Első magyarországi látogatására és koncertjére készül a fehér nemzeti ellenállás világhírű énekesnője, a svéd Saga. A több nyugat-európai országban cenzúrázott, betiltott énekesnő végigturnézta már a fél világot Amerikától Németországig, de térségünkbe most érkezik először, ugyanis augusztus 2-án a XI. Magyar Sziget nagyszínpadán fog fellépni. Saga a legendás Skrewdriver zenekar számainak feldolgozásaival vált híressé, ám mára az északi civilizáció élethalálharcáról szóló saját dalai is Európa-szerte hódítanak.


A tévéostrom, majd 4 évvel később a Jobbik átütő sikere is a magyar nemzeti ellenállásra irányította az európai hazafiak figyelmét. Az immáron több mint 10 éves Magyar Szigetre évek óta egyre több európai hazafi is érkezik, hogy megtapasztalják a magyar nemzeti radikalizmus erejét, egyúttal tanulva tőlünk, megismerve a magyar igazságot, jelenlegi harcunkat és történelmünket. Mivel a közös nemzetközi ellenséggel csak összefogva lehet sikeresen szembeszállni, a Magyar Sziget szervezői megragadták az alkalmat, és a kiépítendő testvéri szövetség jegyében a fesztivál második napján számos külföldi (lengyel, horvát, olasz, flamand stb.) előadó és fellépő is lesz a magyar rendezvényen. Ennek a napnak a csúcspontján ad koncertet Saga is.
Egy általunk is jól ismert nóta a vörös szörnyeteg elleni háborúról:
Óda a haldokló északi civilizációról:
Szám a Skrewdriver tiszteletére: