Egy nap csak egyszer lehet tankolni az autónkba, teljesen függetlenül attól, hogy milyen áron vételez valaki üzemanyagot a kútoszlopnál, derült ki a cég által küldött válaszokból, közölte szombat este az RTL Híradó.
A hírcsatorna eredetileg afelől szeretett volna érdeklődni, hogy valóban csak egyszer lehet-e hatósági áron tankolni egy nap, de kiderült, hogy teljes áron sem lehet többször.
Zoom
A mostani döntés azt jelenti, hogy nemcsak 480 forintért, hanem drágábban sem lehet üzemanyagot venni a Molnál napi egynél többször. A Független Benzinkutak Szövetsége azt állítja, képtelenség betartani ezt a szabályt a gyakorlatban.
Ha valaki tankolt és utána bemegy, bemutatja a forgalmit és kiderül, hogy aznap már tankolt másik Mol-kúton, akkor mit fognak csinálni? Kiszivattyúzzák az autóból a betankolt üzemanyagot?
– tette fel a kérdést Gépész László elnökségi tag.
A korlátozás célja, hogy az ország ellátása biztosított legyen, és mindenkinek jusson üzemanyag. A hatósági ár jogosultjait pedig nem a Mol, hanem jogszabályok határozzák meg
– olvasható az olajtársaság közleményében, írja az RTL Híradó.
 
 
 
 
 A Lukoiln-kutakon sem habostorta az élet
Az egy tranzakció során tankolható üzemanyag mennyisége már minden Lukoil-töltőállomáson maximálva van. A kisnyomású kútoszlopokon egyszerre 20 litert, a nagynyomásúakon 150 litert lehet a tankba tölteni – közölte a Világgazdasággal a hálózat tulajdonosa és üzemeltetője, a Normbenz Magyarország Kft.
A tulajdonos azt is elmondta: folyamatosan vizsgálja annak a lehetőségét, hogy szüneteltesse egyes egységek működtetését. A lap arra is kíváncsi volt, a literenként 480 forintos hatósági árat mennyivel kellene emelni ahhoz, hogy a hálózat számára nullszaldóssá váljon az ársapkás benzin és dízel forgalmazása.
Mivel azonos a belföldi beszerzési és fogyasztói ár, az összes működési költség a töltőállomásokat üzemeltető Normbenz Magyarország Kft.-t terheli
– közölte a vállalat, amely hozzátette: ennek pontos kalkulációja azért problémás, mert a közműszolgáltatások ára folyamatosan emelkedik, ezért nem tudott érdemben nyilatkozni.
A VG arra sem kapott számszerű választ, hogy mekkora a Lukoil által a kiskereskedelemben eladott üzemanyagon belül az ársapkás és a piaci áras termékek aránya. A magyarázat szerint az adat üzleti titoknak minősül, ugyanis a vállalat által piaci áron eladott termékek nagy része flottakártyás szerződésekhez kötődik.
Az viszont kiderült, hogy a Lukoilnak (Normbenznek) nem hozott számottevő változást az ársapkás tankolás napokban bejelentett további korlátozása, mégpedig a vevőkörének az összetétele miatt. A Lukoil hálózatában ugyanis a benzines tranzakciók több mint 90 százaléka magánszemélyekhez köthető, írja a Világgazdaság.
(Index nyomán)