Régóta gondolkodom arról, hogy milyen oknál fogva tagadják néhányan a holokauszt számbeli nagyságát. Néhány beteges lelkületű ember szerecsenmosdatásának tartottam az egész szánalmasnak tűnő dolgot.
Aztán amikor az Árpád-sávos zászlónk és a többi magyar, valamint keresztény jelképünk gátlástalan sárbatiprása elkezdődött, több zsidó politikus és közéleti személyiség irracionális kijelentéseket tett.
Úgy gondoltam, legjobb, ha személyesen meglátogatom azoknak a borzalmaknak a helyét, ahol kegyetlenül elpusztítottak hatmillió zsidó embert.
Azt már eddig is tudtam, hogy hatágú Dávid-csillagot kellett hordania annak a hatmillió zsidó áldozatnak, - köztük a hatszázezer magyar embernek, akik hóhérait Nürnbergben a hatszázas számú bírósági teremben ítéltek halálra.
Auschwitzban megláthattam a filmekből ismert építményeket
Ezekről mutatnék néhány fotót.
Aztán meglepődve láttam a barakkok berendezési tárgyait, egy-egy szoba berendezését.
Az idegenvezetők tanácsait figyelmen kívül hagyva ezután elkezdtem felfedezni a láger teljes területét - a rám jellemző szkeptikus, makacs ösztönével. Nem a könyvtár volt a meglepő, hanem az, hogy a barakkok mellett találtam egy úszómedencét. Ez nem tűzoltást szolgáló tározó volt. A vízbe való ereszkedést szolgáló létrák, ugrókockák, trambulin helye volt látható mindez a barakkoktól pár lépésre. (Vajon melyik orosz lágerben volt úszómedence? - a szerk.)
A Világ Holokausztnapján sokat emlegetett hatmilliós áldozat emlékét keresve II. János Pál pápa által felavatott emléktáblára bukkantam. Ennek tartalmán felettébb elgondolkodtam. Főleg az áldozatok számát illetően lepődtem meg.
A jól kitáblázott lágerben a gázkamrát nehezen sikerült megtalálnunk.Valahogy mindig rossz helyre irányítottak. De kitartásunkat végül siker koronázta. A gázkamra és a krematórium egy épületben található. A hátunkon a hideg futkározott, amikor a több millió zsidó ember brutális megsemmisítésének helyszíne felé közeledtünk.
Eszünkbe jutott a szelekció, melynek során szinte mindenkit a gázkamrákba hajtottak, főleg nőket és gyerekeket. Borzasztó érzés volt a hely felé közeledni, amelytől az anyák a szoknyájuk alá rejtve próbálták a gyermekeiket megóvni. A dermesztő helyiség, ahol szorosan összepréselődve legelőször a gyengék haltak keserves kínhalált, majd legvégül a legerősebbek - a cyklon-B-től.
A krematórium nyolc kazánból állt, közvetlenül nyílik a gázkamrába. Az épület felé közeledvén, a főbejárati ajtót meglátva elkomorodtam.
A gázkamra ajtaját meglátva és a kivégző helyiségbe lépve megdöbbentem.
A képekhez kommentárt fűzni nem kívánok. Egy dolgot mondhatok. Auschwitzból hazautazva és a holokauszt színhelyét végigzarándokolva egy világ omlott össze bennem.
Dr. Nagy Levente
Kunhegyes
(Nemzeti Hírháló)