Németországban minden ötödik ember napi szinten szorong a klímaváltozás miatt - derült ki a PricewaterhouseCoopers (PwC) üzleti tanácsadó cégcsoport által készített, csütörtökön ismertetett nemzetközi felmérésből.
Zoom
A megkérdezettek 60 százaléka nyilatkozott úgy, hogy aggasztónak tartja az éghajlatváltozást, de nem gondol rá rendszeresen. A felmérés során a németek 19 százaléka állította azt, hogy egyáltalán nem foglalkoztatja a kérdés.
A PwC közvélemény-kutatását 31 országban végezték el, 20 ezer embert kérdeztek meg egy év alatt két alkalommal Európában, Ázsiában, Amerikában és Afrikában. A globális eredmények szerint
  • a válaszadók 28 százaléka aggódik napi szinten a klímaváltozás miatt,
  • 57 százalék nem foglalkozik vele rendszeresen, de alapvetően aggasztónak tartja,
  • kevesebb mint 14 százalék nyilatkozott úgy, hogy egyáltalán nem szorong miatta.
Az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) megállapította, hogy átlagosan 1,1 Celsius-fokkal emelkedett az átlaghőmérséklet "az emberi tevékenység okozta globális felmelegedés miatt". A 2015-ös párizsi klímaegyezmény vállalása az volt, hogy a globális felmelegedés az iparosodás előtti szinthez képest nem haladhatja meg az 1,5 Celsius-fokot. E cél teljesítéséhez az IPCC szerint 43 százalékkal kellene csökkenteni a károsanyag-kibocsátást a 2019-es szinthez képest.
(MTI nyomán)