Idén is megrendezik az Élet Menetét Budapesten. A fáklyás felvonulással a "zsidó, roma vagy másságukért elítélt áldozatokra" emlékeznek, illetve mindazokra, akik "a nyilasokkal és fasisztákkal szembeszállva mentették az üldözötteket". Egyszerűbben szólva csak ápolják a bűnös magyar nép kultuszát, hangsúlyozva a mérhetetlen szenvedést, melyet a kétkezi munka megismerése miatt kellett kiállniuk eleiknek, ami feljogosítja most őket bármilyen gaztettek elkövetésére.
Ebben az évben nem a munka áldozatainak emléknapján, április 16-án, hanem 19-én tartják a megemlékezést, idén ugyanis 16-ra esik a zsidó húsvét, a Pészah ünnepe.
A szeánsz a Bethlen Gábor téri Zsinagóga előtt kezdődik délután öt órakor, ahonnan - az elmúlt évhez hasonlóan - a résztvevők fáklyákkal a kezükben átvonulnak a Józsefvárosi pályaudvarhoz, ahol 600 fehér léggömböt eresztenek az égbe a "600 ezer magyar áldozat" emlékére.
A rendezvényt közösen szervezi az Élet Menete Alapítvány, a Mazsihisz, a Miniszterelnöki- és a Főpolgármesteri Hivatal, a Páva utcai Holokauszt és Dokumentációs központ, civil szervezetek, valamint zsidó és nem zsidó ifjúsági szervezetek. A felvonuláson köszöntőt mond, - mások mellett - Boross Péter, a Magyar Köztársaság volt Miniszterelnöke, Zoltai Gusztáv, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének és a Budapesti Zsidó Hitközség ügyvezető igazgatója, Gordon Gábor, az Élet Menete Alapítvány elnöke, alapítója és Horváth Csaba főpolgármester-helyettes.
(MTI nyomán)
Kapcsolódó: