Karsai László
Olvasónk levele, az általa küldött dokumentumok és azok fordításai, majd magyarázat és előzmények:
Hát, Lacám, elérkezett a számadás és az igazság órája.
"We were told to lie, that's how you get through life" – részlet a zsidó ribanc Monica Lewinsky 1999-ben bíróságon tett vallomásából. Azaz: "Mindig azt mondták nekünk (a zsidó szülők), hogy hazudjunk, mert csak így tudunk érvényesülni."
Érdekes 1999-es egybeesés az "ösztöndíjaddal", nem gondolod? Avagy a hazug embert előbb utolérik, mint a pontosan tudod, mit.
Az olvasóknak: alább az eredeti írásos kérdésem a Columbia Egyetem ösztöndíjregisztrációs hivatalához angolul, majd magyar fordítással, és a Columbia Egyetem eredeti válasza angolul, majd magyar fordítással.
Egy szó mint száz: tökéletesen leégtél, Lacám.

Ui.: A 80.000 dollárt, kérlek, utald át az escrow számlára, amely részleteit a Kuruc.info rendelkezésedre bocsájtja. Feltéve persze, ha nem vagy te is egy tipikusan nagypofájú, gyáva, zsidó senkiházi. Ismervén a fajtádat, e remény valószínűsíthetően meghalt már a fogantatásodkor, professzorkám.

Love,

Varga Béla


Az illetékes részére
Néhány héttel korábbi, az Önök ösztöndíj-program igazgatójához telefonon feltett kérdéseim folytatásaként keresem meg ismét Önöket, egy Karsai László nevű magyar professzor vonatkozásában, aki a magyarországi Szegedi Egyetemen tanít.
Kérem, legyenek szívesek írásos formában elküldeni részemre egy 1999-es és/vagy az ezt megelőző, illetve követő években elkönyvelt, Önöknél eltöltött ösztöndíjat igazoló levelet.
Segítségüket nagyon köszönöm.
Üdvözlettel:
Varga Béla

Tisztelt Uram/Hölgyem,
Kérem az alábbiak tudomásul vételét az Ön kérdésére a Columbia Egyetem ösztöndíjakkal foglalkozó osztályának - amely látogató hallgatók, végzett diplomások, vendégtanárok, professzorok és ösztöndíjjal az egyetemen megfordult személyek regisztrátora - hivatalos válaszaként.
Mélyreható vizsgálat eredményeként a hivatalunk közli, hogy egy Karsai László nevű magyarországi professzor látogatásáról nyom sem nálunk, sem a hozzánk tartozó intézményeknél nem található.
Továbbá az 1999-es 1099. számú adónyomtatványt, melyet Ön nekünk elküldött, NEM az egyetem vagy a hozzá tartozó intézmények állítottak ki.
Az egyetem fenntartja magának a nála bármilyen formában alkalmazásban lévő egyének adóbevallási nyomtatványa kiadásának kizárólagos jogát. Az Ön által ellenőrzésre benyújtott, 1099-es adóbevallási igazolás másolata nálunk nem található.

Köszönjük érdeklődését. Amennyiben a továbbiakban rendelkezésére állhatunk, kérem, jelezze.

Rich Chadsworth
Ösztöndíj Hivatal

Miről is van szó?


Az olvasók érdekében összefoglalnám, miről is szólt a Karsai László és a köztem keletkezett vita.
Karsai László, a Szegedi Egyetem holokauszt-kutató professzora internetre kitett önéletrajzában hivatkozott többek között arra, hogy a New York-i Columbia Egyetemen is megfordult ösztöndíjasként. Ennek utánajártam, és referenciát kértem az egyetem ösztöndíjakkal foglalkozó osztályától Karsai László hivatkozott tartózkodása kérdésében. Az egyetem képviselője telefonos kérdésemre állította, hogy Karsai László nem szerepel a nyilvántartásukban.
Amikor a Kuruc.info e levelemet nyilvánosságra hozta, Karsai László vulgáris stílusban visszautasította a kérdésemet, arra hivatkozva, hogy nem tudom a különbséget az angol "fellow" és "fellowship" szavak jelentése között, mivel ő nem "fellow" volt a Columbia Egyetemen, hanem mint "fellowship"-résztvevő, vagyis ösztöndíjas volt az intézményben.

A két státusz valóban különbözik, de csak annyiban, hogy egy "fellow" hosszabb terminusra alkalmazott tudományos szakértő, míg a "fellowship" rövidebb időre meghatározott, amely általában hónapokra szól, és kategóriákkal alacsonyabb minőségileg, mint a "fellow" tudományos állása. Mindettől függetlenül, a kettőt együtt adminisztrálják minden amerikai egyetemen. Karsai úr e két kategóriát próbálta elkülöníteni a kimosakodása érdekében.
Ezt követően a Kuruc.info hasábjain bemutatott egy 1099. számú adóbevallási dokumentumot, mintegy bizonyítékként. E dokumentumot elküldtem a Columbia Egyetem ösztöndíjakkal foglalkozó hivatalához, akik válaszukban határozottan, bizonyító levéllel csatoltan állították, hogy Karsai Lászlóról soha nem hallottak, és e személy egyetlen regisztrációs adatbázisukban sem szerepel. Vagyis bizonyították, hogy Karsai László hazudott az önéletrajzában.
Ami továbbá még leleplezőbb Karsai László hazudozásaival kapcsolatban, az a hamisított 1999-es 1099. számú adóbevallási nyomtatványa, amelynek kiállító száma nem egyezik a Columbia Egyetem adószámával. Tehát valaki más állította ki neki, okiratot hamisítva. Az olvasókra bízom, hogy eldöntsék, ki hazudik kettőnk közül.
Varga Béla
Előzmények: