Vlagyimir Putyin orosz elnök egyik közeli szövetségesének lányát állítólag megölték Moszkva közelében.
Az állami média szerint Darja Platonova Dugina azután halt meg, hogy autója lángba borult, miközben hazafelé tartott − közölte a BBC. Úgy vélik, hogy édesapja, a „Putyin agya”-ként ismert orosz filozófus, Alekszandr Dugin lehetett a támadás célpontja. Dugin prominens ultranacionalista ideológus, akiről úgy tartják, hogy közel áll az orosz elnökhöz.
Zoom
Kép forrása: Twitter
Az orosz média szerint a párosnak szombat este egy rendezvényről kellett volna hazautaznia ugyanabban az autóban, mielőtt Dugin az utolsó pillanatban úgy döntött, hogy külön utazik.
Az orosz TASZSZ hírügynökség idézi a család egyik ismerősét, Andrej Krasznovot, aki szerint Dugina az apja autóját vezette, amikor felrobbant. Nem kizárt, hogy apa és lánya egyaránt célpont volt.
 
 
A Telegramon közzétett, nem ellenőrzött felvételeken látszik, hogy a filozófus sokkos állapotban figyeli, amint a mentőszolgálat megérkezik az égő járműroncs helyszínére.
A BBC nem tudta független forrásból ellenőrizni a felvételeket.
Zoom
Kép forrása: ukmovie.space
A bűnüldöző szervek megerősítették az orosz állami TASZSZ hírügynökségnek, hogy egy női sofőr meghalt, amikor egy terepjáró felrobbant Bolshiye Vyazemy faluban, de további részletekkel nem szolgáltak. Az orosz hatóságoktól egyelőre nem érkezett hivatalos kommentár.
„Putyin Raszputyinja”
Annak ellenére, hogy Dugina apja nem tölt be hivatalos kormányzati pozíciót, az orosz elnök közeli szövetségese, sőt „Putyin Raszputyinjának” is nevezték. A filozófus lánya, Darja Dugina maga is ismert újságíró volt, aki erőteljesen támogatta Ukrajna lerohanását. Az év elején az amerikai és brit hatóságok szankciókkal sújtották, mivel azzal vádolták a 30 éves nőt, hogy hozzájárult az online „dezinformációhoz” Oroszország inváziójáról.
Májusban egy interjúban a háborút „civilizációk összecsapásának” nevezte, és büszkeségét fejezte ki amiatt, hogy mind őt, mind az apját szankciókkal sújtotta a Nyugat.
Alekszandr Dugint 2015-ben az USA szankciókkal sújtotta a Krím orosz annektálásában való állítólagos részvétele miatt. Dugin évek óta arra szólítja fel Moszkvát, hogy agresszívebben lépjen fel a világ színpadán, és támogatta az orosz katonai fellépést Ukrajnában. Írásainak nagy hatást tulajdonítanak Vlagyimir Putyin világnézetére, és őt tartják a Kremlben sokak által vallott ultranacionalista ideológia egyik fő szellemi megalkotójának.
Zoom
Kép forrása: Vona Gábor Facebook-oldala
Kuruc.info-kiegészítés: Alekszandr Dugin tehát az orosz geopolitikai és eurázsiai gondolkodás fontos alakja (A negyedik politikai eszme címe műve magyarul is megjelent), a Nemzeti Bolsevik Párt és az abból kiszakadt Eurázsiai Párt alapítója. A pontos hatása Putyinra vita tárgya a szakértők között. Érdekesség, hogy 2013-ban Vona Gábor egykori Jobbik-elnök még Dugin meghívására tartott előadást a moszkvai Lomonoszov Egyetemen, 2014-ben pedig Duginékat nem engedte Pintér konferenciázni, amikor a Brüsszel-mániás saulfordulást végrehajtó, akkoriban még a donyecki választásokat a jelenlétével legitimáló, a donbaszi "népköztársaságokat" elismerő mostani Jobbik-elnök Gyöngyösi Márton is részt vett volna az eseményen.
Frissítés: Zaharova: ha a nyomok Ukrajnába vezetnek...
Alekszandr Dugin filozófus egy bombamerényletben elveszítette a lányát. Dugin terepjárója Moszkva közelében robbant fel, miután Darija Dugina beindította.
A The Guardian vasárnap délután új információkat közölt az esettel kapcsolatban. A hírportál az orosz nyomozóbizottság vezetőjét idézve arról számolt be, hogy
a robbanószerkezetet az autó alján, a vezetőoldalon helyezték el,
a volán mögött ülő Dugina a helyszínen életét vesztette,
az eddigi információk pedig azt mutatják, hogy a bűncselekményt megtervezték, illetve megrendelésre hajtották végre.
Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője a történtekkel kapcsolatban kijelentette, hogy
ha a nyomok Ukrajnába vezetnek, akkor a merénylet az ukrán állam által támogatott terrorizmusnak minősül.
Ukrajna tagadja, hogy érintett lenne az ügyben – írta a The Guardian.
(Kuruc.info - Index - 444 - Mandiner nyomán)