Észak-Korea szombaton újabb ballisztikus rakétát lőtt ki a tenger felé - erősítette meg a dél-koreai vezérkari főnökség és a japán parti őrség egyaránt.
Azt egyelőre nem tudni, a rakéta milyen röptávot írt le. A szombati volt Észak-Korea első rakétatesztelése azóta, hogy január elsején egy rövid hatótávolságú rakétát lőtt ki.
Phenjan pénteken "példátlanul" súlyos válaszlépésekkel fenyegetett az esetben, ha Dél-Korea és az Egyesült Államok valóban megtartja a péntek napközben bejelentett, 11 napos közös hadgyakorlatát. Ennek előkészületeit már a jövő hétre ígérték.
A gyakorlat részeként szerdán az amerikai védelmi minisztériumban, a Pentagonban tartanak csúcsértekezletet. A szöuli védelmi minisztérium közleménye szerint itt arra az esetre is kidolgoznak katonai és polgárvédelmi forgatókönyvet, ha Phenjan egyszer valóban atomfegyvert vetne be.
Észak-Korea tavaly rekordszámban, 37 alkalommal hajtott végre rakétakísérleteket, köztük interkontinentális ballisztikus rakétákkal (ICBM) is, megsértve ezzel az ENSZ Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozatait.
Frissítés: Japán kizárólagos gazdasági övezetén belül landolt
A japán védelmi minisztérium közölte, hogy a rakétát helyi idő szerint 17.21 perckor lőtték ki az észak-koreai főváros közeléből. Kisida Fumio japán kormányfő határozottan elítélte és a nemzetközi közösségre irányuló fenyegetésként vette a rakétakilövést.
A rakéta a japán és dél-koreai hadsereg beszámolói szerint 5700 méteres magasságban összesen 900 kilométert tett meg egy óra alatt, mielőtt a Japán-tengerbe csapódott. Károkról egyelőre nem adtak hírt, noha a japán kormányfő elmondta, hogy a fegyver Japán kizárólagos gazdasági övezetén belül csapódott a Japán-tengerbe.
(MTI)