Kiberháborúval fenyegette meg Izraelt az Anonymous hackercsoport a gázai segélyflottilla feltartóztatása miatt - írta vasárnap internetes kiadásában a Háárec című izraeli napilap. A fenyegetést hamarosan tett követte: vasárnap nem működött az izraeli hadsereg, a belbiztonsági szolgálat, a Sin Bét és a Moszad külföldi hírszerző ügynökség honlapja. Azt ígérik, folytatják.
Az EuroNews híre:
A hadsereg és a belbiztonsági szolgálat vizsgálja a kibertámadást, amely állításuk szerint csak a honlapokhoz való hozzáférést érintette, a belső hálózatra nem jelentett veszélyt. A hackercsoport a YouTube videomegosztó portálon elhelyezett üzenetében kalózakciónak minősítette, hogy az izraeli hadsereg pénteken nemzetközi vizeken feltartóztatta a Gázai övezeti blokád megtörését megkísérlő, két hajóból álló nemzetközi segélyflottillát. Hozzátette: ha fennmarad a blokád, nem lesz más választásuk, csak a támadás.
A videoüzenetben a csoport azzal vádolta meg az izraeli kormányt, hogy megsértette a nemzetközi jogot, és kalózakciót követett el, amiért a haditengerészet hajói nemzetközi vizeken, a parttól mintegy 100 kilométernyire feltartóztatták a két hajót, majd Asdod kikötőjébe kísérték, ahol a rendőrség őrizetbe vette és kihallgatta a legénységet és az utasokat, összesen 27 embert. Az akciónak ezúttal nem voltak áldozatai. "Nem fogjuk tűrni a fegyvertelen civilek elleni ilyen ismételt támadó magatartást" - áll az alább meghallgatható videoüzenetben.
Az Anonymous nevű csoport az év elején vált ki a LulzSecből. A Lulz Security - vagy LulzSec - tagjai azzal kerültek a figyelem középpontjába, hogy számos rendszert sikerült feltörniük, köztük az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és a Sony honlapjait, az ellopott több ezer e-mail-címet és jelszót pedig közzétették az interneten.
A pedofilokat sem hanyagolják el
Az Anonymous hackercsoport 190 pedofil számítógépének internetes azonosítóját tette közzé a közelmúltban a világhálón. A gyermekpornográfia ellen küzdő számítástechnikusok egy program segítségével rejtett pedofil tartalmakhoz csatlakozó felhasználókat azonosítottak. A hackerek ezután az interneten közzétették 190, gyermekpornót böngésző személy számítógépének internetes azonosítóját. Magyar cím nincs köztük.
Az Anonymous egyébként már a múlt hónap végén is hallatta a hangját. Akkor sikerült megszerezniük egy gyerekpornó-hálózat felhasználóinak adatait. Ezzel egyidejűleg csaknem 40 gyermekpornó oldal működését tették lehetetlenné. Az Európai Parlament október végén döntött arról, hogy a tagállamoknak az eddiginél szigorúbban kell büntetniük a szexuális zaklatást, a gyermekpornográfiát és a szexuális kizsákmányolást. Az intézkedést még a magyar EU- elnökség alatt sikerült részleteiben kidolgozni és elfogadtatni.
(Kuruc.info - Híradó - MTI - FN24 nyomán)