Az Országgyűlés oktatásért is felelős kulturális bizottságának elnökeként és háromgyermekes édesanyaként jelentkezik be Dúró az elkövetkezendő hónapokban a főváros valamennyi kerületének egy-egy iskolájába – derült ki egy Magyar Időkhöz eljuttatott levélből, amelyet az egyik budapesti iskola igazgatójának címzett a politikus.
A Jobbik országgyűlési képviselője ebben úgy fogalmaz, hogy személyesen kívánja felkeresni az iskolát annak érdekében, hogy tapasztalatokat nyerhessen az egyes intézmények pedagógusai, az iskolai dolgozók és a diákság mindennapi munkájáról.
A dokumentumok szerint a látogatás után az iskola vezetőjét levélben tájékoztatta Dúró arról, hogy a Jobbik évek óta több alkalommal szót emelt az Országgyűlésben a nevelő- és oktatómunkát közvetlenül segítő alkalmazottak, valamint technikai dolgozók méltatlan helyzete ellen. Levelük szerint felháborító, hogy a kormány már évek óta ígérgeti, a mai napig nem kapják meg a nekik járó megbecsülést. Hozzátették, hogy január 18-án Hegedűs Lorántné képviselőtársukkal együtt egy határozati javaslatban is a kormányhoz fordultak ez ügyben. Fájlalják, hogy a javaslat még csak a parlament plenáris ülése elé sem kerülhetett. Az iskola vezetőjének címzett levelét azzal zárta Dúró Dóra: küzdeni fognak továbbra is minden eszközzel azért, hogy „a kormány végre tisztelje meg e hivatást végzők sokszor évtizedes, mindennapi kemény munkáját azzal, hogy érdemben javít méltatlan bérezésükön”.
A lap megkérdezte az ügyről Dúró Dórát, aki elmondta, hogy látogatásával és az azt követő levelével nem kampányolt a Jobbik az oktatási intézményekben, csupán a kulturális bizottság elnökeként tájékozódott, és tájékoztatott az oktatás helyzetéről - közli a Híradó.hu.
Az érintett Facebook-bejegyzése:
Eszméletlen botrányos tevékenységemet leplezte le páratlan lényeglátással a Magyar Idők hasábjain az oknyomozás csúcsait meghódító újságíró: iskolákat látogatok. Bár szerinte kampányolok, elmondtam neki, hogy bizottsági elnöki és képviselői munkám része kezdettől fogva, hogy intézményeket keresek fel: megválasztásom és a harmadik gyermekem születése után néhány hónappal, 2014 őszén kezdtem bele az azóta is tartó intézménylátogatási sorozatomba.
Eddig hozzávetőleg 50 utam során jártam a nagyobb egyetemeken, kiemelkedő kulturális intézményekben múzeumoktól színházakon át levéltárakig bezárólag sokfélében, keresztény egyházi vezetőkkel tárgyaltam az oktatási és kulturális intézményeik helyzetéről, most pedig budapesti iskolákba látogatok el. Azért, mert érdekel, hogy mik a problémáik, tudok-e segíteni nekik, hogyan zajlik az életük. Az eddigi látogatásaim során soha senkitől meg nem kérdeztem, hogy melyik pártra szavazott. Ezután sem fogom soha megtenni. Tudom, hogy a Fideszben ez a mentalitás ismeretlen, de én ezt képviselem. Mindezekről többek között sajtótájékoztatókon és számos Facebook-bejegyzésben is beszámoltam, de az egyik alkalommal sem érdekelte a Magyar Időket. Milyen kár. :-(
Ettől teljesen független az a levél, amit ugyan nem értem, hogy miért, de idekevert az újságíró. Mert igen, a bizottsági munka során igyekszem kiállni például a nevelést-oktatást közvetlenül segítő munkavállalókért, mert felháborítónak tartom, hogy néhány tízezer forintért dolgoznak havonta. És őket tájékoztatom arról, ha az általam vezetett bizottságban róluk van szó. Újabb botrány.
Az írás szakmai színvonalát egyébként jól jelzi, hogy kabinetfőnökömnek sem a nevét, sem a titulusát nem sikerült helyesen leírni, de tényszerű hazugságok is bőven vannak a cikkben. A közoktatás állapotát elnézve persze megértem, hogy a kormány, ha már a saját szakmai teljesítményéről jót nem tud elmondani, legalább a máséról próbál hazudni. Minden intézményben nagyon felkészülten, nyitottan vártak, és több helyen elmondták, hogy magától még soha nem látogatta meg őket bizottsági elnök. Ez is milyen kár.
Úgy érzem, nem nekem kell megmagyaráznom, hogy miért érdekel a szakterületemhez tartozó intézmények élete szakpolitikusként, hanem azoknak a kormánypárti politikusoknak kellene, akiket nem érdekel…
Dúró Dóra, az oktatásért felelős Kulturális Bizottság elnöke