A leghírhedtebb franciaországi "nácivadász", Serge Klarsfeld egy meglepően őszinte beismerést tett a napokban: a svájci Der Sonntag című lapnak adott nyilatkozatában ugyanis bevallotta, hogy nem igaz a hivatalos holotörténészeknek évtizedek óta hangoztatott azon állítása, mely szerint a svájci hatóságok 24 500 zsidótól tagadták volna meg a belépést az ország területére az úgynevezett holokauszt idején. A valós szám szerinte 3 ezer körül van.

Serge Klarsfeld, a "bűnbánó" zsidó
Klarsfeld elmondta, hogy a korábban széltében-hosszában hangoztatott 24 500-as szám az 1999-ben készült, úgynevezett Bergier-jelentés adatain alapszik. Csakhogy a dokumentum összeállítói „pontatlan levéltári anyagokra támaszkodtak” – jelentette ki a „nácivadász”. Ismerve azonban a holokauszt körüli csalások, félremagyarázások és hazugságok tömkelegét, joggal gyanakodhatunk arra, hogy az amerikai, izraeli és svájci történészekből álló Bergier-bizottság (melyet Jean-Francois Bergier svájci történész vezetett) tudatosan túlozta el nyolcszorosára a svájci határról állítólag visszafordított zsidók számát.
Klarsfeld elismerte azt is, hogy a bizottságnak arra vonatkozóan sem álltak rendelkezésre megbízható forrásai, miért is fordítottak vissza menedéket kereső embereket Svájc határairól a második világháború idején. (Ennek ellenére a jelentésében éles szavakkal ítélték el az ország hatóságait azért, mert nem tettek meg mindent az üldözött zsidók megmentéséért.)
A „bűnbánó” zsidó nyilatkozatában új vizsgálatot sürgetett a kérdésben, amivel egy platformra került a „tudatlan” és „újabb népirtásra készülődő” „holokauszt-tagadókkal”. A revizionista történészek ugyanis a Bergier-bizottság jelentésének nyilvánosságra kerülése óta hangoztatják: a dokumentum adatai mértéktelenül eltúlzottak, ráadásul nem alapulnak levéltári forrásokon. Most pedig az egyik legismertebb „nácivadász” is beismerte ugyanezt.
Az elmúlt hónapban az SRF svájci televízióban bemutattak egy „dokumentumfilmet”, melyben arról esett szó, hogy a svájci kormány ugyan már 1942-ben tudott Adolf Hitler állítólagos „megsemmisítési tervéről”, valamint a „náci haláltáborok” létezéséről, ennek ellenére állítólag mégis megtagadta a belépést a menekülő zsidóktól. Természetesen sem a svájci kormány, sem senki más nem tudhatott semmi biztosat a „megsemmisítési tervről”, vagy a „haláltáborokról”: amiről ugyanis bárki „tudhatott”, az a szövetségesek, és főként a zsidók háborús propagandakampánya volt, melynek egészében, vagy részben hitelt adott, aki hallotta, vagy pedig semmit sem hitt el belőle.
Néhány nappal korábban Klarsfeld a svájci közrádiónak adott interjújában is „teljesen rossznak” nevezte a Bergier-bizottság jelentésében szereplő 24 500-as számot. „Nem helyes, ha hagyjuk, hogy a nemzetközi közvélemény továbbra is azt higgye, 24 ezer zsidót fordítottak vissza a svájci határoktól, akik azután ennek következtében meghaltak, holott a valóságos szám a 3 ezerhez áll közelebb” – ismerte be a „nácivadász” a rádióinterjúban, hozzátéve azt is, hogy ugyanakkor 30 ezer zsidót viszont beengedtek az alpesi országba az úgynevezett holokauszt idején. (A Bergier-bizottság ezzel szemben 21 ezer befogadott zsidót említ.)
"Tudnunk kellene, mennyi zsidónak sikerült menedéket találnia Svájcban, és hányat nem engedtek be az országba, és mi történt velük. Mindez befolyásolja Svájc megítélését a világban" – jelentette ki Serge Klarsfeld a Der Sonntagban megjelent nyilatkozatában. Hogy csaló barátai és fajtársai milyen mértékben járultak hozzá Svájc nemzetközi tekintélyének aláásásához a holokauszt ürügyén folytatott kampányukkal, arról természetesen nem beszélt a ravasz holoparazita.
Perge Ottó - jewishpress.com nyomán