A Kuruc.info a maga eszközeivel mindig arra törekedett, hogy a közpénzek, illetve azok elsíbolói nyomában járjon. Orbán a felelős azért, hogy 2010 után ismét egy olyan embert tett a vádhatóság élére, aki 6 éven át már bizonyította, hogy nem áll távol tőle a bűnpártolás, aki megakadályozta, hogy igazságtétel történjen Magyarországon. E félzsidó embernek már apja is a kommunista időszakban a legfőbb ügyész mellett dolgozott vezető beosztásban, igaz, Péter életében nem volt ügyész, míg először főügyész nem lett…

Az elmúlt három év arról szólt, hogy civil szervezetek, magánszemélyek számos feljelentést tettek, még a kormányzat is párat, de az ügyészség az aktákat még csak nem is tologatja, hanem fekteti. Húzzák az időt, fedezik a szocionista tolvajokat. Esetleg elrendelik a nyomozást, aztán semmiféle nyomozati cselekményt nem végeznek. Majd hosszabbítgatják a nyomozás határidejét. A Kuruc.info tud arról, hogy sok tisztességes ügyész is van (bizonyíték az alábbi dokumentum is), de ők is leginkább nem csinálnak semmit, nehogy bajuk legyen belőle. Az alábbi adatok is mind az ügyészség rendelkezésére állnak, de 2012 szeptemberétől nemhogy meggyanúsítás nem történt, de még tanúkihallgatás sem az Opera ügyében. Elrendelték a nyomozást hanyag és hűtlen kezelés miatt, de ki tudja, mi a fenét művelnek most. Ezért ezekkel az adatokkal, a nyilvánossággal portálunk szeretne katalizátora lenni annak, hogy e súlyos milliárdok elsikkasztóinak végre felelniük kelljen.
Látható, hogy milyen alakok nyerészkedtek az Operaházból: Bánó András cionista ATV-s műsorvezető, Dézsi Mihály rendőr- és politikusbűnöző, aki volt rendőrtisztként a ferencvárosi időközi választáson kopogtatócédulás megacsalásával még az MDF-nek is kínossá vált, az egykori ótvar kommunista Szinetár Miklós, aki 1960-tól folyamatosan vezető pozíciókat töltött be a kulturális életben, vagy Görgey Gábor, a harmadosztályú író, Medgyessy kulturális minisztere.
Nem tudjuk, hogy az Operaház jelenleg milyen személyekkel, illetve társaságokkal, és milyen összegben rendelkezik tanácsadói feladatokra vonatkozó kötelezettségvállalással de elképzelhető, hogy narancsék alatt is dől ki a közpénz az Operaházból.
Leveldi Kozma Miklós – Kuruc.info
A titkosított dokumentum
Az Operaház Gyurcsány és Bajnai alatt a tanácsadói szerződésekkel kapcsolatosan több mint 275 millió forintot szórt el.
Az Operaház 2011. október 14. napján írásban tett nyilatkozata szerint többek között az
- Egyenleg Bt. (képviselő: Bánó András),
- Dézsi Mihály,
- CINE-ART Kft. (tulajdonos: Szinetár Miklós),
- Colombina Bt. (képviselő: Görgey Gábor)
- Mode Rn Stúdió Bt. (képviselő: Éry-Kovács András),
- Consulting Center Kft. (képviselő: Filepné Szabó Zsuzsanna)
tekintetében nem lelhető fel írásos, szakmai anyag arra vonatkozóan, hogy milyen konkrét tevékenységet végeztek az Operaház számára.
Egyenleg Bt.

Az Operaház és az Egyenleg Bt. a vizsgált időszakban több megbízási szerződést is kötött üzletviteli tanácsadás tárgyában. A szerződések alapján – 2007. június 1. és 2008. június 30. között – Bánó András összesen bruttó 7.281.600 Ft díjazásban részesült. Ezen felül 2008. szeptember 1. napjától 2009. június 30. napjáig tartó időszakra vonatkozóan az Alapítvány is szerződést kötött az Egyenleg Bt.-vel üzletviteli tanácsadásra 470.000 Ft + áfa havi díjazás ellenében. A szerződés alapján bruttó 5.640.000 forintot fizettek ki.
Bánóék mosakodása szerint: „a Magyar Állami Operaház sajtófőnöki pozíciójának betöltésével kapcsolatos dokumentumok, melyek elektronikus formában léteznek, benne voltak abban a számítógépben, amelyet az Operaházban sajtófőnökként használtam. Ehhez hozzáférni nem tudok.” A hivatkozott számítógép tartalmának áttekintése után kiderült, hogy a megbízás 1,5 éve alatt összesen 34 dokumentum készült, amelyek kapcsolódnak az Operaházhoz, de ezek között több olyan is van, melyet nem kizárólag Bánó készített. Az egyes dokumentumok mérete a 3-4 sorostól a 2 oldal terjedelműig terjedt, illetve 2007. július, augusztus és 2008. június hónapban egyetlen egy dokumentum sem készült. Bánó állítása szerint sajtófőnöki tevékenységét igazolják az egyes bemutatókhoz kapcsolódó műsorfüzetek, illetve az Operamagazin című kiadvány, melyeknek felelős szerkesztői feladatait is ellátta, azonban e tevékenységre a megbízási szerződések nem terjedtek ki. Az egyes hónapokra vonatkozó teljesítést Vass Lajos miniszteri biztos, illetve későbbi főigazgató minden esetben „a szerződésben előírt feladatait az Egyenleg Bt. teljesítette” szöveggel igazolta.
COÁR Kft. - Dézsi Mihály

