Szinte minden nagy angol nyelvű lap foglalkozott a Jobbik anticionista tüntetésével.
A BBC online portáljának címoldalán második hírként számol be a Zsidó Világkongresszus ellen tüntető párt demonstrációjáról. Azt írják, hogy néhány száz tüntető a kormányzati tiltás ellenére is összegyűlt, hogy tiltakozzon Magyarország "állítólagos" zsidó felvásárlása ellen. A portál ezután a Reuters tudósítását idéze, amely szerint Vona Gábor azt mondta, hogy az izraeli gyarmatosítóknak, az úgynevezett befektetőknek egy másik országot kell választaniuk, ugyanis Magyarország nem eladó.
A cikkben ezután részletesen foglalkoznak a párt által képviselt ügyekkel és a párt botrányaival, mint például a Gyöngyösi-féle listázós kijelentés is volt. A BBC felidézi a tüntetést megelőző belpolitikai nyilatkozatokat és kormányzati intézkedéseket, köztük Orbán Viktor tiltó utasítását is.
Zoom
A világ egyik legnagyobb hírügynöksége, a Reuters is tudósított a tüntetésről. Azt írják, hogy a Jobbik vezető politikusai "azzal vádolták" az izraelieket, hogy fel akarják vásárolni Magyarországot, amit azonban ők nem hagynak. A tüntetés előzményeinek leírása után a Reuters idézi a Zsidó Világkongresszus szóvivőjének reakcióját is, aki azt mondta a hírügynökségnek, hogy aggasztó jelnek tartja azt, hogy "ezek az emberek ilyen nyíltan beszélnek az antiszemita és anticionista ideológiájukról". A cikk ezután részletesen elemzi a Jobbik "ideológiájának gyökerét", megszólaltat elemzőket és felidézi a "jobbikos botrányokat".
Az amerikai Wall Street Journal mellett a brit The Telegraph is beszámolt a tüntetésről. Cikkük címében azt hangsúlyozták, hogy a kormányzati tiltás ellenére is a Jobbik megtartotta az "antiszemita tüntetést", amelyről a brit lap videós riportot is közölt.
(Origó korrigálva)
Friss: Az orosz Russia Today TV internetes oldala is foglakozott a szombati anticionista tüntetéssel.