Egy svéd iskolaigazgató maradi gaztettét jelentették az egyenlőségi ombudsmannak. Az igazgató egy állásinterjún résztvevő kreatúrával (mert mi vigyázunk arra, hogy ne nevezzük sértő módon nőnek) szemben nem volt hajlandó használni a semleges nemű személyes névmást (hen), csak a nőneműt. Az alany szerint az interjúztató tudott a beteges preferenciájáról, tehát diszkrimációról van szó. Az ügy mérföldkő lehet a transznemű kiváltságokért folyó küzdelemben. Reméljük, az állásról sem marad le, elvégre annál jobb, minél több deviáns érintkezhet a gyerekekkel.
A sokféleség gyönyörködtet |
"A genderidentitásom nem bináris, ami az esetemben azt jelenti, hogy nem férfiként vagy nőként azonosítom magamat" - fogalmazott a panaszában. A következő mondat mindent elmond a hisztérika elmeállapotáról, amire csak egy orvos kíváncsi lehet: "Hiányosnak éreztem magam, mint személy, mivel nem tudok teljes mértékben létezni, ha a teljes genderidentitásom és az önazonosságom nem elfogadható."
"Conchita Wurst" elvtárs a tel-avivi buziparádén is vívta a normalitás elleni harcát |
A Svéd Akadémia csak 2014-ben vette fel szótárába a semleges nevű személyes névmást, miután a genderegyenlőségért küzdő agymosók és agymosottak már évtizedek óta követelték a szélsőliberális nyelvújítást. Ennek a nyelvi és szellemi aberrációnak a hatása, hogy 2014-ben már minden háromszázadik hímnemű és nőnemű személyes névmásra jutott egy hen is, szemben a gyászos 2011-gyel, amikor csak minden 13 000.-re.
A nagy svéd lapok azonban még mindig elutasítják a használatát, köztük a Dagens Nyheter, amely utasítja újságíróit, hogy kerüljék a használatát.
Mert a "genderidentitás" nem bináris dolog |
Clas Lundstedt, az egyenlőségi ombudsman szóvivője közölte, még nemrég kezdték el az ügy kivizsgálását, és nem döntöttek még arról, hogy bíróság elé viszik-e az ügyet. Ennek jogosságához nem férne kétség, az érintett nemhölgy megérdemelné, hogy egy svédisztáni saríabíróság előtt is előadhassa az érvelését. A simogatás nem maradna el utána.
Perge Ottó -
The Local nyomán
Kapcsolódó: