Novák Előd, a Jobbik képviselője országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be ma a kitörés napjának, február 11-ének emléknappá nyilvánítása érdekében. Az Országgyűlés hivatala által a honatya kérésére készített háttéranyagot a szokással ellentétben nem hozták nyilvánosságra, de ezt most megtette a Jobbik politikusa.
Az Országgyűlés az 1945-ös budai kitörés emlékére, mártír hőseink becsületből, hűségből, kitartásból, önfeláldozásból és hazaszeretetből való példamutatásának elismeréséül február 11-ét a Becsület napjává nyilvánítja - áll a javaslat első pontjában, majd így folytatódik: Az Országgyűlés felkéri a Kormányt, az önkormányzatokat, az oktatási intézményeket, a civil szervezeteket és a hazafiakat, hogy a Becsület napjáról minden évben méltó keretek között emlékezzenek meg. Az Országgyűlés felkéri az Európai Uniót, hogy a Becsület napján emlékezzen meg arról a magyar-német áldozathozatalról, melynek köszönhetően a szovjetek nem tudták egész Európát megszállni.
A jobbikos képviselő így indokol: Az 1945. február 11-ei kitörés – ahogy korábban, a Jobbik megjelenése előtt pl. a trianoni békediktátum is – sajnos nem kapja meg az illő tiszteletet, állami szintű megemlékezések sincsenek. Javaslatom változtatna a helyzeten, bár nincs kétségem afelől, hogy indítványomat az Országgyűlés ebben a ciklusban napirendre sem fogja tűzni, sőt még tárgysorozatba sem veszi. (A Trianon-megemlékezések állami szintre emelése után egyelőre talán reálisabb célunk a pozsonyi csata és a Rongyos Gárda hivatalos megítélésének méltó kialakítása.) De van egy másik, rögtön elérhető célom is. Ugyanis a kérésemre az Országgyűlési Könyvtár Képviselői Információs Szolgálata által készített, 69 oldalas háttéranyag – mely az indokolásom részét képezi – így legalább megjelenhet a parlament.hu nyilvános oldalain, ha már korábbi javaslatom ellenére még a képviselők sem kaphatták meg beszédírási háttéranyagként a szokásos körlevélrendszerben, ahogy azt pl. különböző holokauszt-emléknapok kapcsán teszi az Országgyűlés hivatala.
A kitörésről összeállított 69 oldalas gyűjtemény (harcjelentések, tanulmányok, könyvrészletek, visszaemlékezések, szépirodalom stb.) ide kattintva érhető el: http://www.parlament.hu/irom39/09952/09952.pdf
Ízelítőül a tartalomjegyzék:
(Kuruc.info)