Egy nem régi hír szerint vádat emeltek a "gyilkos" Császti Ferenc, a Magyar Bírósági Végrehajtó Kamara (al)királya ellen hivatali visszaélés miatt. Most tekintsünk el attól, hogy egy 2012-ben elkövetett bűncselekmény miatt miért csak most emel vádat az egykor az alkirály védője, Kardos Éva férje, Györgyi Kálmán volt legfőbb ügyész által irányított ügyészség. A halandók ugyanis nem tudják, hogy a nyomor vámszedőinek esetében, csak hogy minél kevesebb ideig essenek ki a "szolgálatból" gyorsított eljárás dukál. Ezt nem mellékesen azért is találták ki még korábban a "gyilkos" Császtiék, hogy minél kevesebb ideig essenek ki a harácsolásból, ha egyszer bebuknak valamivel.
Császti Ferenc |
A lényeg az, hogy - végre - vádat emeltek ezen több ember korai haláláért is felelős féreg ellen. A vádban szereplő tényállás gyönyörűen illik Császti jellemébe. Őt közelebbről ismerő emberek számoltak be arról, hogy hasonló esetekben üvöltve kiabálja, hogy "hol a pénzem?" és bocsájtja ki az inkasszót végrehajtóként adósára. Mert ha neki tartoznak, akkor azért végrehajtó, mint most is megmutatta, hogy megszerezhesse a jussát. Forrásaink azt nem tudták megmondani, hogy jelen esetben is így történt-e a bűn elkövetése, mert a hasonló esetek száma oly magas, hogy ők sem tudják követni a visszaéléseket. Most legfeljebb csak annyi a pechje, hogy nemcsak feljelentették, hanem - végre - nyomoztak is ellene, sikerrel. Valahol homok csúszhatott a gépezetbe, hogy ezt a feljelentést is nem tudta jó pénzért a többi közé helyeztetni fizetett ügyészeivel - a szemétdombra.
A kérdés örök: most mi lesz? Illetve kellene, hogy legyen. A végrehajtási törvény szerint a képlet egyértelmű: az ügyészség rövid határidővel tájékoztatja a Kamarát felügyelő minisztert, a Törvényszék elnökét és a Kamara elnökét a vádemelés tényéről. Mivel egy végrehajtó ellen hivatali visszaélés miatt indított büntetőügyben tett vádemelésről kimondhatjuk, hogy erőteljesen megingatja a közbizalmat, a végrehajtót, pláne ha az amúgy is kétes hírű "gyilkos" Császti alelnökről van szó, minimum fel kell(ene) függeszteni hivatalából, és tartós helyettest kell(ene) kinevezni helyette. Ennél sokkal elegánsabb lenne, ha maga állna fel, de erre nem számíthatunk... A felfüggesztést az évtizedek óta vele rabló elnöknek, Krejniker Miklósnak kellene megtennie, de ennek sincs realitása. Pedig van arra példa, mikor megtette korábban pl. Krakovszki Zalán, Merényi Ferenc, vagy szeretett kancigányunk, Radics "Borat" Csaba esetében. Ellenpélda is van, mert kényszerítés miatt, természetesen ártatlanul perbe fogott két fogdmeg, Schadl György és Tóth Dénes ezt is megúszta. Azt is törvény írja le, természetesen betartatlanul, hogy ha egy végrehajtóval szemben büntetőeljárás indul, fegyelmi eljárást is kell indítani vele szemben. Kérdés: ha a fegyelmi jogkör gyakorlója "gyilkos" Császti Ferenc, akkor ilyen esetekben ki indítja a fegyelmit? Talán a beszari Krejniker? Nem valószínű. Majd megint kihozzák, hogy a jogerős ítéletig megilleti őt is az ártatlanság vélelme, majd ha jogerős ítélet lesz, eljárnak. Akkor meg már minek, mert lerótta tartozását a büntetés teljesítésével a társadalom felé... Kár, hogy a törvény az eljárás megindításához köti a fegyelmit, nem a jogerőhöz, de ez már csak kukacoskodás részünkről.
Navracsics Tibor, balra Tóth Ádám, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke, jobbra Krejniker Miklós, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnöke |
Megoldás lehetne, ha a Kamarát felügyelő miniszter - jelenleg Navracsics Tibor - élne azon törvény adta jogkörével, hogy a hivatalával visszaélő, rosszarcú és -hírű gyilkosokat egyszerűen felmentené hivatalukból alkalmatlanság miatt, de akkor ki tömné neki és szeretett államtitkára, Répássy Róbert zsebecskéjét milliókkal?
Addig is, ha suhanni látunk az utcán egy vadiúj fekete hetes BMW-t VHT rendszámmal, amit a tőlünk végrehajtott milliárdokból vettek a minap elnöki járgánynak, gondoljunk arra a meghurcolt gyilkosra a volán mögött, hogy mennyi gondja lett hirtelen. Na meg arra is, hogy lehet, hogy a tükröt mi fizettük...
(Kuruc.info)
Kapcsolódó: