Annak idején, a rendszerváltás óta eltelt időszak legkártékonyabb politikai formációjának, az SZDSZ-nek volt egy ifjúsági szervezete, mely Új Generáció névre hallgatott. Habár köreinkben már akkor új degenerációnak becéztük, teljes joggal. Ők többek között arról voltak híresek, hogy szorosan együttműködtek a Juhász Péter (igen, akinek legnagyobb politikai teljesítménye a síppal való füttyögés volt) nevével fémjelzett Kendermag Egyesülettel. Ez esetben nem rossz az, aki rosszra gondol, a kender itt teljes egészében a marihuánára vonatkozik, és annak legalizálásért szállt síkra a rossz emlékű társaság. Karöltve az ifjú „szadeszosokkal”.
Zoom
Jönnek az utódok…
Emlékeztető gyanánt, még 2009-ben, tehát politikai elpusztulásuk előtt 1 évvel is ezen az állásponton voltak:
„Az SZDSZ Új Generáció arra kéri a miniszterelnököt, hogy fontolja meg a jogvédő szervezetek, valamint az orvosok javaslatát, és a készülő nemzeti drogstratégiában ne tegye büntethetővé a marihuána fogyasztását.”
A belpesti aranyifjak az anyapárttal együtt eltűntek a süllyesztőben, ami jó hír, a rossz viszont az, hogy aztán néhány évvel később, most már egyértelműen és megcáfolhatatlanul újra visszatértek a Momentum képében. S hogy teljes legyen az analógia, nekik is van ifjúsági szervezetük, ezt pedig TizenX-nek nevezik, és minő „meglepetés”, ők is, szinte szó szerint ugyanezzel a dumával jönnek elő.
Történt ugyanis, hogy a tatabányai járásbíróság 1 év 1 hónap 15 nap felfüggesztett fiatalkorúak fogházbüntetésére ítélte azt a fiatalkorút, akit kétszer kaptak el a rendőrök, mert füvet szívott. A Tatabányai Járási Ügyészség beszámolója szerint először tavaly júliusban kapták el. Sétált az utcán Tatán, a járőrök "intézkedés alá vonták a vádlottat, majd vele szemben vizeletvételre került sor, melyben marihuána fogyasztására utaló anyagot mutattak ki." Majd szeptemberben a tatabányai rendőrök voltak éberek: intézkedés alá vonták, "a Jedlik Ányos úton lévő autóbusz-pályaudvaron, vizeletében ekkor is marihuána fogyasztására utaló anyag volt kimutatható." Az ügyészség közleménye szerint a fiút két éve küldték javítóintézetbe, akkor is "kábítószer-birtoklás vétsége és más bűncselekmények miatt."
Az ügy rendjén is volna, ám nem így gondolta Nagy Károly, a Momentum ifjúsági szervezetének elnöke. Facebook-oldalán éles kirohanást intézett az ítélet ellen, és pártja elődjeinek szellemiségéhez méltón nem látott más megoldást a problémára, mint azt, hogy legalizálna a marihuánát.
Ezt egyébként kiszúrta és meg is írta az Origó, mire az ifjú „újszadeszos” sűrű magyarázkodásba kezdett, miszerint:
Kedves ORIGO, Tisztelt Bordács Bálint!
Kérem, mutassátok meg hol, mikor propagáltam a kábítószer fogyasztását! Segítek: sehol. Tudom, hogy készültök az önkormányzati választásra; tudom, hogy joggal féltek, hiszen a 18.kerületben jó eséllyel meg fogjuk verni a kormánypártot; de soha nem propagáltam a kábitószer fogyasztását.
Zoom
Szívderítő látvány, teljes a balliberális összefogás: a Jobbik logója is ott virít
Annyi sütnivalója - az ő szempontjából sajnálatos módon - azonban nem volt, hogy a pár nappal korábban írt bejegyzését levette volna, nem is módosította, így nincs más dolgunk, mint azt (eredeti "helyes"írásával - a szerk.) bemásolni, íme:
2 FÜVES CIGI = FELFÜGGESZTETT FOGHÁZ
Magyarországon nincs megfelelő drogpolitika. Ez nem újdonság, viszont azért kezdeném ezzel, hogy értsük, mekkora károkat okoz az, amikor a politikai vezetés tabutémák közé sorol egy olyan problémakört, amely szignifikánsan érinti a fiatalokat.
A 444-en olvastam a cikket, miszerint egy tatabányai fiatal felfüggesztett fogházat kapott azért, mert kétszer elkapták füves cigivel.
Véleményem szerint ez elfogadhatatlan. A jelenlegi magyar jogszabályok nem célravezetőek: a drogfogyasztók kriminalizálása nem megfelelő út ahhoz, hogy csökkenjen a drogfogyasztás. A jelenlegi szabályok betarthatatlanok, korszerűtlenek.
A politika nem foglalkozik ezzel, mert kényes téma. De miért kell ezzel mégis foglalkozni?
Azért, mert a budapesti 9-10. évfolyamon tanulók több, mint 27 százaka fogyasztott marihuánát, városokban pedig ez a szám 17, míg falvakban 15 százalék (Nemzeti Drog Fókuszpont, 2019-es jelentés).
Nem hiszem azt, hogy az a több tízezer diák, aki fogyaszt különféle szereket az osztálykirándulásokon, házibulikon, bűnöző lenne. Meglepő a szám? Legfeljebb az idősebb generációnak, hiszen erről a témáról sincs őszinte diskurzus a társadalmon belül. A diákok nem mernek beszéni róla, nem mernek segítséget kérni, a tanárok, szülők pedig inkább becsukják a szemüket, mintsem hogy szembenézzenek a helyzettel.
Szerintem a legelső lépés a kannabiszfogyasztás dekriminalizálása, az orvosi felhasználás legalizálása kellene hogy legyen.
Újra van tehát pártpolitikai képlete a nyílt droglegalizációnak, azt azonban mindenképpen szögezzük le, az ilyen jellegű célkitűzéseket nem fogjuk szó és tett nélkül hagyni. Elvi álláspontunk pedig nem más, minthogy amiképpen bűnözőnek tekintjük a drogok terjesztőit és kereskedőit, éppúgy ebbe az erkölcsi kategóriába illeszkednek azok a politikai szereplők is, akik a drogliberalizációért szálnak síkra.
Politikai bűnözők ők, akikkel szemben fel kell vennünk a harcot, hogy az SZDSZ szellemisége újra oda kerüljön, ahová való, a csatorna mélyére.
Lantos János – Kuruc.info