Kövér László, ex-MSZMP-s fideszes, várható házelnök kipróbált szövetségesüknek nevezte az erdélyi Magyar Polgári Pártot (MPP) és ezáltal annak elnökét, Szász Jenőt.

Kövér szövetségese (jobbról), Szász Jenő az autonómia-ellenes román elnökkel
Az RMDSZ-szel szemben induló, egykoron a választás szabadságának jelszavával kampányoló politikai formáció elnöke aztán örömében a Magyar Nemzetig rohant, hogy interjút adjon, beálljon az ülepnyalogatók sorába, akárcsak a romániai választások idején, amikor Basescu elnököt látogatta meg december elsején a bukaresti Cotroceni palotában.
Mielőtt rátérnénk a Szász által adott interjúra, ismertessük olvasóinkkal, hogy mi is zajlott az MPP környékén nem is olyan régen.
Egy évvel ezelőtt botrányos körülmények között került sor Szász Jenő elnökké történő újraválasztására. A csalásokkal, belső szabályok módosításának trükközésével operáló Szász-pártiak aztán sikeresen
visszaemelték székébe Székelyudvarhely egykori polgármesterét. A párt belső ellenzéke nem ismerte el a döntés törvényességét és bírósághoz fordult: állapítsák meg, hogy tényleg jogszerű volt-e, vagy sem az ominózus kongresszus.
Pár héttel ezelőtt aztán a román bíróság is megszülte verdiktjét, kimondva, hogy bizony, nem felelt meg a törvényeknek, ahogy Szász Jenőt újraválasztották. A belső ellenzék ünnepelt, és az ügy tisztázást követelte, Szász pedig lépett: villámgyorsan összehívta a kongresszust, még a magyarországi választások előtt, nehogy azok eredménye befolyásolja a párt küldötteit, és újra választatta magát. A Ceausescu-rendszer legszebb évei látszottak újraéledni ezen a kongresszuson. Ellenjelölt nem volt, az elnöki székért egyedül Szász Jenő szállt versenybe. A belső ellenzéknek nevezett politikusok nem képviseltették magukat. Szász pedig - óh, láss csodát! - megnyerte a küzdelmet, elnök maradt, immár jogszerűen. Jogszerűen, mondom, de nem igazságosan. A kongresszuson ugyanakkor kizárták azokat a személyeket, akik finoman szólva nem rajongtak a régi-új elnökért. Döntést hoztak arról, hogy egy MPP-tag csak és kizárólag MPP-tag lehessen, ami egyértelműen az MPP-vel szemben fellépő, és az RMDSZ-szel barátságos viszonyt ápoló, Tőkés László által vezetett EMNT ellen irányult. Ezzel párhuzamosan az EMNT, ami tulajdonképp Tőkés László, a válni készülő püspök baráti körét jelenti, szerződést kötött (az MPP kongresszusával egy időben, ugyanazon a napon) a Fidesszel, hogy egymást majd támogatják.
Talán ennyi lenne az MPP közelmúlti története, tegyük még hozzá azt is, hogy az erdélyi magyar belpolitika mocsarában magukat kiismerők szerint Orbán Viktor egyértelműen Tőkés Lászlót támogatja, mivel Szász zsebpártjává züllött MPP nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, nem sikerült megtörnie az RMDSZ monopóliumát. Ugyanakkor Kövér László továbbra is Szász Jenő egyik legfőbb támogatójának számít, így megindult a verseny az erdélyiek körében, amelynek a címe: ki nyal jobban a Fidesznek?
Nos, Tőkés püspök úrnak, mivel Orbán Viktornak jó cimborája, talán nincs is erre szüksége, ám ő sem mulasztotta el a Jobbikot megdorgálni, annak nemzeti elkötelezettségét kétségbe vonni. Szász Jenő pedig - megrettenve attól a gondolattól, hogy lemarad a nyelvcsapások versenyében - a minapi Magyar Nemzetnek adott interjújában (forgatókönyv: "Szia Csaba, Jenő vagyok Udvarhelyről, te kéne adjak neked egy interjút a Nemzetbe', a Jobbikot akarom támadni, tudnál segíteni? Hogyne, Jenőkém, hisz' tudod, bármikor. Küldd át SMS-ben a lényeget, aztán én bővítem. Okés, küldöm és köszi. Várlak aztán a pálinkával. Szia!") kijelenti, hogy bár nem tartja magát összeesküvés-elmélethívőnek, de gyanítja, hogy a Jobbik és az LMP mögött a kommunista kormány áll. Mármint a létrehozásuk mögött. (Az interjú itt olvasható.)  Az LMP esetében ez még igaz is lehet, sőt, nemcsak lehet, az is, ám a Jobbik?...
Vagyis, hogy székelyül kérdezzük Szász Jenőt: hogy kerül a csizma az asztalra? Nos, mint a fentiekből már kiderült, Jenő haverja Kövér László.
Van még kérdés?
(Kuruc.info - Friessner József, Nagyszeben)
Kapcsolódó anyagok: