Éppen tegnap írtuk, hogy szinte minden napra jut egy zsidó megnyilatkozás Hóman-ügyben. Nos, alig került le a címlapról Ungvári gazemberezése, máris itt a legújabb MTI-hír a "büszke amerikai magyarok" követelőzéséről:
Közös közleményben tiltakozott a tervezett székesfehérvári szobor felállítása ellen Maximilian Teleki, az Amerikai Magyar Koalíció (HAC) és Katrina Lantos Swett, a Lantos Alapítvány elnöke.
"Büszke amerikai magyarokként és a növekvő antiszemitizmus elleni harc régi aktivistáiként arra hívjuk fel a magyar kormányt, hogy erőteljesen és egyértelműen helyezkedjen szembe a tervekkel, hogy Hóman Bálintnak a hónap folyamán szobrot állítsanak Székesfehérváron" - írta Teleki és Lantos Swett a keddi keltezésű közleményben.
Zoom
Az AIPAC-nél köztudottan a büszke magyarok szoktak felszólalni...
A két elnök emlékeztetett rá, hogy Hóman Bálint a magyar kormány minisztere volt, aki "élen járt a magyarországi zsidóellenes törvényalkotásban, és 1944-ben a magyar zsidók deportálására szólított fel". A közlemény szerint "abban az évben több mint 400 ezer ártatlan magyar zsidót deportáltak Auschwitzba" (ebből pedig, mint Ungvári Tamástól megtudtuk, több mint 500 ezren mentek Izraelbe - a szerk.), és "Hóman osztozik a felelősségben a tragikus eseményekért, amelyek Magyarország történetének sötét fejezete során történtek".
Teleki és Lantos Swett leszögezte, hogy osztozik a számos "lelkiismeretes szervezet és polgár" felháborodásában, akik felemelték szavukat a tervezett szobor ellen. Utaltak rá, hogy az amerikai képviselőház antiszemitizmus elleni harcért felelős kétpárti munkacsoportja "mély aggodalmának" adott hangot, és sürgette, hogy a magyar kormány "nyilvánosan ítélje el Hóman szerepét az ártatlan magyarok üldöztetésében és deportálásában".
A HAC és a Lantos Alapítvány elnökei közölték, hogy csatlakoznak a testülethez, azt kérve, hogy a magyar kormány "tegye egyértelművé, szóban és tettekkel egyaránt, hogy ellenzi ezt a szobrot és minden, Hóman Bálint borzalmas öröksége tisztára mosására vagy rehabilitálására irányuló erőfeszítést".
A közlemény szerzői szerint a kormány részéről "nem lesz elegendő azt állítani, hogy egy helyi jelentőségű és illetékességű ügyről van szó".
"A magyar nép becsületét és jó hírnevét nem ejtheti túszul a helyi tisztviselők elítélendő döntése, hogy egy olyan embert részesítsenek elismerésben, akinek örökségén a holokauszt ártatlan áldozatai ezreinek vére ejtett foltot" - írta Maximilian Teleki és Katrina Lantos Swett.
Frissítés: persze azonnal csatlakoznak a hazai "büszke magyarok" is, a Zsindex ezzel a címlappal és címmel emlegeti a háborús bűn zsidó vádja alól egyébként azóta felmentett történészt: