Miközben megy a szócséplés Mengeléről, és a nácik állítólagos „orvosi kísérleteiről”, az izraeliek egyes hírek szerint valóban folytatnak orvosi kísérleteket palesztin foglyaikkal – legalábbis ha hinni lehet egy a múlt héten napvilágot látott jelentés megállapításainak.
Egy korábban az izraeliek börtöneiben raboskodó palesztin szabadságharcos, Abdul Nasir Farawneh mutatta be a dokumentumot Algériában. A jelentés „Palesztin foglyok és izraeli orvosi kísérletek: több mint ötezer kísérlet évente” címet viseli. A dokumentumban az áll, hogy amióta az izraeli parlament, a Knesszet 1997-ben lehetővé tette bizonyos gyógyszerek hatásaival kapcsolatos „vizsgálatok” elvégzését, évről-évre több pénzt biztosítanak erre a „nemes” a célra. Ugyanakkor a „kísérleti alanyok” leginkább az izraeli börtönökben raboskodó foglyok körében találhatók – olvasható a jelentésben.
„Évről évre egyre több és több palesztin rab van kitéve bizonyos gyógyászati célú kutatások káros hatásainak, melyeknek következtében folyamatosan növekszik a betegségben szenvedő foglyok száma, és új, különös kórokozók tűnnek fel a körükben” – jelentette ki Abdul Nasir Farawneh, aki első kézből szerezhetett tapasztalatokat a zsidó állam börtöneiben uralkodó állapotokat illetően. A jelentésből kiderül, hogy a palesztin foglyok többsége kisebb-nagyobb egészségügyi problémával küszködik, 1500-an közülük azonban azonnali, sürgős orvosi kezelésre szorulnak. Az elhalálozási arány is magas a palesztin rabok körében.
A dokumentum megállapítja, hogy Nafaha, Raymond és Negev ítéletvégrehajtó intézményeiben fogva tartott, hozzávetőleg 3000 palesztin van a leginkább veszélyeztetett helyzetben, mert ők az izraeli gyógyszerkísérletek legfőbb alanyai. A negevi börtönben raboskodó palesztin hazafiak pedig a közeli dimonai reaktor bizonyos mérgező anyagainak is ki vannak téve, de hogy pontosan milyen formában, az a dokumentumból nem derül ki.
Farawneh a jelentést bemutató sajtóértekezletén hangoztatta: azonnal fel kell szólítani az ENSZ Egészségügyi Szervezetét arra, hogy gyakoroljon nyomást Izraelre a palesztin foglyok emberi jogainak tiszteletben tartása érdekében. A palesztin aktivista elmondta azt is, hogy feltétlenül szükséges lenne a kiszabadult palesztin ellenállók rendszeres egészségügyi vizsgálata, ugyanis a számukra korábban adagolt gyógyszerek hatásai esetleg csak később jelentkeznek. 
Nem ez az első eset egyébként, hogy az izraeli börtönökben raboskodó palesztinokon folytatott orvosi kísérletek ügye hullámokat vet. (Habár a nyugati világban nem vet hullámokat semmi, ami rossz fényben tüntetné fel a szent Izraelt.) Tavaly az emberi jogok védelmével foglalkozó egyiptomi intézet, a kairói székhelyű Sawasija Központ egyik jelentésében azt állította, hogy több palesztin fogoly is elvesztette látását a zsidó állam börtöneiben zajló orvosi kísérletek következtében.
Perge Ottó  - Kuruc.info