Érpatak Község Önkormányzata és az Érpataki Modell Országos Hálózata sajtóközleménye:
Félrevezeti az ország közvéleményét a Nyíregyházi Törvényszék
Érpatak Község Önkormányzata és az Érpataki Modell Országos Hálózata által szervezett 2014. június 17-i figyelemfelhívó demonstráció kapcsán a Nyíregyházi Törvényszék közleményére (a hivatalos oldalukon nem is olvasható, ide kattintva érhető el) reagálva tájékoztatjuk az ország nyilvánosságát, hogy a bíróság közleménye nem felel meg a valóságnak a következők szerint.
Zoom
A „mindenki fölött álló” liberálisok esélyegyenlőségének biztosításáról szóló tárgyalások során a Nyíregyházi Törvényszék két alkalommal is - 2014. január 9-én és április 17-én - sárba tiporta az érdeklődő hallgatóság nyilvános rendezvényen való részvételi jogát. Gátlástalanul, esélyegyenlőségét nem biztosítva, önkényesen kirekesztette az ország különböző településeiről (Miskolc, Hejőszalonta, Konyár, Szombathely, Székesfehérvár, Tata stb.) érkező hallgatóságot annak ellenére, hogy ma Magyarországon minden állampolgár részére törvényes lehetőség a nyilvános rendezvényen (tárgyaláson) való részvétel. A Nyíregyházi Törvényszék visszaélését súlyosbítja azon körülmény, hogy ennek a szituációnak a kezelésére a tárgyalás előtt írásbeli kéréssel fordultunk mind az eljáró bíróhoz, mind pedig a törvényszék elnökéhez, hogy ezt az állampolgári jogot biztosítsák, mert a 20 fős tárgyalóteremben nem lesz biztosítható a várható érdeklődők (30-50 fő) részére a tárgyalás nyilvánosságának biztosítása. A Nyíregyházi Törvényszék visszaélését tovább súlyosbítja, hogy az írásbeli megkeresések során még azt is jeleztük, hogy az Érpataki Modell Országos Hálózatának továbbképzése céljából kiemelt fontosságú a bírósági tárgyalás menetének ismertetése, valamint a Soros György-féle nemzetközi szabadkőműves ügynökszervezetek jogrendpusztító tevékenységének feltérképezése és az ellenük való adekvát harc módszereinek és stratégiájának bemutatása és leleplezése céljából is kulcsfontosságú lett volna a nagy nyilvánosság biztosítása.
Zoom
Ezen probléma megoldása érdekében semmilyen érdemi megoldás nem történt a bíróság részéről, és önkényesen deklarálta az eljáró bíró, hogy a tárgyalóterem 20 fős, több ember nem jöhet be, és minimális szinten sem volt tekintettel a kirekesztett, érdeklődő állampolgárok (kb. 20 fő) nyilvános tárgyaláson való részvételének jogára és ezen kirekesztett személyek vonatkozásában egyenlő bánásmód törvényi kötelezettségére. Valamint nem törődött a bíróság saját maga vonatkozásában a jogszabályok betartásával és az esélyegyenlőség biztosításának kötelezettségével. A tárgyalás végén az eljáró bíró érzékelte a saját visszaélését és jogtiprását, ígéretet tett arra, hogy a következő tárgyalásra megfelelő méretű termet fog biztosítani ezért nem is tudta közölni annak pontos időpontját, mert előtte egyeztetnie kell a bíróság vezetőivel.
A 2014. április 17-i tárgyaláson, illetve előtte indoklás nélkül megismételték a januári tárgyalás során elkövetett jogtiprásukat azzal a módosítással, hogy a biztonsági őrök hosszú időn keresztül feltartóztatták a hallgatóságot. Nagyon alapos átvizsgálásokat hajtottak végre minden egyes személyen, mintha ők valami különös veszélyt jelentenének. E váratlan molesztálás és a bírósági átengedési gyakorlattal teljesen ellentétes események miatt késtek a tárgyalásról. Utána pedig az eljáró bíró a „tárgyalás rendjének biztosítása érdekében” az üresen lévő székeket sem engedte megtölteni, és kb. 20 főt újból egész nap kirekesztett a tárgyalóteremből, mert önhibájukon kívül a bíróság biztonsági őreinek vegzálása miatt azt a „bűnt” elkövették például a Mezőkövesdről érkezett bázistagok, hogy nem értek időben a tárgyalásra, így őket egész napra megfosztotta az eljáró bíró a nyilvános tárgyaláson való részvételi állampolgári jogától. Ebből következően kénytelenek voltak a bíróság folyosóján és a bíróság előtt tartózkodni kirekesztetten, mert a bíróságnak az esélyegyenlőségi jogot és az egyenlő bánásmódhoz való törvényi kötelességet patikamérlegen vizsgáló tárgyalását ők állítólag zavarták volna.
