Ha a cionista maffia kezében lévő úgynevezett „fősodratú” média tudósítása alapján szeretnék megérteni, miért is lázong Bosznia-Hercegovina polgárainak jelentős része, nem jutnánk közelebb az igazsághoz. Az egyébként is meglehetősen szórványos híradásokból legfeljebb az derül ki, hogy a többségében munka nélküli tüntetők nyomorognak, és elégedetlenek a balkáni államot irányító politikai elittel. Ami igaz, csakhogy a cionista média ezúttal is elhallgatja a lényeget: nevezetesen azt a tényt, hogy (a magyarországihoz hasonlóan) a végtelenségig korrupt boszniai politikai garnitúrát és az egész maffiaszerű rendszert az USA-t és Európát is uraló cionista oligarchia működteti és tartja fönn.
A mai Bosznia-Hercegovina az 1995 novemberében született daytoni egyezmény nyomán született meg. A zsidó származású amerikai diplomata, Richard Holbrooke nevéhez köthető, a balkáni háborúkat lezáró megállapodás fő célja az orosz befolyás alatt álló Szerbia meggyengítése mellett az volt, hogy a Balkán-félsziget újonnan megszülető államai a Nyugat uralma alá kerüljenek. Akkoriban a Borisz Jelcin vezetése alatt álló, belső bajok sokaságával küszködő, alaposan meggyengült Oroszország nem volt képes ellenállni a cionista terjeszkedési törekvéseknek a Balkán-félszigeten sem. Olyannyira nem, hogy idővel a hagyományosan Moszkvához hű Szerbiát is sikerült a nyugati karámba beterelni.
A cionista pénzoligarchia járszalagjára fűzött Bosznia-Hercegivna pontosan úgy járt, mint a globális birodalom többi gyarmata: a nyakukra ültetett, tolvaj politikai elit hazaárulásának és rablásainak köszönhetően az ország végzetesen elszegényedett, az oktatás és az egészségügy tönkrement, az árak és a munkanélküliség aránya hihetetlen magasságokba emelkedett. A zsidó és cigány ügyekben történő aláírásgyűjtésekről oly szívesen tudósító média elhallgatta, hogy 2014. február 12-én 36 neves nyugati értelmiségi – köztük például a cionista világuralmi törekvéseket rendszeresen bíráló dr. Noam Chomsky – nyílt levélben biztosította támogatásáról a tarthatatlan állapotok ellen fellázadt boszniai polgárokat. A cionista oligarchia azonban minden jel szerint igyekszik éket verni a demonstrálók közé: egy részük ugyanis vörös zászlókat lenget, melynek következtében a mozgalom könnyen vakvágányra kerülhet.

A vörös zászlós kép egy belgrádi szolidaritási tüntetésen készült
Bosznia-Hercegovina kormánya ugyanis az 1995-ös daytoni egyezség megkötése óta a globális birodalom cionista elitjének szoros felügyelete alatt áll. A „nemzetközi közösség” (értsd: cionista birodalom) boszniai főképviselője szinte teljhatalommal rendelkezik a daytoni szerződés betartatására vonatkozólag: bármilyen közhivatalnokot elmozdíthat, aki megítélése szerint „jogszabályba ütköző” módon cselekszik. Az egész boszniai államszervezet a borzalmas arányokat öltő korrupció és az elhatalmasodott bürokrácia csapdájában vergődik. Amennyiben a mostani tiltakozó mozgalom tovább terjed, és a boszniai bábállam hatóságai nem lesznek képesek azzal megküzdeni, akkor egyáltalán nem elképzelhetetlen a NATO erőinek beavatkozása sem. Korántsem véletlen, hogy Ahmet Davutoglu, a középhatalmi szerepre pályázó Törökország külügyminisztere szerdán Szarajevóba látogatott, ahol is találkozott Zlatko Lagumdzijável, a boszniai külügyek irányítójával. A két politikus megbeszélései nyomán megszületett közös nyilatkozat éles bírálattal illeti a daytoni egyezséget, mivel az álláspontjuk szerint lehetetlenné tette, hogy Bosznia-Hercegovina valódi, független államként működjön.
A tüntetések a 120 ezer lakosú Tuzla városában kezdődtek még február elején, miután a sikertelen privatizáció miatt csődbe ment üzemek tömegesen küldték az utcára munkásaikat. Közöttük olyanokat is, akik hónapok óta nem kapták meg fizetésüket. A demonstrálók autókat gyújtottak fel, és megrohamozták a helyi kormányzati épületeket. A tuzlai események nyomán országszerte megmozdulások törtek ki, melyek több helyen is erőszakba csaptak át. „Aki éhséget vet, lázadást arat” – olvasható a falakra írt graffiti szerte Boszniában.
A hivatalos adatok szerint a munkanélküliség az országban eléri a 30%-os szintet, azonban minden második 25 év alatti fiatal állás nélkül van. A fekete gazdaság aránya meghaladja a 20%-ot, sőt talán a 30%-os szintet is eléri. 2009-ben a GDP 2,9 %-kal csökkent, és azóta sem sikerült jelentős mértékben növelni a termelést egyetlen esztendőben sem. A boszniai demonstrációk résztvevőit azonban immár nem lehet a „világgazdasági válságról” szőtt mesékkel vagy éppen a jövőre vonatkozó, soha meg nem valósuló ígéretekkel etetni, mert egyre világosabban látják, hogy kik felelősek a balsorsukért.
Perge Ottó - Kuruc.info