Világot látni indult a hivatali autóval Bátonyterenye önkormányzati képviselője, Molnár Ferenc (Fidesz-KDNP). A politikusnak munkához adták a járgányt, de végül ötödmagával a görög tengerparton kötött ki.

A Blikk birtokába jutott bizonyítékok szerint Molnár július 23-án írta alá a „hivatali gépjármű vezetésének engedélyezéséről" szóló dokumentumot. A politikus a bátonyterenyei jegyző, Lengyelné Imreh Erika beleegyezésével majd egy hónapra kapott meg egy Skoda Superb autót, hogy arra szerezzen be árajánlatokat és értékbecsléseket. Az egyik kikötés szerint azt csak „Magyarország területén" vezethette volna.
Molnár az első két nap 700 kilométert hajtott, majd nagyobb fába vágta a fejszéjét: négy utassal elindult a napfényes Görögországba. A menetlevelek szerint a Bátonyterenyétől 1123 kilométerre fekvő Paraliába ruccant le. A tengerparton két hétig süttethette a hasát a társaság, ám nem hiányzott a kulturális program sem: átkocsikáztak a 150 kilométerre lévő Meteórákra is. Természetesen ez a festői szépségű táj sem autóneppereiről ismert, sokkal inkább 100-150 méter magas sziklaoszlopokra épült kolostorai miatt világhírű. A képviselő mindezek tetejébe egyébként az autóhoz Mol-tankolókártyát is kapott.
– Az ügyben kedden tudunk tájékoztatást adni – mondta a Blikknek a kocsit kölcsönadó jegyző, amikor arról érdeklődtek, tudtak-e erről a magánútról, illetve gyakoriak-e az ilyen túrák. A lap arra is várja a választ, mennyi üzemanyagot tankolt el a kártyáról az összesen legalább 3200 kilométeres túrái alatt a „világjáró" képviselő, akit egyébként nem sikerült elérniük.
Ha a 2500 kilométeres görög út egy tengerparti nyaralás volt, s nem volt köze azokhoz a bizonyos „értékbecslésekhez", úgy Molnárék igen szép summát takarítottak meg a potyakocsival. Az interneten fellelhető autókölcsönzők szerint 14 napra egy Superb kölcsönzése 210 ezer forint körül van. Sőt ha a Mol-kártyát is sikerült teljesen kihasználni – jövet is, menet is a határon tankoltak –, úgy 70 ezer forint értékű üzemanyagköltségtől is megszabadulhattak.
Könnyen meglehet, a görög hőség után újabb izzasztó napok várnak majd a politikusra a kirándulás miatt.
– Ebben az esetben akár bűncselekmény gyanúja is felvetődhet – mondta Kamarás Péter ügyvéd, a lap jogi szakértője. – Aki ugyanis a rábízott idegen dologgal a sajátjaként rendelkezik, az a törvény szerint sikkasztás bűncselekményét valósítja meg. Értéktől függően ezért pedig szabadságvesztés is járhat.
(Blikk nyomán)