Zoom
A június 17-i tárgyalás utolsó szakaszát az ötvenes éveket is megszégyenítő módon úgy folytatta a bíróság, hogy a tárgyalóteremből az alperes törvényes képviselőjét is kizárta, aki a jogi képviselővel együtt elhagyta a tárgyalótermet, amelyben a sajtó képviselői, az ötből kettő nemzetközi liberális, és kettő hazai liberális újságíró, nagy megelégedettséggel rögzítette a bíró jogsértő tevékenységét, amit a két nemzetközi ügynökszervezeti TASZ-képviselő (zsoldos Júdás) is nagy megelégedéssel konstatált. A Nyíregyházi Törvényszék az alperest is kizárva már csak a nemzetközi ügynökhálózat jogsegélyszolgálataként tevékenykedett: brutális törvénysértést elkövetve alperes törvényes és jogi képviselője nélkül is folytatta a tárgyalást, hiszen jól megszokott bírói önkényt alkalmazva mindenféle felelősségre vonás nélkül ma ezt a bíróságokon megtehetik. Hangsúlyozzuk, hogy a civil jogvédők köntösébe bújt nemzetközi ügynökszervezet, a TASZ egyáltalán nem panaszolta a jogrend, a jogbiztonság, a jogállamiság nevében ezt a brutális törvénysértést, hanem a legnagyobb megelégedéssel tapasztalta a hazájáért elkötelezett polgármester, és az általa létrehozott szakmai szerv tagjainak jogfosztását. Ez is nyilvánvalóvá tette számunkra, hogy a nemzetközi ügynökszervezetek megbízatásuknak és nemzetközi pénzeken való finanszírozásuknak megfelelően nem jogot védenek, hanem a világgyarmatosítás útjában álló értékrendet és ezek képviselőit igyekeznek jogi ürüggyel minél kombattánsabban támadni, és ezen aljas támadások által meghátrálásra kényszeríteni, lejáratni és végső soron eltávolítani a közéletből, amiben a hazai igazságszolgáltatás eminens lakájként azért asszisztál, mert a háttérösszefüggéseket nem képes átlátni, és ezen összefüggésrendszert teljesen átalussza. A nemzetközi médiaterrorral és véleménydiktatúrával kialakított pusztító értékrend szolgálata által öntudatlanul is segédkezik a nemzetet leigázási folyamataiban.

A június 17-i tárgyaláson a Rákosi-rendszerre jellemző jelenet zajlott le a tárgyalóteremben. Az eljáró törvényszéki bíró, mint egy színjátékot, megtartotta az ügy harmadik. tárgyalását, meghallgatott két tanút is. Ezután 15 percre berekesztette a tárgyalást, majd felolvasta az előre megírt és legépelt közel 20 oldalnyi ítéletet és annak részletes indoklását. Ilyen rövid idő alatt ekkora terjedelmű szöveget begépelni is lehetetlen, nyilvánvalóan előre meg volt írva az ítélet hasonlóan „A tanú” című film híres jelenetéhez. Hiába cáfolta a két tanú a kulcsfontosságú hazugságokat, azt a bíróság első fokon teljesen mellőzte, és az előre legyártott ítéletet gátlástalanul felolvasta.
Az Érpataki Modell szemléletmódja szerint továbbra is bízunk abban, hogy az igazságszolgáltatáson belül találunk még szakmájukat szerető, munkájukat hivatástudattal végző bírókat, akiket nem az érzelmi motiváltság, az elvakultság, a privát önkény, a szabadkőműves médiaelvárásoknak való lakájszerű megfelelés vezet igazságszolgáltatási tevékenységük során. Ezért fellebbezünk és bízunk benne, hogy a jogsértéseket orvosolni fogják, ezt a brutálisan törvénysértő döntést meg fogják változtatni a felettes bíróságok (ítélőtábla, kúria). Sok harcunk során mindig ez vezetett bennünket, hogy legyen igazunk, és az Isten legyen erre a tanúnk. Most is ez vezet bennünket, mert ez hozta meg a végső győzelmet.
Folytatása következik…
A törvényszéki közlemény cáfolata videón
Kapcsolódó: