Vasárnap este ismeretlen tettesek ellopták Mátyás király mellszobrát a kishegyesi iskola és templom közötti szoborparkból.

Amikor még állt a szobor
Sípos Tibor, a helyi közösség megbízott titkára elmondta, ő és a rendőrség már este 10 óra tájban ott volt a helyszínen, mivel egy közösségi portálon jelentették be, hogy eltűnt a szobor.
A helyszínen a tolvajok számos nyomot hagytak, és módszerükre jellemző, hogy a szobor levétele közben súlyosan megrongálták a márványból készült talapzatot is.
A mellszobrot Simor Márton szobrászművész adományozta Kishegyesnek, és a Mátyás-évforduló alkalmából állították fel a szoborpark első szobraként.
Frissítés: Kishegyes tanácsának elnöke szerint fémtolvajoknak fájhatott a foga a bronzszoborra
Vasárnap este ellopták Mátyás király mellszobrát, amelyet 2009-ben, a reneszánsz év alkalmából ajándékozta Simor Márton szobrászművész a délvidéki Kishegyesnek.
A Mátyás-szobor a település központjában lévő parkban állt, jól látható helyen, az iskola és a templom között. A tolvajokat azonban ez sem zavarta, mondta Juhász Bálint, Kishegyes tanácsának elnöke. Az eset vélhetően sötétedés után, de még 9 óra előtt történhetett, a szobrot brutális módon feszítették, fűrészelték le a talapzatáról. Juhász Bálint azt feltétezi, mivel a mellszobor bronzból készült, ezért lopták el, és értékesíthették a tolvajok, akik számára csupán néhány kilogramm bronzot jelentett, Kishegyesnek azonban a település egyik jelképe, történelme része volt. Azért állították fel ezt a szobrot az elsők között Kishegyesen, mert a település első írásos emléke Mátyás királyhoz kapcsolódik, aki édesanyjának, Szilágyi Erzsébetnek ajándékozta többek között Kishegyespusztát is.
A délvidéki település szegedi szervezetekkel közösen egy határon átnyúló projekt keretében, pályázati támogatás segítségével 2009-ben avatta fel a szobrot, Simor Márton szegedi szobrászművész alkotását. Juhász Bálint elmondta, a kishegyesiek konkrét lépéseket még nem tettek, de szeretnék pótolni az alkotást.
(Magyar Szó - Kossuth Rádió nyomán)