A szocionista Szanyi kapitány "felszólította" Polt Péter legfőbb ügyészt, vizsgálja ki, hogyan kerülhettek nyomozati anyagok a sajtóhoz a Simon-ügyben. Az MSZP európai parlamenti listavezetője ennek érdekében feljelentést tesz.
Feljelentést tesz és Polt Péter legfőbb ügyésztől vizsgálatot követel Szanyi Tibor a Simon-számlákkal kapcsolatban kiszivárgott információk miatt - közölte az MSZP politikusa.
Szanyi Tibor hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta, ha nem történt szivárogtatás - hiszen Polt Péter egy írásbeli kérdésére azt közölte, a megjelent sajtóinformációk forrása nem a Központi Nyomozó Főügyészség - akkor elvárják a legfőbb ügyésztől, hogy cáfolja meg az ellenőrizetlen értesüléseket.
Az MSZP-s politikus kitért arra, ha mégis kiderül, hogy a jobboldali sajtóban megjelent információk az ügyészségtől származnak, akkor Polt Péternek le kell vonnia a személyi következményeket, "ha nem képes munkatársait a törvényeknek megfelelő munkára bírni", akkor le kell mondania.
Szanyi Tibor az MSZP korábbi közleményével egyezően felszólította a hatóságokat, haladéktalanul tegyék közzé az összes szakértői jelentést, amely tisztázhatja Welsz Tamás halálának körülményeit. Ezt azzal egészítette ki, hogy a Simon-ügy koronatanújaként megnevezett "vállalkozó" halála óta 11 nap telt el, azóta meg kellett születnie a vizsgálati eredményeknek, mégis titkolják őket.
A Magyar Nemzet hétfőn arról írt, újabb, Simon Gábor volt szocialista elnökhelyetteshez tartozó külföldi bankszámlát azonosítottak a hatóságok házkutatások és banki információk alapján. A lap hétfői számában közölt cikk szerint a grazi Bankhaus Krentschkernél és a zürichi UBS AG Banknál is voltak számlái a volt MSZP-s képviselőnek.
Szanyi Tibor az ezzel kapcsolatos kérdésre azt válaszolta, mivel Polt Péter cáfolta, hogy az ügyészségről szivárognak ki információk, más pedig nem lehet banktitkok birtokában, nem tekintik hitelesnek a sajtóban megjelenő információkat.
Álnaivan azt is közölte, "nem tartja életszerűnek", hogy egy magyar képviselő éveken át "hülyét csináljon" az európai hatóságokból és bankfelügyeletekből, ha ugyanis valóban százmilliós tranzakciók történtek, azokról a bankoknak értesíteniük kellett a hatóságokat.
(MTI nyomán)