A rendőrgyilkos márványtáblájaaz igazság színében |
Jobbik Zorrót két jobbikos politikus, dr. Bégány Attila és Papp Norbert keltette életre, amikor a Jobbik Gyermekvédelmi Kommandójával tavaly ősszel a közerkölcssértő közterületi reklámok eltávolítására buzdított, sajtótájékoztató keretében egy plakátot festékszóróval le is fújva. A JZ monogram aztán terjedt. Ezért persze beidézték a rendőrségre Bégányt, Papp Norbert hittanárt pedig „tetten is érték”, amint festékszóróval tüntette el azokat a közterületi reklámokat, amelyek az egyik kereskedelmi TV Buzera című műsorára - grafikusan ábrázolt - férfi és női nemi szervekkel hívta fel a figyelmet. Csakhogy a rendőrök azt hitték, épp a fiatalember firkál falloszokat, ezért Papp alapos magyarázkodásra kényszerült.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom egyébként sosem lépett fel erkölcscsőszként, politikusai nem viselkednek álszenten. Bégány megfogalmazása szerint a gyermekvédelemnél húzzák meg a határt, a felnőttek életébe nem érzik magukat hivatottnak beleszólni. Ezért nem követelik a kukkoldák bezárását, miként az élettársi kapcsolatot sem kritizálják; a pornólapokat is csak a gyermekek szeme elől szeretnék eltűntetni az újságárusoknál.
A három méteres magasságbabizonyára csak lováról ért fel |
Ságvári Endre – a II. és a XII. kerület határán található – emléktáblájánál tavaly novemberben a Jobbik Magyarországért Mozgalom tartott tiltakozó sajtótájékoztatót. „A kádárizmusban mártírként tisztelt hivatásos anarchista történelmi szerepét ma már objektíven megítélhetjük. Ezért is érthetetlen, az egyébként szakmáját tekintve történész, Hiller István igyekezete, hogy Ságváriból szocdem hőst faragjon” – fogalmazott akkor Nagy Ervin, a Jobbik választmányi elnöke. (Hiller István, az MSZP elnöke 2004 nyarán, Ságvári halálának hatvanadik évfordulóján az emléktábla előtt kijelentette, hogy büszkén vállalják vele a közösséget.)
Ennél nagyobb vihart kavart, hogy a Legfelsőbb Bíróság a Nemzeti Jogvédő Alapítvány kezdeményezésére március 6-án megtartott felülvizsgálati tárgyalásán felmentette Kristóf László egykori csendőrnyomozót Ságvári Endre meggyilkolásának vádja alól. Kristóf Lászlót 1959-ben ennek az el nem követett tettnek az alapján két társával együtt háborús bűnösként kivégezték. A bíróság megállapította, hogy az intézkedő rendőrök Ságvári Endre elfogásakor az akkor hatályos jog szerint törvényesen, szabályosan eljárva próbálták elfogni az illegális kommunistát. A magát előbb színleg megadó Ságvári fegyverével három nyomozót sebesített meg, egyiküket halálosan, s végül ő is életét vesztette. A bíróság azt is kifejtette, hogy a halálos ítélet egyértelműen koncepciós jellegű, politikailag elkötelezett volt.
Balczó Zoltán szalonképesebb módontakarta le a táblát |
Sobri Jobbik a fentiek után döntött úgy, hogy bemutatkozó akciójául ezt választja. Az emléktáblát vörösbe burkolta, majd ráfestette monogramját is. Sobri Jobbik szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében ígéri: a rendőrgyilkos Ságvárit dicsőítő márványtábla eltávolításának lehetőségét meghagyja az illetékes önkormányzatnak, de ha csak a festéket kaparnák le, kész egy pöröllyel szilánkokra aprítani is. Festéktámadásra számíthatunk még a Szabadság téri, szovjet emlékműnél és a Károlyi-szobornál. Radikálisabb fellépésként a kommunista obeliszk mélygarázsba süllyesztése jöhet számításba, ehhez azonban még nem áll rendelkezésre elegendő robbanóanyag a kínai piacon sem, ezért egyelőre csak a vörös gróf szobrának 2-es villamos után kötése várható. Sobri Jobbik végül tájékoztat: bár neve jól csengő márkanév lehet, jelenleg nem jogvédett, így bárki szabadon használhatja…
(Kuruc.info)