Összességében több százmillió forint tartozást hagyott hátra a becsődölt Electro World-cégcsoport, amely nemcsak beszállítóinak, hanem egykori alkalmazottainak és az államnak is adósa maradt. Az elektronikai áruházlánc több tagjával szemben felszámolási eljárást rendeltek el. A Privát Kopó ezúttal annak járt utána, hová tűnt a vagyon, amely a pénzükre váró hitelezők kielégítésére szolgálhatott volna.
Nemes Attila, a TvNetWork Nyrt. alapítójaként és nagytulajdonosaként ismertté vált üzletember meghatározó szerepet játszott az Electro World utolsó időszakában. 2011. április 19-én dr. Nagy Károly András, az Electro World Holding Zrt. vezérigazgatója megalapította az Electro World Services Kft., amelynek tulajdonosa az Electro World Holding Zrt. lett. A zárkörűen működő részvénytársaságban 30 százalékos részesedéssel rendelkezett a Nemes Attila érdekeltségébe tartozó NTP Elektroweb Kft. 2011. április 27-én az Electro World Services Kft. ügyvezetőjévé választották Nemes Attila egyetemi jó barátját, bizalmi emberét, Tamás József Pétert, aki egyébként az NTP Elektroweb Kft-nél is ügyvezető-tulajdonosként tevékenykedett. Egy nappal később, 2012. április 28-án az Electro World Services Kft. jegyzett tőkéjét 570 millió 500 ezer forintra emelték.
A Privát Kopó birtokába került dokumentumok tanúsága szerint 2011. május 3-án az Electro World Holding Zrt. bruttó 400 millió forint vételár ellenében tárgyi eszközöket (áruházi berendezéseket, kasszarendszereket, stb.) értékesített az Electro World Services Kft. részére. Egy nappal később, 2011. május 4-én, az Electro World Holding Zrt. bruttó 241 millió forint értékben árukészletet adott el az Electro World Services Kft.-nek. A kiállított számlákon a vételár megfizetésének határidejeként a tárgyi eszközök esetében 2011. május 11-ét, míg az árukészlet vonatkozásában 2012. május 12-ét jelölték meg. (A cégbírósági nyilvántartás szerint az Electro World Holding Zrt. ellen a NAV Hátralékkezelési Osztálya 2011. március 29-én végrehajtást rendelt el, amely - öt másik végrehajtás mellett - jelenleg is hatályos.)
Egy nappal az adásvételi ügyleteket követően - 2011. május 5-én - az ugyancsak Nemes Attila üzleti érdekkörébe tartozó NEA Invest Kft. megszerezte az Electro Wold Services Kft. 100 százalékos üzletrészét az Electro World Holding Zrt.-től, így az összesen bruttó 641 millió forint vételár kiegyenlítéséről már Nemesnek kellett gondoskodnia.
Annak a Nemes Attilának, akiről a pénzügyi világban az a hír járja, hogy befolyással rendelkezhet a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet működését érintően, többen a pénzintézet „háttér nagyembereként” emlegetik. A cégnyilvántartás szerint az Electro World Holding Zrt., az Electro World Services Kft, az NTP Elektroweb Kft. és a NEA (Nereus) Invest pénzforgalmi számláját egyaránt a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet vezeti. A pénzintézet felügyelőbizottságában helyet kapott egy Nemes Józsefné nevű, budapesti asszony is, akiről nem tudni, rokoni kapcsolatban áll-e Nemes Attilával (a nagyvállalkozó nem válaszolt az ezt firtató kérdésre sem - a szerk.).

Nemes Attila
A történések időpontjai, körülményei arra utalnak, hogy egy előre megtervezett tranzakciót bonyolíthattak le a szereplők, annak érdekében, hogy „megszöktessék” a 2011. február végén, majd - annak elutasítását követően - 2011. április végén ismét csődvédelemért folyamodó Electro World értékesebb vagyontárgyait. Komoly „szépséghibája” lehet az ügyletnek, hogy az Electro World Holding Zrt. olyan tárgyi eszközöket és árukészletet értékesített, amelyek felett nem rendelkezett tulajdonjoggal. Amikor 2010 tavaszán átszervezték az Electro World áruházláncot, minden üzlet működtetésére önálló kft.-ket hoztak létre, 500 ezer forintos jegyzett tőkével. A társaságok tulajdonosaként az Electro World Holding Zrt. került bejegyzésre, azonban az áruházak berendezési tárgyai továbbra is az Electro World Magyarország Kft. tulajdonában maradtak, azok vonatkozásában az üzleteknek csak használati joguk volt. Az árukészlet ugyancsak az Electro World Magyarország Kft. tulajdonát képezte, a termékeket az üzleteket működtető kft.-knek bizományosi árusításra adta át a cég, azzal a megkötéssel, hogy az értékesítésből befolyt vételárral 2011. június 30-ig elszámolnak.

Dr. Nagy Károly András
- Elképzelhető, hogy dr. Nagy Károly András, aki az Electro World Magyarország Kft. ügyvezetőjeként, valamint az Electro World Holding Zrt. vezérigazgatójaként is működött, 2011 áprilisában „fabrikált” valamilyen papírt, amellyel a vagyontárgyakat és az árukészletet „átmentették” az Electro World Holding Zrt-be, de a cselekmény akkor is felveti a fedezetelvonással megvalósított csődbűncselekmény gyanúját - mondta a lap névtelenséget kérő informátora. - Miért is? Azért, mert dr. Nagynak, Nemes Attilának és Tamás József Péternek is tudomása volt arról, hogy az Electro World Magyarország Kft. csődhelyzetben volt 2011 tavaszán - ugyanis a cég két alkalommal is csődvédelemre vonatkozó kérelmet nyújtott be a bíróságnak -, és a több százmillió forintos vagyon „meglovasításával” megakadályozták, lehetetlenné tették a hitelezői igények kielégítését.
„Nem tűntem el a dolgozók fizetésével, továbbra is irányítom a cégcsoport ügyeit, a vezető munkatársak is a helyükön vannak. Tervszerűen folyik a bezárt áruházak kiürítése és átadása” - nyilatkozta 2011 augusztusában az egyik internetes lapnak dr. Nagy Károly András, az Electro World-cégcsoport vezetője.
2011. október 18-án a cégbíróság elrendelte az Electro World Magyarország Kft. felszámolását. A cég kifosztott állapotban került a felszámolóbiztos „kezei közé”.
Az eseményekkel összefüggésben kérdések sora merül fel:
A tárgyi eszközök és az árukészlet ellenértéket - azaz a 641 millió Ft-ot - ki és milyen módon biztosította a vevő, az Electro World Services Kft. számára?
A vételár kinek és milyen formában került kifizetésre? Egyáltalán: történt-e tényleges pénzmozgás?
A Nemes Attila érdekeltségébe tartozó Electro World Services Kft. által megfizetett (?) vételárt az Electro World Holding Zrt. részéről - amelyben a Nemes Attilához kötődő NTP Elektroweb Kft. meghatározó üzletrésszel rendelkezett - ténylegesen mire használták fel?
Milyen szerepet játszhatott az adásvételben a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet?
Noha törvény írja elő, sem az Electro World Services Kft., sem az Electro World Holding Zrt., sem az NTP Elektroweb Kft. nem tette közzé a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálatának honlapján a 2011. évi beszámolóját. Miért nem?
A Privát Kopó eljuttatta kérdéseit Nemes Attilának, aki a hallgatást választotta…
(Privátkopó.hu)