Kiemelkedő tehetség
Kerényi szerint Csurka Istvánt anyagilag tönkre kell tenni és az őrületbe kergetni. Bencsik András Demokratája szerint viszont a chartás Kerényi egy hazug kaméleon, akit ki kell lökni a sorból.

A címbeli kijelentést Kerényi Imre több mint egy évtizede tette, mint a magyar és keresztényellenes, az SZDSZ vezérelte "Demokratikus Charta" egyik emblematikus hordószónoka. Az MSZMP tagja ma ugyan éppen más gyülekezetben prédikál, de gyűlölet- és hazugsághadjárata percre sem szünetel. Komcsiból ő se szalonna, se rendes ember nem lett. Éneklő hangú pojácánk a Bencsik féle, DVTV nevű vizuális pártközlöny megmondó emberévé avanzsált, ahol újra csak a jobboldal, főként a MIÉP-Jobbik ellen uszít. A DVTV komolyságára egyébként jellemző, hogy a Fidesz által már beismert szerverfeltörés után napokkal is baloldali ármánynak tulajdonítja az ügyet, illetve bevették a stábba a volt Magyar Hírlap szerző, a fél jobboldalt leantiszemitázó Vitézy Zsófia Reform-főszerkesztőt.
No de Kerényi... Felhívja például Bégány Attila jobbikos politikust, ugyan adna már neki képet, filmanyagot magáról. Bégány ad. Kerényi ezeket annak rendje s módja szerint fel is használja, majd az adásban felszólítja Bégányt és szavazóit, hagyják el pártjukat, voksoljanak a Fideszre, különben voksuk elveszik, s gyurcsányisták, az MSZP támogatói lesznek. Nem teszi hozzá, hogy akkor ezek szerint a szadira szavazók meg orbánisták. Nem teszi hozzá, hogy a maszop cédulákkal és első körös átszavazásokkal segíti a szadit a bejutásban, akárcsak 2002-ben. Mert ők tudják, hogy nyerni csak duóban van esélyük, hiszen senki sem képes minden más párt minden támogatóját beszippantani. Tudják, hogy a Fidesz a radikális jobboldal nyírásával Gyurcsányéknak ágyaz meg, de ez Kerényit nem érdekli, mert mint Bégánynak elmondta, a Jobbik szalonképtelen. Mondja ezt Kerényi elvtárs, aki élete javát a kommunisták és a szabad demokraták zsoldjában töltötte, így érthető, hogy utóbbiakat Popcorni tanár úrral együtt a szalonképesek közé sorolja. Vagy tán pont azért habzik a nyála, hogy a jobboldal semmiképpen se nyerjen. Azt is elfelejti elmondani, hogy a Harmadik Út felajánlotta, az egyébként meglévő nézeteltéréseket átmenetileg félretéve működjenek együtt a ballib rezsim leváltásában. A válasz: nem csak kampányol a Fidesz a radikálisok ellen, de, a választási törvényt megsértve nevükben is gyűjt kopogtatót.
Ja: Bégány álláspontja a mélyen nemzeti műsorban véletlenül nem kap helyet, ellenben válogatott hazugságok zúdulnak ránk arról, hogy lám, itt is, ott is a MIÉP miatt nyert az MSZP 2002-ben.*
Hogy miért kell nekünk egy aljachartás „politikai kaméleontól” (copyright by Demokrata) demokrácialeckéket vennünk 2006-ban is hétről-hétre, azt legjobban talán Bencsikék tudják, hiszen a Demokrata alaposan körüljárta személyét. Tessék parancsolni, nem mi írtuk:

Kerényi Imre egykor és most (Demokrata, 2002/44. szám)

KISZ - MSZMP - MDF - Demokratikus Charta - polgári körök. Ezek Kerényi Imre életének főbb állomásai. Érdekes, kacskaringós út. Nem árt, ha ezt szem  előtt tartjuk. Ha figyeljük Kerényi Imrét. Aki egykor úgy táncolt, ahogy a kommunisták fütyültek. Aztán otthagyta őket. Segített megalapítani az MDF-et. Aztán otthagyta őket. És örült neki, hogy '94-ben elbukták a választást. Most éppen itt van közöttük. Meddig?

BÁNDY PÉTER

A szavazópolgár a nagyvárosban ül az újság előtt, és olvassa benne Kerényi Imrét. Kerényi Imre érdekes figura. Tud hatni az emberekre. Akik hajlamosak úgy érezni, Kerényi Imre a szívükből, a szívünkből beszél. De mit tudunk Kerényi Imréről?
A 168 Óra című újságot nem kell szeretni. Sőt. Mert a 168 Óra elfogult, ráadásul olykor aljas eszközöket használ. Ám az ellenség néha nagy szolgálatot tesz. Véletlenül. Például segít felfrissíteni az emlékezetünket Kerényi Imréről. Mert a 168 Órának is feltűnt, hogy az egykori elvbarát most úgy tesz, mintha jobboldali lenne. Ez már a 168 Órának is gyomorforgató volt. Ezért megismertették velünk Kerényi Imre életének nagyobb szakaszait.

Kerényi mindig tudta, hogy kell helyezkedni. Tudta, hogy ha karriert akar, be kell lépnie a KISZ-be. És ő karriert akart - ezért eladta a lelkét. Dolgozott szorgosan. "Ha a KISZ jelentkezik, Kerényi Imre és a többiek csatasorba állnak" - írja a korabeli kritika.

Aztán, ahogy kell, jött az MSZMP. Kerényi ide is belépett. És csodák csodája, 11 esztendővel a színművészeti elvégzése után már Jászai Mari-díjat kapott, esztendőre rá pedig a szolnoki színház igazgatója lett. Aczél elvtárs kérésére. A rendszerváltozás előtt megint tudta, hogyan kell helyezkedni. Kilépett az MSZMP-ből, átsétált az MDF-be. A mindig tettre kész KISZ-aktivistából nemzeti érzelmű demokrata lett. Mondhatnánk, ilyen jó néhány emberrel  megesett. Na igen. De Kerényi nem állt meg.

Mert Kerényi mindig tudta, hogyan kell helyezkedni. 1992-ben már a híres-hírhedt Demokratikus Chartában tevékenykedett. Konrád György, Farkasházy Teddy, Kerényi Imre. Egy idézet következik. A fokozódó jobboldali veszélyről. "Velük szemben, ha kell, cigány vagyok, nemzetietlen vagyok, zsidó vagyok." Hogy a három "úr" közül ezt ki mondta? Nos, lehet, hogy meglepődnek: Kerényi Imre. S még egy idézet tőle, már 1994-ből. "Nem vagyok sem MSZP-s, sem SZDSZ-es, mégis azt mondom, hogy győztünk. Mert a politikai életből kiszavaztuk a hisztériát. A szélsőségektől elhatároltuk magunkat."
Igen, ez is Kerényi Imre. Szép gyűjtemény ez, 168 Óra. Köszönjük! De azért ezentúl sem fogunk szeretni titeket.

A szavazópolgár a nagyvárosban ül az újság előtt, és olvassa benne Kerényi Imrét. Ha elolvassuk a 168 Óra cikkét, kezd összeállni a kép. A fentiek ismerete nélkül az ember esetleg nem értené, olykor miért ír csacskaságokat Kerényi Imre. Hogy miért jön - megint – az  antiszemitizmussal? Hogy miért jön - megint - a szélsőségesekkel? Akik állítólag köztünk vannak, és akiket "ki kell lökni a menetből". Akiket ki kell lökni a polgári körökből.

Miért, Kerényi elvtárs? Ki ma a szélsőséges? A MIÉP-es a szélsőséges? Vagy elég a szélsőségességhez, ha valaki szerint a külföldi nagytőke túlzott beáramlása romba döntheti az országot? Elég, ha valaki megjegyzi: igazságtalan volt a trianoni békediktátum? Elég, ha valakinek - magyar lévén - jobban fájnak a magyarságot ért sorscsapások a más nemzetek ellen elkövetett rémtetteknél? Vagy elég annyi, hogy valakit "odaátról" szélsőségesnek neveznek? Mert Orbán Viktor miniszterelnök urat már nevezték szélsőségesnek. Lökjük ki őt is, Kerényi elvtárs?
A szavazópolgár a nagyvárosban ül az újság előtt, és olvassa benne Kerényi Imrét. És ha a szavazópolgár ismeri Kerényi Imre múltját, akkor összeáll a mozaik. Hogy miért próbálja bebizonyítani: Soros György megváltozott, Saulusból Paulus lett. Hogy miért ír olyasmit: "Ágh Attila megindult a megvilágosodás fényes ösvényein". Hogy miért ír olyasmit: "Verebes István és mások megítélésekor a polgári körök gondolkozzanak árnyaltan. Ne higgyék, hogy minden ellenfelük ellenségük. Van ellenfeleink között ellenség. De van köztük barát is. Nem igazi barát, csak olyan majdnem barát."
Szóval lökjünk ki minden szélsőségest, és fogadjuk be a majdnem barátokat? Fogadjuk be Verebest és Sorost? Gyárfást és Friderikuszt? Ez hát a jövő útja, kedves Kerényi elvtárs?

A szavazópolgár a nagyvárosban ül az újság előtt, és olvassa benne Kerényi Imrét. És ha a szavazópolgár ismeri Kerényi Imre múltját, akkor sok kérdésre választ talál. Például arra, hogyan lehetséges, hogy ő még mindig a Madách Színház direktora, amikor a hálózat kormánya lassan az utolsó "rendszeridegen" titkárnőt is kirúgja? Vagy arra, hogy miért csinált bohócot százezer emberből 2002. augusztus 30-án? Mert ez egy komoly tüntetésnek indult. Komoly tüntetésnek, fontos célokért. Senki sem akart vért, a cél csak az volt, hogy megmutassuk: van erőnk, van hangunk. És mit csináltunk? Leültünk a földre, egy gyönyörű dal ütemeire lengettük a virágokat, mint olcsó statiszták egy film tömegjelenetében, aztán bedobtuk százforintosainkat és hazamentünk. Az eredmény: semmi. Illetve mégis: ahelyett, hogy megmutattuk volna erőnket, nevetségessé tettük magunkat.

A szavazópolgár a nagyvárosban ül az újság előtt, és olvassa benne Kerényi Imrét. Kerényi Imre néhány hónapja ezt írta: "Friderikusz Sándor karrierje során többször változtatott arcot, stílust és alakot. E képesség a kiemelkedő tehetség vitathatatlan jele." Nos, ha ezt kivetítjük Kerényi Imrére, azt mondhatjuk, ő is kiemelkedően tehetséges. Egy kiemelkedően tehetséges politikai kaméleon.
Magyarországon az őszinte társaink, vezetőink megtalálása elodázhatatlan. Politikai feladat. A hazug, színüket változtató politikai kaméleonok kilökése a sorból - szintén.

-------------------------------------------------------------------------------------------

*Közkeletű hazugság például, hogy a főváros II. kerületében a MIÉP indulása, illetve Balczó Zoltán polgármester-jelöltsége akadályozta meg a Fidesz győzelmét 2002 őszén.

A valóság ezzel szemben
Info Rádió

Mv.: - Budapesten a II. kerületben Horváth Csaba, a szocialista párt jelöltje nyerte a polgármester-választást, néhány szavazattal megelőzve a Fidesz jelöltjét, Bencze B. Györgyöt. A versenyben harmadik MIÉP-es jelölt szerint a Fidesz felelőssége, hogy a baloldal nyert, hiszen ők méltányos ajánlatot tettek, amit a Fidesz visszautasított.

Balczó Zoltánt Ignáth Márk kérdezte.

Balczó Zoltán MIÉP-es polgármester-jelölt: - Teljesen egyértelmű, hogy a jobboldali jelölt, Bencze B. György lett volna a polgármester, ha ez az összefogás megvalósul. Ennek az akadálya az volt, hogy a Fidesz elzárkózott minden méltányos együttműködéstől. Kizárólag azt várta el, hogy én, mint polgármester-jelölt ne induljak el, lépjek vissza. A legméltányosabb javaslatunkat is sajnálatos módon, a Fidesz ezt is visszautasította.

R.: - Mi volt ez az ajánlat?

Balczó Zoltán MIÉP-es polgármester-jelölt: - A mi kompromisszumos javaslatunk az, hogy Balczó Zoltán a MIÉP jelöltje visszalép, Bencze B. György Fidesz-MDF jelölt lesz MIÉP támogatással és cserébe a kölcsönös együttműködést kifejezve a tizenhét egyéni választókerületből a második kerületben, egyetlenegyben a mi jelöltünk legyen Fidesz-MDF által támogatott. És hát természetesen ezt egy nyilvános bejelentéssel oldjuk meg. Ez volt az a javaslat amit még a Szövetség a nemzetért polgári kör tisztázó megbeszélésén is minden hozzászóló egyértelműen elfogadandónak ítélt. Ott a Fidesz polgármester-jelöltje optimistán nyilatkozott a megállapodásról, este közölte, hogy a Fidesz helyi elnöksége nem fogadta el.

R.: - Milyen indokkal utasították vissza ezt az ajánlatot?

Balczó Zoltán MIÉP-es polgármester-jelölt: - Hát ehhez már érzelmi ok nem igen társult. A kezdet kezdetén nekünk világossá vált, hogy Budapesten él egy olyan - a Fidesz szavait használom - ajánlás, hogy a Magyar Igazság és Élet Pártjával nyilvános megállapodást ne kössenek. A tanulságot az úgynevezett polgári pártoknak kell levonni. Nevezetesen ha jobboldali összefogást meg akarnak valósítani, amire szükség lett volna, akkor a MIÉP-et a maga helyén kell kezelni! Mi nem kértünk többet annál, mint amit a kerületben felmutatott erők alapján elvárhattunk volna egy együttműködésben.

Vagyis a Fidesz nem volt arra hajlandó, hogy a Budapesten akkor 8-10%-os MIÉP javára 17 helyből egyetlen egyben visszalépjen, cserébe tizenhat viszonttámogatásért. A világ minden demokráciájában természetes, hogy egyoldalú politikai önfőbelövésre, pláne a háta mögötti, totális átszavazásra egyoldalúan nem utasítható bázissal senki sem hajlandó, vagyis a Fidesz sara Horváth CS megválasztása is.
Lám, Berlusconi februárban megállapodott az 1,2 százalékos, ultrajobboldali Alessandra Mussolini féle kispárttal is, és már át is vette a vezetést a ballibek előtt.

 
mb - Kuruc.info