Bodor Zoltán, a Jobbik Magyarországért Mozgalom jelöltje jó eséllyel veszi föl a küzdelmet vetélytársaival a most vasárnap kezdődő Budapest II. kerületi Időközi Országgyűlési Választáson. A 39 éves, nős, történelemtanár Bodor Zoltán jelenleg a Jobbik II. kerületi önkormányzati képviselője, aki a hazai németség értékmegőrző közösségének tisztelete mellett zászlajára tűzte a főváros II. kerülete közbiztonságának erősítését, valamint országos szinten a termőföld és az ivóvízkészlet magyar tulajdonban maradásáért folyó politikai harcot.
Beszéljünk először a választásokon induló vetélytársak közül Karácsony Gergelyről, az LMP indította jelöltről, aki mindenekelőtt önt szeretné maga mögé utasítani most vasárnap, illetve a második fordulóban. Karácsony már országgyűlési képviselő, hányszor akar ez az ember bejutni a törvényhozás házába?
(Fotó: Hering J.) |
A mostani választás már-már egy valóság showra emlékeztet bennünket, hiszen itt jóformán semmi nem az, aminek látszik. Karácsony Gergely néhány héttel ezelőtt még nagy hangon hirdette, hogy bizonyos föltételekkel ő bizony visszalépne az MSZP jelöltje javára, ha az jobb eredményt ér el, mint az LMP. Mindez azt mutatja, hogy egyes politikusok részéről régen nem az értékek képviseléséről van itt szó, hanem arról, hogy Karácsony Gergely is tisztában van az úgynevezett politikai hála fogalmával és gyakorlatával. A beígért visszalépésével hálálná meg az MSZP-nek azt, hogy annak idején Gyurcsány Ferenctől közel húsz millió forintos megbízást kapott.
Abból az időből, amikor Gyurcsány még miniszterelnök volt?
Igen, Gyurcsány Ferenc, egykori miniszterelnök annak idején majdnem húsz millió forintos megbízást adott Karácsony Gergelynek úgynevezett lapszemlézésért és az akkori kormányválság kommunikációjáért. Mondhatom, drága szolgáltatás volt ez, sokba került a magyar adófizetőknek.
A másik jelölt, Lévai Katalin is megérne egy misét, mert korábban az MSZP-ben ő volt a mindenkori jóisten jobb keze, most pedig függetlenként indul a választáson. Tényleg ennyire függetlenítette magát az elvtársaitól?
Pontosan erről van szó. Lévai Katalin indulása is enyhén szólva érdekes. Már csak azért is, mert a fenemód nagy függetlensége ellenére az MSZP híveinek szavazataira ácsingózik. Korábban az MSZP EP-képviselője volt, s még előtte pedig a Medgyessy-kormány minisztere. Lévai Katalin mostanában azonban szinte megoldhatatlannak tűnő kérdés előtt áll: ha ne adj Isten bekerülne a Parlamentbe, egyelőre ő maga sem tudja, hogy kiknek a soraiban foglalna helyet, a gyurcsányistákéban, vagy a Mesterházy-féle társulatban. De ez legyen az ő gondja.
Budapest II. kerületében, a hajdanában, a kiűzetésük előtt, a hazai németség egyik fellegvárának számító Pesthidegkúton élő sváboknak ön nemrégiben értékes okiratmásolatot ajándékozott. Valójában mi fűzi önt ehhez a rendkívül értékes és szorgalmas közösséghez?
(Fotó: Hering J.) |
Csupán a tisztelet és a megbecsülés. Az ittenieket, s gondolok az egész magyarországi németségre, azért is nagyra értékelem, mert a második világháború után hozzánk, magyarokhoz hasonlóan az üldöztetés és a megalázás áldozatai lettek. Ezek az emberek, akik itt maradhattak, nem üldözték el őket, hűségesek a Magyar Hazához, de ezzel együtt megőrzik a hitüket, vallási és népi értékeiket. Számomra fontos, hogy Pesthidegkúton és másutt is megmaradjanak az ilyen értékteremtő és megőrző közösségek.
Milyennek tartja a közbiztonságot Budapest II. kerületében?
Elég sok jó módú ember él ebben a kerületben, s ezért itt jellemzően az úgynevezett átutazó bűnözésről beszélhetünk, ami azt jelenti, hogy Budapest, sőt az ország minden részéből idejönnek, s egy-egy utcát, házat kiszemelve kirabolják a lakásokat, villákat, vagy föltörik a gépkocsikat.
Hogyan javítana a kerület közbiztonságán?
A kerületben jelenleg működő három tevékeny és szervezett polgárőrség törvényben meghatározott jogosítványait kellene tovább erősíteni, számukra térfigyelő kamerákat elhelyezni. Legyen ezeknek a polgárőröknek legalább annyi jogosítványuk, mint például az amerikai polgárőröknek, amely szinte azonos az ottani rendőrök jogosítványaival.
Az országos politika szintjén ön következetesen küzd a termőföld és az ivóvízkészlet magyar tulajdonban maradásáért. Lát-e reményt, esélyt arra, hogy valóban a mienk maradjon ez a természeti kincs?
Természetesen, látok, csak küzdeni kell érte. Amikor arról döntöttek, hogy az Alkotmányban rögzítsük a termőföld és az ivóvízkészlet magyar kézben, tulajdonban maradását, a Fidesz képviselői a név szerint szavazáskor sajnálatos módon nemmel voksoltak. A fideszes hozzáállás nagy csalódást jelentett nem csak a jobbikos magyaroknak, hanem mindenki számára, aki felelősséget érez a haza sorsáért.
Kérem, röviden szóljon a Zöld Válasz nevű programról, amelynek ön az elnöke és ismert szószólója.
A Zöld Válasz Környezet- és Fogyasztóvédelmi Egyesület nevű mozgalom a Jobbik Magyarországért Mozgalom és Párt szellemiségét követve egyéb céljai mellett leginkább azt kívánja elérni, hogy a multi kereskedelmi láncokat kitessékeljük hazánkból, mert ezek általában rossz minőségi élelmiszert kínálnak a vevőknek és a föltételeikkel megnyomorítják a magyar termelőket. Más szóval, a multi kereskedelmi láncok is nagyban felelősek a magyar mezőgazdaság szinte teljes padlóra küldéséért. Közben folyamatosan hozzák be nekünk a külhonban már megunt, vagy onnan már kitiltott technológiákat.
Tudna példát is mondani erre?
Sajnos sok van, de csak egyet említek. Magyarországra telepítették például a Dabason termelő Holcim nevű gyárat, amely évente mintegy másfél kilogramm cementport juttat be minden dabasi, újhartyáni, lengyeltóti és más környékbeli településeken élő ember tüdejébe. A Jobbik és személy szerint én ezektől is szeretnénk megszabadítani a magyar társadalmat.
Hering József – Kuruc.info