Nem elnöke a Magyar Rádiónak Such György. A vitatható körülmények között megválasztott, de vitathatatlanul a balliberális oldalhoz tartozó figura pozícióját érvénytelenítette, azaz nem jegyezte be a cégbíróság - értesült elsőként a Kuruc.info.

Gráf Csilla és Pós Péter, a kuratórium két társadalmi delegáltja a múlt hónapban fordult a Fővárosi Bírósághoz és az ügyészséghez is amiatt, hogy a július 10-i elnökválasztáson - noha a kurátoroknak a titkos szavazáson karikázással kellett volna véleményt nyilvánítaniuk - egyikük egymást keresztező két vonallal áthúzta az igen választ.

Miután vita robbant ki a kérdésben, az egyik kurátor nyilvánosan közölte, hogy ő volt az, aki a vitatott módon adta le a szavazatát, s jelezte: az volt a szándéka, hogy a jelölt megválasztása mellett szavazzon. A testület ezt követően szavazással úgy döntött, érvényesnek és támogató voksnak fogadja el azt a vitatott szavazatot, amely nélkül nem léphetett volna hivatalba Such György.

A bíró a két kurátor beadványát megküldte a Magyar Rádió Zrt. vezetésének, hogy véleményezzék azt; a válasz megérkezéséig pedig felfüggesztette a bejegyzési eljárást - mondta az MTI-nek Agárdi Péter, a közszolgálati médiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnökségének tagja. „A jogászok szerint ez nem érdemi döntés, az elnökválasztásra, a rádióelnök legitimitására nincsen halasztó hatállyal” - tette hozzá.

„Amíg a bejegyzés nem történik meg, a szokásosnál is körültekintőbben szeretnék eljárni” - nyilatkozta Such György. Mint mondta, nem köt nagyobb összegű külső szerződéseket, de a napi működéshez szükséges dokumentumokat aláírja.

Kuruc.info - HírTv


Kommentár
:  Ezek után csak az a kérdés, beengedik-e az épületbe a Lovas Istvánt törvénytelenül kirúgó Suchot, és ha igen, miért. Az MSZP-vel összeszavazó, Suchot átmenetileg székébe segítő fideszes kurátorok (Szadai Károlyék) pedig remélhetően szoci-szadesz pajtásaikkal egyetemben elveszítik megbízatásukat, nem csak kollaboráns tevékenységük miatt (kétharmados döntés lévén, nélkülük nem tud a ballib elnököt választani), hanem azért is, mert sokadszorra sem tudtak elnököt "produkálni". Utóbbi esetben pedig a médiatörvény szerint is fel kell állniuk az adófizetők zsebéből finanszírozott állásukból.