Hogy Schmuck Andor egy megélhetési politikus, aki kizárólag számításból, politikai karrierjének építgetése érdekében jótékonykodik és udvarolja körül a „szépkorúakat”, afelől a legcsekélyebb kétségem sincsen. Mint ahogyan afelől sincs kétségem, hogy csakis a zsidók kegyeinek elnyerése céljából holokausztozik és nyilasozik, de egyébként halvány fogalma sincsen sem az úgynevezett holokausztról, sem általában véve a második világháború történetéről. Ennek ellenére ezennel megkísérlem a lehetetlent: világot próbálok gyújtani a Schmuck Andor fejében honoló koromsötétségben.
Az első és legfontosabb megállapítás Karsai Lászlótól ered, akinek hozzáértésében Schmuck Andor és a vele egy húron pendülő megélhetési politikusok aligha mernek kételkedni. Íme, Karsai László hozzászólásnak egy mondata a tavaly decemberben rendezett „Búvópatakok - mélyfúrások, A magyar jobboldal 1945 után” című történészkonferencián: „a nyilas terror elkövetői jórészt nem nyilasok voltak, hanem az 1944-ben hozzájuk csapódó társutasok, sok esetben katonaszökevények.” Az idézet pedig nem valamilyen nyilas, nácifasiszta újságból származik, hanem a szentséges Népszava weboldaláról. Tudja, Andor, a Népszava hosszú évtizedeken keresztül a Magyarországi Szociáldemokrata Párt lapja volt. Az már csak hab a tortán, hogy az „nyilas”, „náci” történészek és szerzők hosszú évtizedek óta mondogatták azt, amit Karsai László most kimondott.
![]() Sztójay Döme |
Térjünk most rá a „nyilas terror áldozatainak” számára. Nem tudom, eszébe jutott-e valaha is Schmuck Andornak, hogy utánanézzen az állítólag a Dunába lőtt, vagy más helyszínen kivégzett zsidók számának? Ha nem tette volna meg (ami valószínű), akkor most segítek neki szörnyű mulasztása pótlásában. A Holokausztmagyarországon.hu című weboldalon a témával kapcsolatban az alábbi kijelentést olvassuk: „A nyilas uralom idején, Budapesten körülbelül 8 ezer zsidót gyilkoltak meg a nyilasok. További mintegy 9 ezer üldözött a bombázás, az éhezés, a betegségek következtében halt meg, illetve önkezével vetett véget életének.”
Nézzük, mit mond az ismert történész, Gosztonyi Péter: „Saját kutatásaim alapján mintegy ezer főre teszem a Duna-parton és máshol a városban, a pártházakban legyilkolt áldozatok számát, akik golyó által vagy fulladás, illetve fagyás következtében vesztették életüket.” (Gosztonyi Péter: Budapest lángokban 1944-1945 Móra Kiadó Budapest, 1998. 70. old.)
Következzék Ungváry Krisztián kutatásainak eredménye: „A Duna-parton mindennaposak voltak a kivégzések, itt kb. 2600-3600 embert gyilkoltak meg, de tömeggyilkosságok történtek a Városligetben, a Rákos-patak mentén, a pártház kihallgatásokra is használt mosókonyhájában – ahol a kihallgatások után az alvadt vértől bedugult a lefolyó – vagy a városban cirkáló teherautó platóján végezték ki foglyaikat.” (Ungváry Krisztián: Budapest ostroma Corvina Kiadó, Budapest, 2005. 246. old.) Ungváry könyvének egy másik helyén azonban közöl egy statisztikát, mely szerint Budapest ostroma és a „nyilas terror” idején 15 ezer zsidó polgári személy vesztette életét (de mint Ungváry írja, ebben a számban a szovjet megszállás során életüket vesztett emberek is beleértendők), akik közül 7000 halt volna meg a „kivégzések” következtében.
