvtörvényt, mely szerint minden nem magánjellegű kommunikációban minden természetes és jogi személynek, szervnek szlovákul kell megnyilvánulnia - áll a párt közleményében, alább a folytatás.
A szabályozás azt jelenti, hogy ezentúl a hivatalos ügyek intézésében még a magyar anyanyelvű ügyintézővel szemben is kizárólag a szlovák nyelv használható. A törvény betartatására új minisztériumi osztály lesz létrehozva, s a jogszabályt megszegőket akár 5000 euróra is büntethetik.
Úgy gondoljuk, hogy ezzel a lépéssel a szlovák vezetés tovább rontja a Felvidéken élő magyarok amúgy is nehéz életét. A „szlovák nyelv védelméért hozott törtvény” súlyosan sérti a kisebbségek nyelvi jogait, és a második világháború óta tartó erőszakos integráció újabb lépése csak további konfliktusokat eredményezhet. A nyelvtörvény magyarellenes eszközként való felismerését segítheti az a tény is, hogy a cseh nyelv kivétel a jogszabály alól.
Északi szomszédunk az utóbbi években több olyan lépést is tett a Felvidéken több mint ezer éve élő őshonos magyarság ellen, ami miatt a magyar kormánynak már régen meg kellett volna tennie a szükséges lépéseket, ám ezek az intézkedések azóta sem történtek meg, így gyakorlatilag magukra hagyva a határon túl élő honfitársainkat.
A Jobbik régóta hangoztatja azon álláspontját, hogy Magyarországnak olyan erős külügyi képviseletre van szüksége, mely szükség esetén minden diplomáciai eszközzel küzd az elszakított területeken élő állampolgárainak alkotmányos jogainak betartatásáért.
Jobbik Határon Túli Magyarok Kabinetje
Friss hírek az elmúlt 24 órából
Kereső
Legolvasottabb hírek
Linkek
honlapok média szervezetek
Humoros kép 
Szavazás
Dossziék
Ajánlott videó 

Készült a Kuruc.info által, minden jog fenntartva © 2006-2010 | Impresszum | Hirdetési ajánlat | Ingyenes linkcsere | Privacy Policy | About Us
CSS váltás feketére CSS váltás fehérre
Hírfolyam Althír Lapszemle Hirlapom