Berlin, 1933. április 6. (MTI)
A Német Lapkiadók Sajtóirodájának jelentése szerint Hitler birodalmi kancellár az orvosi kar képviselői előtt részletesen kifejtette szándékait az irányban, hogy megtisztítsa a népet, különösön pedig a szellemi pályákat az idegen fajú befolyás érvényesülésétől. Hangsúlyozta, hogy ki kell küszöbölni a zsidó szellemi foglalkozásúak túlsúlyát Németország szellemi életéből, és eleget kell tenni a németség saját szellemi vezetésre irányuló természetes igényének. A tudományos élet legnagyobb teljesítményei sohasem az idegen fajúaktól, hanem mindig az árja német szellemi nagyságoktól származtak. A német szellemi munka és annak vállalói számára kínálkozó létkeretek szűkre szabott határai között az elsőbbség természetes erkölcsi joga a német fajtestvéreket illeti meg.
Az idegen fajú elemeknek a nép egészéhez mérten túlzott arányú érvényesülését más fajok szellemi felsőbbségének elismerésére lehetne magyarázni, ezt pedig a leghatározottabban vissza kell utasítani. Amerikának, amely a többi országoknál nagyobb mértékben állt élére az éles ellenmozgalomnak, legkevésbé van joga ilyen tiltakozásra.
Az amerikai nép vonta le legelőször az értékkülönbözetek és faji különbségek gyakorlati politikai következtetéseit, mikor bevándorlási határozmányaival távol tartotta a másfajúak nemkívánatos beözönlését. Amerika most sem hajlandó a legkevésbé sem arra, hogy megnyissa kapuit a Németországból esetleg „menekülő” zsidók számára, akiknek egyébként a valóságban Németországban a hajuk szála sem görbül meg.
A birodalmi kancellár elismeri, hogy az orvosi kar, különösen a fiatalabb orvosnemzedék súlyos válsággal küzd. Éppen ennek a fiatalabb német nemzedéknek kell életlehetőséget és munkateret biztosítani az idegen fajú elemek erőteljes háttérbeszorítása útján. A szellemi foglalkozások fellendítése az önjogú, megtisztított, erős német állami élet kialakulásától függ.
A fajtisztítás munkája szilárd alapot fog teremteni a nép jövő fejlődése számára. A német orvosi karnak az a hivatása, hogy ezt a munkát tudományos kutatással, nép-felvilágosítással és gyakorlati cselekedetekkel előmozdítsa.