Az Operaház és Dézsi Mihály, valamint a COÁR Kft. (képviselő: Darai László) több megbízási szerződést is kötött. A szerződések alapján Dézsi Mihály részére – 2007. június 1. és 2008. június 30. között – bruttó 1.400.000 forintot számfejtettek és fizettek ki, mely összeget összesen 381.000 Ft összegű járulékfizetési kötelezettség terhelt. A COÁR Kft. részére – ahol a feladatot személyesen Dézsi látta el – számla ellenében bruttó 250.000 forintot fizettek ki. A szerződéshez kapcsolódó teljesítéseket Vass Lajos főigazgató igazolta.
A teljesítésigazolásokról megállapítható, hogy azokat Vass Lajos főigazgató több esetben is a számla kiállítását, illetve a szerződés teljesítését egy évvel megelőzően állította ki, azaz az ezen teljesítésekhez kötődő kifizetésekre érvényes teljesítésigazolás nélkül került sor.
Dézsi szánalmas meséje így hangzik, hogy miért nincsenek meg nála az írásos dokumentumok, szakmai anyagok: ,,Egy sajnálatos véletlen folytán több dossziém lomtalanítás során kidobásra került”.
Cine-Art Kft.

Az Operaház és a Cine-Art Kft. 2008. november 28-án határozott idejű, a 2008. december 1. és 2010. június 30. közötti időszakra szóló megbízási szerződést kötött. (A szerződést 2010. május 10-én meghosszabbították 2011. június 30-ig.) havonta 250.000 Ft + áfa összegű megbízási díjért a következő tanácsadói feladatok Szinetár Miklós általi ellátására:
- A 2009/2010-es évad műsortervének szakmai-művészi szempontból történő véleményezése, valamint konzultáció folytatása a főigazgatóval, illetőleg folyamatos rendelkezésére állás a főigazgatóval való állandó szakmai egyeztetés érdekében,
- az Operaház repertoár- és új bemutatású előadásainak figyelemmel kísérése, véleményezése és javaslattétel az előadások művészi színvonalának emelése érdekében szükséges intézkedésekre,
- a főigazgató részére beszámoló készítése külföldi operaelőadások tapasztalatairól és javaslattétel külföldi énekesek foglalkoztatására,
- kapcsolattartás és szükség szerint egyeztetés a főigazgató által kijelölt vezetőkkel, harmadik személyekkel, szervezetekkel.
A szerződés alapján összesen bruttó 7.725.000 Ft összeget fizettek ki. A 2010. február havi tanácsadás pénzügyi teljesítésére az érvényesítő és az ellenjegyző aláírása nélkül került sor.
A feladatokat Szinetár Miklós személyesen volt köteles ellátni azzal, hogy konkrét javaslatait, véleményét szóban, illetve a megbízó kérésére írásban kellett megtennie. A szóbeli teljesítésekről feljegyzés, vagy emlékeztető nem készült. Vass Lajos főigazgató személyes nyilatkozata szerint írásos feljegyzés csak egyszer-kétszer készülhetett, de folyamatosan biztosan nem. A főigazgató cinikus kommentárja szerint Szinetár Miklós „akkor nem a szerződés szerint végezte a munkáját, de hogy értékes munkát végzett az biztos”.
Hámori Ildikó, a Cine-Art Kft. képviselője nem nyilatkozott írásos dokumentumok, feljegyzések, illetve szakmai anyagok létéről. Márpedig a szerződésben meghatározott feladatok közül legalább a „beszámolókészítés” olyan tevékenység, amelyet a megbízottnak írásban kellett volna teljesítenie.
Colombina Bt.
Az Operaház és a Colombina Bt. 2008. szeptember 23-án határozott idejű, 2008. szeptember 1. és 2009. június 30. közötti időszakra szóló vállalkozási szerződést kötött az Operaház 125. ünnepi évadában a gyermek- és ifjúsági korosztály opera és balettelőadásokra fogékony nézővé nevelését célzó operaházi szakmai tevékenységben Iván Ildikó által való részvételre, havonta bruttó 300.000 Ft összegű díjazással. A felek 2009. június 29. napján, ugyanezen tárgyban a 2009/2010-es évadra vonatkozóan is szerződést kötöttek, melynek hatálya 2009. szeptember 1. és 2010. június 30. közötti időszakra vonatkozott, a díjazás mértéke havi bruttó 312.500 Ft volt. A szerződés szerint a Colombina Bt. konkrét javaslatait, véleményét szóban, illetve az Operaház igénye esetén írásban köteles megtenni. A szerződések alapján összesen bruttó 6.125.000 forintot fizettek ki az adófizetők pénzéből. Az esetleges szóban történt tanácsadásról ebben az esetben sem készült feljegyzés. A 2009. évi 11. havi tanácsadás pénzügyi teljesítésére utalványozás nélkül került sor.
A Colombina Bt.-vel megkötött szerződések színlelt szerződések, így a Ptk. 207. § (6) bekezdése alapján semmisek. „A színlelt szerződés semmis; ha pedig az más szerződést leplez, a szerződést a leplezett szerződés alapján kell megítélni”.
Mode Rn Stúdió Bt.
Az Operaház és a Mode Rn Stúdió Bt. a vizsgált időszakban több szerződést is kötött. A szerződések alapján bruttó 7.936.000 Ft összeget fizettek ki. A NAV itt is tétlen.
Consulting Center Kft.
Az Operaház és a Consulting Center Kft. is több szerződést kötött. E szerződések alapján összesen bruttó 18.535.000 Ft összeget szórtak el.
A Kft. a válaszlevele mellékleteként kizárólag a vállalkozási szerződést, a teljesítésigazolást és az általa kiállított számla másolatát küldte meg.
Az Egyenleg Bt.-vel és a Colombina Bt.-vel kötött szerződések alapján történő kifizetések nem állnak arányban a teljesített feladatokkal, a Consulting Center Kft.-vel megkötött szerződés szükségtelen volt, a további, vizsgált tanácsadói szerződések teljesítése pedig nem igazolt. A fenti szerződések hitelt érdemlő teljesítéséről a teljesítéseket igazoló Vass Lajos főigazgató és Szabó József Attila gazdasági igazgató nem győződtek meg, amivel megsértették a régi Ámr. 135. § (1) bekezdésében foglaltakat, valamint az új Ámr. 76. § (1) bekezdését. A Consulting Center Kft.-vel való szerződést aláíró Vass Lajos főigazgató és Szabó József Attila megsértette az államháztartási törvényt. Nevezett bűntársak a felesleges szerződéskötésekkel, valamint a nem igazolt teljesítésekkel összefüggő kifizetésekkel legalább 15.566.600 Ft összegű vagyoni hátrányt okoztak, ami alapján megáll a Btk. 319. §-a szerinti hűtlen kezelés, illetve amennyiben a szándékosság nem bizonyítható, a Btk. 320. §-a szerinti hanyag kezelés elkövetésének gyanúja.
FÜGGELÉK
Vezetők, bűntársak és gazdasági vezetők 
 
