A Monetáris Tanács 2008. október 22-én rendkívüli ülést tartott. A pénzpiaci folyamatok áttekintése után a Monetáris Tanács döntött az irányadó kamat 11,5 százalékra történő emeléséről.
A testület döntést hozott az egynapos jegybanki hitel és betét kamata által meghatározott kamatfolyosó szélességének az irányadó eszköz kamatszintje körüli +/-50 bázispontra történő mérsékléséről is - olvasható a Monetáris Tanács közleményében.
(HírTV)

Tisztelt Kuruc.Info!
Simorék megint nagyot alkottak ott a Magyar Nemzeti Bankban. Ezzel a 3%-os emeléssel biztosították, hogy jövőre nem lesz semmiféle gazdasági növekedés, mivel még nehezebben fognak a vállalkozók hitelhez jutni, a forint viszont maradt gyenge.
A kormány akármilyen aukcióval vagy kamatszinttel próbálkozhat nem fogja tudni eladni kötvényeit. Eltűnt a világgazdaság pénzbősége, amiből eddig Fletóék finanszírozni tudták az általuk felvett hiteleket. Nem ártana megkérdezni végre őket, hogy a 2002-ben még 8 ezer milliárd forintos államadósság hogyan lehet ma több mint 17 ezer milliárd, mikor több ezermilliárd értékben privatizálták az állami vagyont ugyanebben az időszakban. De főleg: hol van ez a pénz?
Most az IMF-hez fordulnak, hogy finanszírozni tudják legalább a rövid távú hiteleket. Tudjuk, mit jelent az IMF segítsége. A pénz mellé, amit persze kamatostul vissza kell fizetni, jönnek majd jó tanácsok is, ami csak mélyíteni fogja a bajokat.
Végül pedig egy kérdés: a magánnyugdíjpénztárak eddigi vesztesége 182 milliárd forint. Ha az SZDSZ akaratának megfelelően már privatizálhatták volna az egészségügyet is, és ugyanígy jártak volna az egészségbiztosítók egy válság, vagy más elhibázott befektetés miatt, mi lett volna a betegekkel?