Lövöldözés tört ki egy bronxi kórházban. Legalább két embert meglőtt egy orvosnak öltözött fegyveres férfi.
Az elsődleges hírek szerint egy fegyveres férfi orvosi köpenyt vett fel, és besétált a 972 ágyas bronxi Lebanon kórházba, majd tüzet nyitott – írja a BBC.
A lap úgy tudja, legalább két embert lőtt meg az ámokfutó, a Fox News három emberről ír. A rendőrségnek egyelőre nincsenek értesülései halálos áldozatokról.
Az orvosok és az ápolók az épületen belül elbarikádozták magukat.
A Daily News New York információi szerint egy 35 éves volt kórházi alkalmazott lövöldözött egy M16-os gépkarabéllyal (azóta kiderült, hogy egy AR-15-ösről van szó - a szerk.), egy embert megölve, kettőt megsebesítve.
Frissítés: Egy néger orvosnak támadt kedve lövöldözni
A New York-i rendőrségnek sikerült azonosítania azt a férfit, aki lövöldözni kezdett péntek délután a bronxi Lebanon kórházban, New Yorkban. Dr. Henry Bello volt az elkövető, aki korábban maga is az intézményben dolgozott.

Dr. Henry Bello - hiába adnak rájuk fehér köpenyt
Bill de Blasio New York-i polgármester sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a lövöldöző egy másik orvost megölt, és több sérült “az életéért küzd”.
A rendőrség hat sebesültről számolt be. Egyiküket a lábán érte lövés, a másik öt sebesült sérülése viszont súlyos. James O’Neill helyi rendőri vezető azt mondta, hogy Bello a lövöldözés után megpróbálta felgyújtani magát, de végül inkább a saját fegyverével vetett véget az életének még a helyszínen.
(Kuruc.info - Híradó - BBC - Nydailynews - MTI nyomán)