„A holokauszt Izrael hazugsága, amely lehetővé teszi a zsidó állam számára a palesztinok elnyomását” - jelentette ki Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök a ZDF német televíziós csatorna számára az elmúlt héten adott nyilatkozatában. A zsidók természetesen háborognak, de nem csak Ahmadinezsád kijelentései miatt, hanem azért is, mert az interjút készítő neves német újságíró nem “igazította helyre” az iráni elnök szavait.
Ahmadinezsád a ZDF-nél |
Dieter Graumann, a 105 ezer főt számláló németországi zsidó közösség egyik vezetője (aki a napokban Auschwitzba küldte a német válogatottat) a Bild am Sonntag című lapnak nyilatkozva közölte: a ZDF televízió platformot biztosított az iráni elnök számára ahhoz, hogy szabadon terjessze a “mérget”. “Nagyon csalódott vagyok, mert az ismert német újságíró semmiféle ellenvetést nem tett Ahmadinezsád felháborító kijelentéseivel kapcsolatban, és a közszolgálati televíziós csatorna részéről sem igazították helyre” – tette hozzá Graumann, aki nyilván teljesen természetesnek veszi, hogy meghatározza, miképpen kell gondolkodniuk és beszélniük az újságíróknak. (És persze mindenki másnak.)
A “bűnös” sztárújságíró, Claus Kleber a berlini Tagesspielnek adott interjújában azzal védekezett, hogy azért nem mondott ellent Ahmadinezsádnak az interjú közben, mert nem akart neki további lehetőséget biztosítani az “ostobaságainak” a terjesztésére.
2008-ban Mohamed Láridzsáni vezető iráni politikus a német külügyminisztérium egyik rendezvényén nyilvánosan is elmondta a véleményét az ún. holokausztról. (Melynek cáfolása, mint tudjuk, Németországban is bűncselekmény.) Egy évvel később testvére, az iráni parlament elnöke a müncheni biztonsági értekezleten közzétett nyilatkozatában szintén hangoztatni merészelte kétségeit, utalva arra, hogy Irán „másképpen közelíti meg a holokauszt kérdését”, mint a nyugati államok. Mindkét iráni politikus bűncselekményt követett el a cionista uralom alatt álló német államnak a jogállamiságot megcsúfoló törvényei szerint.
Dr. Wahied Wahdat-Hagh Németországban élő iráni származású jogász a Bild című lapnak nyilatkozva egyengette karrierjét. „Ahmadinezsád képes volt az interjúban egy barátságos vezetőnek beállítani magát, Iránt pedig az izraeli hatalom áldozataként mutatta be. A perzsa államban az interjút nagy sikernek és Ahmadinezsád diadalának tartják, és mindezt a mi közpénzből fenntartott televíziónk tette lehetővé” – kesergett a cionistáknak megfelelni akaró Wahdat-Hagh, aki korábban számos cikket írt az állítólagos iráni emberi jogsértésekről és az iszlám vallás antiszemitizmusáról. A nyugati világ és Izrael felháborító jogsértéseiről és háborús bűncselekményeiről azonban valamiért nem szokott értekezni. Miképpen a revizionista történészek bebörtönzése sem keltette fel érzékeny lelkiismeretét.
A Teheránban született Omid Nouripour, a Zöld Párt egyik vezetője úgy vélekedett, hogy az Ahmadinezsáddal készített interjú Claus Kleber újságíró számára „erkölcsi bukás” azért is, mivel nem hozta szóba a perzsa államban lezajlott tüntetések „vérbe fojtását”. "Hatalmas újságírói hiba, mert az emberi jogok kérdése nem választható el a nukleáris fegyverek ügyétől” – vélekedett a Zöld párti honatya, akinek érdekes módon soha nem jutott még eszébe, hogy a zsidó államnak a palesztinok ellen elkövetett jogsértéseit és az izraeli nukleáris fegyverek ügyét összekapcsolja.
Perge Ottó - JPost nyomán