Németországban a Facebook egyik csoportjának tagja ma reggel kitette a Müncheni Új Városháza előtti téren nézelődő turisták fényképét, miközben látni lehetett, hogy a patinás épület főhomlokzatára az izraeli és az ukrán zászlót kifeszítették, de a németet nem. A kommentelők egymás után tették fel a kérdést: hol van fekete-piros-arany zászló? Az admin leállította a kommentfolyamot, majd az összes addigit is törölte.
Zoom
Izraeli és ukrán zászló a müncheni Új Városháza épületén (fotó: Fb)
A német neogótikus építészet gyöngyszemének számító müncheni Új Városháza (Neues Rathaus) építését 1909-ben fejezte be a grazi születésű Georg von Hauberrisser. Az építmény főhomlokzatáról a Wittelsbach-ház bajor uralkodói és a választófejedelmek tekintenek le a nézelődő turistáktól teli Mária térre. Az Új Városháza főbejárata előtti magas oszlopon, pontosabban az iszlámot jelképező félholdon áll a Szűzanya (a bajorok Patrona Bavariae-ja) aranyozott szobra a svédek felett a harmincéves háborúban aratott győzelem emlékére.
Zoom
Turisták bámulják a müncheni Új Városházát (fotó: Fb)
Németország, a te legszebb helyeid (Deutschland, dein schönsten Plätze) a neve annak az Facebook- csoportnak, amelynek tagjai időnként kitesznek fényképet egy-egy szép vagy történelmi németországi épületről. Ma reggel egy Christine Lanzinger nevű müncheni zeneiskolai tanár „Szép vasárnapot! Münchenből, Bajorországból” kiírással kitett egy egészen friss, ma reggel készült képet a müncheni Új Városházát megcsodáló turistákról. A felvételen jól láthatók az Új Városháza főhomlokzatára kitett zászlók, jobbról balra haladva a következők:
1. München város fekete-sárga zászlója
2. Az EU-zászló
3. Bajorország egyik, a vízszintesen elhelyezkedő fehér-kék zászlója
4. A békeszerető Ukrajna kék-sárga zászlója
5. A béke szükségességét hirdető fehér galambos zászló
6. Végül a leginkább békére vágyó ország, Izrael zászlója
Egyetlen valóban odavaló zászló hiányzott a az Új Városháza főhomlokzatáról – ez a fekete-piros-arany német.
Zoom
Amikor az admin közli, hogy törli a politikai megjegyzéseket (fotó: Fb)
Gyorsan megindult a kommentfolyam, s elsőként valaki föltette a kérdést: „Hol van a német zászló?” Erre valaki „megnyugtatóan” ezt válaszolta: „A lényeg az, hogy izraeli és ukrán zászló van. Szégyenletes látvány!”. Ettől kezdve a megfélemlített németek egyre inkább nekibátorodtak, de ők csak az ukrán zászló jelenlétét merészelték kifogásolni. „Hol van a fekete-piros- arany?”, majd „Hol van Németország zászlója?”– írták a felháborodott kommentelők.
Erre aztán fölkapta fejét egy Bernd Hausmann nevű admin, aki így válaszolt:
Minden tagnak üzenem: ha valakinek nem tetszik a kék-sárga zászló, az menjen és válasszon magának mást. Nekem is megvan róla a véleményem, de itt, ebben a csoportban semleges maradok, és törlöm a politikai megjegyzéseket.
Zoom
Bajorország védőszentje az Új Városháza előtti Mária téren (fotó: Fb.)
A 68. bejegyzés után aztán a derék admin előbb kikapcsolta a hozzászólásokat, majd az addigiakat is törölte.
H. J. – Kuruc.info