![]() Történelemóra helyett másfelé járhatott... |
De vajon soknak tekinthető az 1000 vagy a 8000 kivégzett zsidó a budapesti ostrom során? Veesenmayer, rendkívüli német követ 1944. október 28-án azt jelentette Berlinnek, hogy Budapesten március 20-án hozzávetőleg 200 ezer zsidó tartózkodott. November végén egy újabb jelentésében pedig 300 ezerre tette a budapesti zsidóság számát, ami túlzásnak tűnik, habár vegyük figyelembe: a május 15. és július 8. között zajló vidéki deportálások elől menekült zsidók is nagy számban tartózkodtak - sokan közülük bujkáltak - a fővárosban.
November-december folyamán 50 ezer munkaképes zsidót az osztrák-magyar határhoz küldtek, ahol is erődítési munkálatokat végeztettek velük. A december elején felállított pesti gettónak kezdetben 33 ezer, 1945. január közepén azonban már 70 ezer lakója volt. (Ugyanis az úgynevezett „csillagos házakból” is a gettóba hurcolták a zsidókat, továbbá mindazokat, akik a bujkálást megelégelve feladták magukat, vagy esetleg lebuktak.) Az Újlipótvárosban kialakított védett házakban (számuk kb. 50 lehetett) a külföldi államok menlevelének birtokában kb. 30 ezer fő tartózkodott (bár talán 50 ezren is rendelkeztek valamiféle menlevéllel), egyéb helyeken pedig további 35 ezer zsidó bujkált. (Minderre nézve lásd. Gosztonyi id. mű 63-66. old.)
Ha tehát szerényen úgy számolunk, hogy a nyilasok hatalomra jutását követően Budapesten 180 ezer zsidó tartózkodott, akkor - amennyiben Gosztonyi áldozati számokra vonatkozó adatát fogadjuk el hitelesnek – a „tomboló nyilas terrornak” a Budapesten tartózkodó zsidók 0,6%-a esett áldozatul. Ha pedig Ungváry hétezres adatából indulunk ki, akkor a „vadállati kegyetlenséggel öldöklő nyilas csőcselék” a fennhatóságuk alá került zsidók 4%-át ölte meg. (A Holokausztmagyarországon.hu oldalon közölt adatok szerint pedig 4,5%-át.) De még ha a munkára vezényelt 50 ezer zsidót le is vonjuk a Budapesten tartózkodó választottak összlétszámából, akkor is zsidók 0,8%-át (Gosztonyi adata alapján), vagy pedig 5,5-6,2%-át (Ungváry, illetve a Holokausztmagyarországon.hu adatai alapján számolva) végezték ki a „tomboló nyilas terror” ideje alatt.
![]() ...így meglepődik, amikor szembesítik a valósággal |
Ám a középfelnémet nyelvtanra és szókincsre épülő jiddis nyelven a Schmuck, vagy Schmock jelentése: f@sz...
Ha nem cionista uralom alatt élnénk, akkor feltétlenül el kellene töprengeni azon is, hogy tényleg pusztán zsidóságuk miatt végeztek ki zsidókat - mint azt a hivatalos holokauszt-propaganda állítja -, vagy pedig azért, mert az illetők megszegték az ostrom idején teljesen természetesnek tekinthető szigorú szabályokat, bujkáltak a munkaszolgálat elől, netán fegyvert rejtegettek, terjesztették a defetizmus szellemét, illetve együttműködtek az ellenséggel? Karsai László fentebb idézett nyilatkozata alapján pedig minden gondolkodó ember fejében megfordul az alábbi kérdés: a valóban megtörtént kivégzések közül mennyi történt a hungarista kormányzat jóváhagyásával, és mennyi írható különböző, a zavarosban halászó, felfegyverzett bűnbandák számlájára? Már jóval Karsai mostani „felfedezése” előtt az emigrációban élő hungarista szerzők – Koós Kálmán, vagy éppen Fiala Ferenc – visszaemlékezéseikben világosan leírták, hogy Budapest ostroma idején alvilági bandák járták a főváros utcáit, és vérengzéseket követtek el (elsősorban a zsidók vagyonának megszerzése céljából). Ellenük a hungarista hatóságok fel is léptek, de a háború körülményei között nem sikerült megfékezni garázdálkodásukat.
Perge Ottó - Kuruc.info