Az albinizmus rendkívül ritka állapot, hiszen húszezer ember közül 1 ember, aki albínó. Afrikában azonban érdekes módon ez az arány egészen más. Itt ötezer emberből egy albínó.
Tanzániában 39 millió ember közül 270 ezer albínó él. Számos kutatónak okoz fejtörést, hogy ez az arány vajon a genetikai eltérés eredeti variánsa, vagy a véletlen játéka a jelenség.
A téves hiedelem szerint annak az embernek, akinek albínó testrészei vannak birtokában szerelem, pénz, szerencse, gazdagság és hosszú élet lesz osztályrésze. Az albínó testrészeket ereklyeként őrzik a tévhitet dédelgető emberek. A brutalitás oly mértékben folyik Afrikában, hogy az albínók ellen hajtóvadászatot indítanak. Legyilkolják és megcsonkítják pigmenthiányos fajtásaikat.
A gyémántbányászok megcsonkított gyermekujjakat helyeznek a sziklákba, mert azt gondolják, hogy így szerencséjük lesz a bányászat során. Tanzániai halászok, pedig a hálójukba fonják az albínók haját és szőrzetét a jobb fogás reményében. A kereskedők pedig emberi kezet temetnek a boltjuk bejárata elé, mert azt gondolják, hogy így még több vevőjük lesz.
Különféle bentlakásos épületekben próbálják megvédeni a pigment nélküli emberek életét. Továbbá kampányokat tartanak annak érdekében, hogy megismertessék azt, hogy az albínók is egyenértékűek az átlag afrikaiakkal.
(Hír.ma nyomán)
Kapcsolódó: