Bizonyára olvasóink közül is sokan emlékeznek 2008 nyarára, amikor a grúz-orosz fegyveres konfliktus kapcsán ment szembe a józan ésszel a magyar diplomácia és a politikai elit.
A világ nyugati és cionistábbik fele arra használta fel az Izrael-barát grúz elnök által kirobbantott konfliktust, hogy Oroszország nemzetközi hitelét aláássa. Ebbe a mókuskerékbe pedig Magyarország akkori politikai elitje, pártszíntől függetlenül lelkesen szállt be, buksisimogatást remélve olyan „nagyformátumú” szervezetektől és részvénytársaságoktól, mint a NATO, az USA vagy az EU.
Nem hiányozhattak a hazai médiából sem a Fehér Ház által diktált beszámolók, elemzések, amelyek szinte kivétel nélkül arról szóltak, hogy Oroszország háborút indított, Putyin pedig diktátor. Akkoriban portálunk szinte egyedül vette fel a kesztyűt a honi lakájmédiával, szinte naponta tettünk közzé olyan cikkeket, amelyek bizonyították úgy Grúzia Izrael-pártiságát, a grúz elnök báb mivoltát, mint a konfliktusban játszott provokáló szerepét.
A grúz hadsereg az augusztus 8-ra virradó éjjel megtámadta Dél-Oszétiát, és Chinvali, a főváros egy részét porig rombolta. Oroszország a szakadár köztársaság lakóinak védelmére sietett, akik közül sokan felvették az orosz állampolgárságot, és 5 nap után kiszorította a grúz fegyveres erőket a régióból. Még azév augusztusának végén Moszkva elismerte Dél-Oszétia és az autonóm Abházia függetlenségét, aminek eredményeként Tbiliszi megszakította a diplomáciai kapcsolatait Oroszországgal, és megszállt területnek nyilvánította a két kaukázusi miniállamot.
A hazai politikum Orbán Viktorral, Németh Zsolttal, Martonyival, Eörsivel és Göncz Kingával az élen naponta bírálta Oroszországot, támogatta a „nyugati demokratikus értékek védelméért harcoló” NATO-t és csatolt szerveit, magasról téve arra, hogy:
a) Grúzia a hibás
b) Magyarország a földgázt Oroszországtól és nem Izraeltől vagy Amerikától kapja
Nem maradhattak el a konfliktus kirobbantását Grúzia számlájára író hangok elnémítására tett kísérletek; gúnyoltak, szidtak, nácinak és tudatlannak nevezték a szervilis média segítségével azokat, akik eleve kérdőjellel fogadták a hivatalos verziót. A „nyugati demokratikus világ” egyébként épp Koszovót ismerte el mint független államot, de a Grúziából kiszakadó Dél-Osztétia és Abházia elismerése nem tartozott ezen demokratikus értékek közé, sőt a két államot elismerő Oroszországot tovább bírálták, amiért az nem volt hajlandó beszállni a kórusba, és elismerni a két országot. Németh Zsolt akkoriban tette le ezredszerre a voksát a soha el nem készülő Nabucco mellett, bírálva az orosz érdekeltségben levő Déli Áramlat tervezetét. Orbán Viktor pedig olyan messzire ment a nyugat körüludvarlásában, hogy az már egy orosz diplomatának is sok volt. A budapesti orosz nagykövet a hazai MSZP-s hátterű napilapban tette közzé válaszcikkét, amely aztán kiverte a biztosítékot Fideszéknél.
Nos, talán ennyi elég az előzményekről, a kapcsolódó anyagok között megtalálja majd a kedves olvasó az ügy kapcsán írott cikkeinket, híreinket. Ami viszont érdekes, és amiről felettébb hallgatnak idehaza: Tengiz Szigua, volt grúz miniszterelnök egy minap adott interjújában beismerte, hogy a háborút Grúzia indította!
"2008-ban mi kezdtük a háborút. Mi kezdtük el lőni Chinvalit, és az orosz békefenntartók halála után ez felhatalmazást adott az orosz fegyveres erők beavatkozására" – idézte a RIA az 1992–93 között kormányfői posztot betöltő Sziguát.
Véleményével egyébként az EU által készített jelentés is egybecseng, amely kelletlenül, körítéssel és a médiavisszhang elkerülésével mondta ki, hogy a konfliktus kirobbantásért Grúziát terheli a felelősség.
A Kuruc.info ezek után csak annyit kérdezne az akkor még ellenzékben, most kormányon levő magyar politikustól, főleg a külügyi vonalon mozgó Németh Zsolttól, hogy megérte?
Megérte a magyar diplomáciának ismét beégetnie magát, seggnyalásban túlszárnyalni mindenkit, Oroszországot vehemensen támadni, Grúzia pártját fogni, és ezzel közvetve ugyan, de Magyarország gázellátását veszélyeztetni, a magyar termékek orosz piacát kidobni az ablakon, magunkra haragítani a Kelet medvéjét stb.? Finoman szólva, nem is gondolkodtak el ezen, Schmitt Pál ugyanis az idén májusban hivatalában fogadta a véreskezű grúz elnököt, akit arról biztosított, hogy hazánk számára nagyon is fontos Grúzia egysége. Pedig akkor már rég nyilvános volt az EU Grúziát és Szaakasvilit elmarasztaló jelentése.
Kérdés
Az akkor Németh Zsolt, Göncz Kinga és a többi agyalágyult által okozott diplomáciai károkat ki fogja helyrehozni, és ki viseli értük a felelősséget? A Kuruc.info, amely hírportál elsőként hívta fel a figyelmet arra, hogy rossz úton jár a magyar külügy? A mi „érdemünk” a betiltás, Németh Zsoltéké pedig a milliós fizetés a mi adónkból. Schmitt Pált miért engedik parolázni a véreskezű Szaakasvilivel? Ki viseli mindezért a felelősséget?
Biztos, hogy jól van ez így?
Alex Strauss - Kuruc.info
A kapcsolódó anyagok időrendi sorrendben, azaz legfelül a legrégebbi.
Kapcsolódó: Oroszország támogatja Abháziát és Dél-Oszétiát