A Hírszerzőnek adott interjút Gorka Sebestyén és Molnár Tamás. Az érdekesebb részleteket alább olvashatja, a teljes interjút itt.

Nem egy újabb jobboldali radikális párt szerveződik Magyarországon - cáfolta az erről szóló spekulációkat a leendő párt két alapítója a Hírszerzőnek. Gorka Sebestyén és Molnár Tamás állítja: Orbán elfoglalta a radikális térfelet, és nem hiteles megjelenítője a jobboldaliságnak. A párt "az utcát" csatornázná be a demokratikus folyamatokba.

„Nem radikális jobboldali pártot szervezek” – állította határozottan lapunk kérdésére a biztonságpolitikai szakértő. Gorka Sebestyéntől megtudtuk: nem egyszerre, hanem hétről hétre felépített sajtóértekezleteiken mutatják majd be alapítóikat, akik között ott van Szent-Iványi Ágnes, a Magyar Atlanti Tanács alelnöke (a 2000-ben alakult Magyar Nőpárt volt elnöke), de „sok lelkes Kossuth téri amatőr” is.

Nem a radikális „utca” szócsöve lesznek, a Kossuth tér csak „egy folyamat elindítója”, egyébként is teljes mértékben tiszteletben tartják az alkotmányosságot.

Gorka Sebestyén Nagy-Britanniában nevelkedett, magyar-brit kettős állampolgár. 1990-től 1992-ig a brit hadsereg egyenruhás terrorelhárítója. A NATO és az FBI intézményeiben oktató.

A konglomerátum-jelleg hangsúlyozásával, meg azzal, hogy egyelőre zárójelbe rakták a gazdaságpolitikához, a szabadelvû konzervativizmushoz vagy éppen az atlantizmushoz való viszony elvi tisztázását, az új párt némely alapítója mentesül az alól, hogy állást foglaljon korábbi radikalizmusával kapcsolatban.

Így például Molnár Tamás, aki ex-Jobbik-alelnökként és kuruc.info-szerzőként még igen hardcore húrokat pengetett, most a Magyar Rádióban közölte: „Szeretném eloszlatni azt a félreértést (…), hogy ez valamiféle nemzeti, radikális párt lenne. Szó sincs erről, egy Kárpát-medencei összmagyarság sorsát érintő, jobboldali alakulatról lenne szó, amely nagyon sokszínû, heterogén és nem kifejezetten azokban a mezőkben játszik, amelyben esetleg a MIÉP, a Jobbik, vagy a KDNP.”

Figyelemre méltó az indoklás is: „Orbán Viktor személyesen annyira kiment a radikális jobboldalra, hogy ez a tér teljesen le van fedve.” Ezen álláspontját a Hírszerzőnek is megerősítette.

Kérdésünkre, hogy milyen gazdasági erő van az alakuló párt mögött, Molnár azt mondja: léteznek olyan tőkések, nagyvállalatok, amelyeknek szintén elegük van az orbáni radikalizmusból, s akik adott esetben szívesen támogatnának egy Kárpát-medencei magyar érdekvédelmi szövetséget. Konkrétumot azonban nem akar mondani.

"Zsidózni, cigányozni ma már nagyon kínos, meg kell újulnia a jobboldalnak" – véli a párt alapítója, aki szerint az elmúlt évek bebizonyították, hogy nemzeti radikalizmussal nem lehet tömeges szavazókat nyerni.

Saját funkciójával kapcsolatban úgy nyilatkozik: nem kíván központi szerepet játszani az alakuló pártban, hiszen elmondása szerint "én nekik inkább tehertétel vagyok a radikalizmusommal és a beteges igazságkeresésemmel". Továbbra is vinné a Magyar Október Mozgalmat, képviselné az "utca hangját", és ha igény lesz rá, ő lenne a kapocs a párt és a Kossuth tériek közt, és a háttérben dolgozik.

Molnár Tamás a térről csak keveseket tart alkalmasnak a napi politizálásra, "ezek az indulatos emberek inkább a hangulatkeltésre kellenek". Éppen ezért nem hiszi, hogy bárki közülük bekerülne a pártba.

(Hírszerző nyomán)

Kapcsolódó cikkeink:
Exkluzív: Gorka új pártjának vélhető neve és vezetői
Molnár Tamásék a jobboldal centrumába vinnék új pártjukat