Magyar Állami Operaház: 
 
Név
Munkakör időtartama
Munkakör
Vass Lajos
2006. június 20 – 2007. június 30.
miniszteri biztos
Vass Lajos
2007. július 1 – 2010. október 21.
főigazgató
Horváth Ádám
2010. október 22 – 2011. május 31.
miniszteri biztos
Horváth Ádám
2011. június 1 – 2011. június 3.
főigazgató
Mozsár István
2011. június 4 – 2011. augusztus 21.
ügyvezető igazgató/megbízott főigazgató
Ókovács Szilveszter
2011. augusztus 22 – 2012
2012-
kormánybiztos
főigazgató
Hetényi Márta
1987. október 15 – 2007. november 19.
gazdasági igazgató
Hetényi Márta
2007. november 20 – 2008. június 30.
gazdasági igazgató-helyettes
Szabó József Attila
2007. november 20 – 2009. szeptember 30.
produkciós vezető/megbízott gazdasági igazgató
Szabó József Attila
2009. október 1 – 2010. október 21.
gazdasági igazgató
Szilárd Tibor
2010. október 22 – 2010. november 30.
gazdasági igazgató
Hajduné Sipos Erika
2010. december 1 – 2011. szeptember 26.
gazdasági igazgató
Böszörményi Jenő Kázmér
2011. szeptember 27 – jelenleg is
megbízott gazdasági igazgató
 
 
Oktatási és Kulturális Minisztérium: 
 
Név
Munkakör időtartama
Munkakör
Hiller István
2006. június 9 – 2010. május 29.
miniszter
Réthelyi Miklós
2010. május 29 – 2012.
miniszter
Závecz Ferenc
2006. július 1 – 2009. április 22.
gazdasági vezető
dr. Pettendy Zsuzsanna
2009. április 23 – 2010. június 6.
gazdasági vezető
Skultéty László
2010. június 7 – 
gazdasági vezető
Szuhai Erika
2008. január 7 – 2010. december 6.
gazdasági vezető
Gärtner Éva
2010. december 6 – 
gazdasági vezető